Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brzydal swoją walkę z aiptasją może zacząć od xeni i wiele innych miękkich :(

nie chciej mieć porośniętych skał glonami wapiennymi bo to zmniejsza ich możliwości filtracyjne,lepiej jak korale skały pozarastaja :)

świetny zbiornik :thumbup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek cud,miod i malina :)

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik, jednak uważaj na tą euphyllie, bo mi pare dni temu załatwiła sinularię. Tak ją poparzyła, ze się na drugi dzień rozpłyneła. Nie parzy Ci już xeni?


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, chyba muszę z brzydalem spróbować, bo niedługo jak mi się aiptazja zacznie namnażać to będą straty :wacko: Może odrobina szczęścia mi dopisze :p

Euphyllia nie parzy Xenii bo jest bliżej przedniej szyby, Xenia na tyłach praktycznie. Za to widać już nieporozumienie między nią a Capanellą na lewo, Capanella nie wyciąga już polipów w prawą stronę, ale poza tym to ok :harhar:

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, chyba muszę z brzydalem spróbować, bo niedługo jak mi się aiptazja zacznie namnażać to będą straty :wacko: Może odrobina szczęścia mi dopisze :p

Euphyllia nie parzy Xenii bo jest bliżej przedniej szyby, Xenia na tyłach praktycznie. Za to widać już nieporozumienie między nią a Capanellą na lewo, Capanella nie wyciąga już polipów w prawą stronę, ale poza tym to ok :harhar:

kup sobie 3 wundernami i po problemie większe możesz załatwić aptasia-x red sea bardzo dobry sam stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już widzisz że Euphyllia kogoś parzy to ja na Twoim miejscu już bym reagował, ja dostałem bardzo dużą nauczkę, bo sinularia była na prawdę piekna.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię,

moim zdaniem super baniaczek! Zawsze byłem wielim fanem miękkasów.W Twoim akwarium widzą mega przyrosty(w porównaniu z moim rocznym zaglonionym szczepkarium)

wielkie brawa :clap:

PS.Karmisz swoje Skarby czymś dodatkowo?

Pozdrawiam,zyczę dalszych sukcesów!


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad przestawieniem lekko Capanelli, bo euphylli raczej nie przesunę, ponowna zabawa z klejem i zamknięta na miesiąc clavularia to mało fajny pomysł, wezmę pod uwagę to, co napisałeś, może capanellę trochę na bok dam.

No wundermanni to ja kupiłem dwie, ale był raczej za małe i od prawie dwóch miesięcy ich nie widzę, więc mała szansa, że przeżyły. Kupiłbym jakby ktoś miał duże, takie naprawdę wyrośnięte, inaczej pacagnellae może się nimi zająć.

Nie dokarmiam koralowców, zazwyczaj łapią to co rybom wrzucę. Ale powiem szczerze, że nie wszystkie rosną. Zoanthusy praktycznie mi nic nie przyrosły, ale np Xenia to jak głupia, clavularia (albo briareum, cokolwiek) też ładnie rośnie.

Dzięki za komentarze :thumbsup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł regularnego wyłączania odpieniacza co jakiś czas. NO3 jest niewykrywalne, a wolałbym żeby tak nie było. Clavularii się to nie bardzo podoba, trochę błotka by się przydało. Teraz nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić stosując wódkę, jaki czas bez odpieniacza mieści się w bezpiecznych granicach i ewentualnie jakie mogłyby być negatywne skutki takiej decyzji?

pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz mieć wykrywalne NO3, to może po prostu ogranicz wódkę.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też właśnie zrobiłem, dzisiaj poszła mniejsza dawka.

Obiło mi się kiedyś o uszy, że po zaprzestaniu stosowania wódki kolory koralowców bledną, czy ktoś się z tym spotkał w swoim akwarium? Raczej nie zamierzam z niej rezygnować póki co, bo jest bardzo skuteczna, ale ciekawi mnie, czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 340 i mała aktualizacja :)

Zmieniłem światło, dołożyłem 1 aktynikę i białą 10000k zamieniłem na ATI Purple Plus (więc pali się full komplet 4x24), błazen pod nią wygląda jak z fotoszopa, polecam świetlówkę.

Lekkie przemeblowanie, Capnella rozłożyła się prawie dwukrotnie więcej, niż jak była w sąsiedztwie euphylli (dzięki Pietrek), muszę jeszcze oderwać jej stopę od skały, bo tak bokiem przyrosła, że nie udało mi się podczas jej przeprowadzki tego zrobić. Plaga Xenii. No i ogólnie zastanawiam się nad wrzuceniem kilku LPSów jak np. favia/favites no i jakieś kolorowe zoa.

Dodatkowo zauważyłem, że koralowce zaczęły się jakby kapeczkę ładniej pompować, mimo że przez jakiś czas miałem KH poniżej 6. Problem z clavularią (briareum?) zażegnany, cholera wie co jej było, może NO3, może KH, może ani jedno ani drugie.

Niedługo rok.

pozdrawiam

post-11043-0-28204500-1344294739_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa czad :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczne, zadbane akwarium :thumbsup:

Moze bys znalazl jakas kopiaca babke ? Teraz masz piaseczek, szkoda zeby ciemnial. Dodatkowy plus to podnoszenie przez babke detrytusu, dzieki czemu Twoje korale mialyby dodatkowe jedzonko.

Odpieniacza lepiej nie wylaczaj tym bardziej, ze dozujesz wodke. Jesli Ci brakuje NO3 to mozesz do filtra wlozyc wate i jej nie zmieniac lub dozowac co jakis czas odrobinke NaNO3. :welcome:

Przy takich koralach i zarosnietej skale, pare aiptasii dodaje jedynie uroku :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak. Ełfilka w miękasach wygląda kapitalnie :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze... ja zauważyłem że masz tam tunze dopiero po paru fotkach w dół:) nieźle ukryty. kubek zdradza jego położenie:) jak ci się sprawuje? 9002? pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superrrr :clap: zapewne pięknie wygląda na żywo jak wszystko ładnie buja się z prądem wody.

Taki trochę a'la KIVI w mniejszym wykonaniu :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ^^ To, że akwarium wygląda tak, a nie inaczej to zasługa tego forum, to ja do podziękowań też się przyłącze :)

Stani

Dużo myślałem o babce cryptocentrus cintus plus krewetka pistoletowa, i chciałbym bardzo je kupić, ale popełniłem przy starcie pewien błąd, a konkretnie położyłem na dnie folię, żeby skały, których jest dość sporo, nie stał bezpośrednio na szkle. Folia niestety się trochę 'marszczy' i przy rogach zagina i wychodzi spod piachu, a ciężko potem ją ukryć nie robić burzy piaskowej w akwarium. Ale w planie przyszłego akwarium znajdę na nią miejsce, na pewno. Ale to odległa przyszłość póki co.

Odpieniacz śmiga, zmniejszyłem tylko dawkę wódki do 0,6 ml, jak będzie to konieczne to wróce do dawnej dawki, póki co ta wydaje się dość skuteczna.

grzeniu3754

Musiałem Tunze przypiąć na przedzie, bo belki wzmacniające mi nie pozwoliły na inne ułożenie, na szczęście jak mówisz, słabo widoczny :thumbsup: A sprawuje się bardzo dobrze, taki przykład z początku użytkowania: jak kupiłem Caulastreę to była ona na umierająca, prawdopodobnie po transporcie, nie miałem jeszcze tego odpieniacza tylko jakiś tani chińczyk za 100zł. Stan Caula~ się pogarszał, jak odpieniacz zmieniłem na Tunze, efekt był dość szybki, zaczęła wracać do siebie. Pewnie to nie tylko zasługa odpieniacza, ale na pewno w jakimś stopniu się do tego przyczynił.

Kubek czyszczę mniej więcej raz w tygodniu, wiele nie karmię a odpieniacz i tak te 50-100 ml ciemnej 'herbaty' wyciągnie. Polecam ten odpieniacz.

giant19s

Nie przesadzajmy, zbiornik KIVI'ego to cudo, mój słoiczek nie dorównuje tej 370-tce. :unworthy:

Na KIVI'm się wzorowałem, to on ostatecznie przyciągnął mnie do morszczyzny, zachęcając głównie możliwością założenia akwarium morskiego za nieco mniej, niż ludzie mówią. Tak czy inaczej, przyszłe akwarium już nie będzie low tech, postanowiłem się trochę wykosztować i wszystko dokładnie przemyśleć. Mimo, że to odległe, to projekt już jest ^^

pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważę się powiedzieć że KIVI to zapewne większość "nowych" nakłonił do założenia swojego kawała oceanu. Ja również do nich należę :welcome:

Miękkie zawsze jest piękne bo faluje w toni wodnej, no i dużo wybacza :ice:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mini aktualizację

Dzień 409

Minął rok. Już od jakiegoś czasu planuję przesiadkę na inne akwarium, chodzą po głowie różne wersje, najlepsza wydaje się być kostka 150-200l, ale nie wiem czy w końcu wymyślę dla niej dobre miejsce w pokoju. No ale do tego jeszcze daleko.

W sumie od ostatniej aktualizacji nic w akwarium się nie zmieniło, poza przyrostami to akwarium=const :playing

Plag nie brakuje, aiptasia ma się świetnie, ale odkąd jej nie ruszam to w ogóle się nie mnoży, odpukać. Zupełnie mi to nie przeszkadza, na obecną chwilę nie zamierzam z nią walczyć. Gąbki clathrina clathrus porastają prawie każdy wolny kawałek lekko zacienionej skały, ślimaki osiadłe mają po kilka apartamentów na cm2, więc wszechobecny kryzys najwidoczniej je ominął, z kolei xenia opanowała prawie cały baniak. Całość jednak żyje w zgodzie, nie ma żadnych awantur, lekka dzicz się robi, mi to bardzo pasuje.

Wpuszczę za jakiś czas 2 c. viridisy i jakieś prawdopodobnie ostatnie już koralowce, pewnie zoa albo coś podobnego, i niech sobie wszystko żyje po swojemu.

Standardowo na koniec kilka fotek, jedna pod pierwszą parą świetlówek, kolejna pod drugą parą, i jakieś tam zbliżenia :)

:welcome:

post-11043-0-39852600-1350292226_thumb.jpg

post-11043-0-68560900-1350292234_thumb.jpg

post-11043-0-80671300-1350292245_thumb.jpg

post-11043-0-21593800-1350292250_thumb.jpg

post-11043-0-30984700-1350292254_thumb.jpg

post-11043-0-13972000-1350292260_thumb.jpg

post-11043-0-36023100-1350292264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło od ostatniej twojej aktualizacji ale warto było świetnie to wszystko się rozrasta no i koralowce pięknie napompowane i widać że są w świetnej kondycji. Zbiornik wygląda na dużo większy niż jest dopiero jak się spojrzy na błazenka to widać jakich jest wymiarów. Nie spiesz się z przesiadką bo stracimy taki ładny zbiornik z forum chyba że kostka będzie lepsza w co nie wątpię. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o filmik, bo coś czuję, że dużo tracimy oglądając same zdjęcia :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka będzie lepsza ! :D Na spokojnie najpierw wszystko przemyślę, zaplanuję, dopiero wtedy powoli się zabiorę za przesiadkę, raczej to akwarium dożyje jeszcze 700. dnia.

Myślę, że da się filmik załatwić :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

WOW jeden z piękniejszych baniaków w tym litrażu jakie widziałem :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.