Skocz do zawartości
Qbab

aiptasia - foto

Rekomendowane odpowiedzi

Qbab, ale niekoniecznie musisz kupić do zastosowań domowych szkło ze światłem 2.8 (ja do reporterki musiałem). Moim zdaniem do domu wystarczy: 10D - 2,5 tys, lampa sigmy ok. 500zł i do tego np. sigma 18 - 35 (dla cyfry to +/- 27 - 55)ok. 500zł i Tamron SP AF 28 - 70 f2.8(dla cyfry to +/- 42 - 105) 1500zł razem ok.5 tys (jak zrezygnujesz ze świetnego tamrona ze światłem 2.8 to kupisz niezłego zooma za ok. 700zł czyli już masz ok 4 tys), a to już inna bajka niż nawet najlepsza hybryda. Tylko ktoś kto kupuje taki zestaw powinien sobie zadać bardzo ważne pytanie, czy będzie on służył do czegoś więcej niż robienie zdjęć u cioci na imieninach oraz podczas wakacji, bo jeśli tak to całkowicie się z Tobą zgadzam dobra hybryda całkowicie wystarczy i szkoda przepłacać, ale jeśli ktoś chce się bawić fotografią to jednak lustro to lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, czy ktoś robił zdjęcia kamerą internetową :):):D wyszłoby najtaniej a i filmik można by nakrecic

PS: jaki efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisze serio, to najtańsze rozwiązanie a taką mógłbym sobie w każdej chwili kupić, jakieś zdjęcia by były :):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nik nie napisał że aparat to podstawa przy zakładaniu akwarium.Nie mówię już o pytaniach typu co to jest,ale o dokumentacji wyglądu naszych podopiecznych. Z tym,ze to nie musi być cyfrowa lustrzanka. Ale polecam cyfraki. TMK


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Ja mam Nikona lustrzankę D70 i nie powiem żebym był bardzo zadowolony choć robię w RAW-ach. ...... A Aparat kosztował 3999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

A nik nie napisał że aparat to podstawa przy zakładaniu akwarium.Nie mówię już o pytaniach typu co to jest,ale o dokumentacji wyglądu naszych podopiecznych. Z tym,ze to nie musi być cyfrowa lustrzanka. Ale polecam cyfraki. TMK

TMK masz całkowicie rację, ale jak pewnie się domyślasz akwaria to nie nasze jedyne hobby, w moim przypadku tym drugim to właśnie fotografia.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz Szramek :

Ja mam Nikona lustrzankę D70 i nie powiem żebym był bardzo zadowolony choć robię w RAW-ach. ...... A Aparat kosztował 3999

a co masz do niego, wydyawało mi się że to porzadny aparat.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo urazić ale w mojej opinii i wielu użytkowników lustrzanek cyfrowych canon zdecydowanie wygrał jeśli idzie o jakość segment cyfrówek dla zaawansowanych amatarów. Z modeli Nikon D100 i Canon Eos 10D lustrzanka Canona biła Nikona na głowe, potem pojawił się Eos 300D, który był okrojoną wersją 10D (i to okrojoną tylko poprzez blokadę funkcji w sofcie), a przy odpowiednim upgrade firmware można było odzyskać bardzo dużo funkcji 10D. Wtedy właśnie Nikon wypuścił D70, który był bardziej udany niż Canon D350, ale na odpowiedź Canona nie trzeba było długo czekać modele 20D i D350 znów nie dały szans konkurencji. "Dwudziestka" ma świetny autofokus, nie tradycyjny krzyżyk tylko romb i zdjęcia w ruchu naprawdę wychodzą świetnie. 350 z kolei jest właśnie tańszą wersją i zupełnie wystarczyłaby do zastosowań domowych dla bardziej wymagających amatorów, ale dla mnie ma jedną ogromną wadę... jest maultka, nie da się na niej parcować długo bo bolą łapy i to niezależnie czy robisz reporterkę czy co innego (kumpel w studiu też nie dał rady). Canon to sprytnie wymyśłił, niemal te same funkcje a zawodowiec nie kupi 350 bo mu łapy odpadną. No chyba że ktoś lubi małe aparaciki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz teq masz racj? canon jest sporo do przodu ale ja bym z luster wybra? minolt? i to oboj?tnie czu 7d cz 5d

tu te? r??nica jest tylko w ergonomi. :) a ma AS kt?ry jest ?wietn? spraw? jak dla mnie.

A dodatkowo ma wygodne (tak jak canon) podpinanie M42 o czym nikon zapomnia? (przecie? d70 nie mierzy ?wiat?a bez obiektywu odpowiedniego). My?l? ?e ta wada odstrasza sporo ludzi od nikona.

Mariusz to rub w jpegach - wywo?anie raw'a nie jest ?atwe wbrew pozorom.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teq rozwiazaniem na 350 Canona jest grip (o ile się pokazał do tego modelu), natomiast D20 to juz trochę inna bajka cenowa

@Qbab jeżeli chodzi wywołanie RAWów to polecam darmowy o dziwo soft (wg mnie bardzo dobry) RAWShooter Essentials 1.1.3 Pixmanteca

Jeszcze jedno co do Minolty to nie ukrywam że się troszkę zraziłem przez moją A2. Chyba miałem zbyt wybujałe oczekiwania co do tego aparatu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Qbab, kiedyś też miałem system Minolty, jednak ten koncern z powodu problemów finansowych i łączenia się Konicą dość późno wszedł na rynek luster cyfrowych. Teraz już jestem Canonier i pewnie tak zostanie :)

@alex - wiesz grip gripem ale jak doliczysz jego cenę do do D350 to już się zaczynasz zastanawiać czy się opłaca :) czy nie lepiej wziąść odrazu 20D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację jeżeli chodzi o grip, natomiast Minolta jakoś sobie daje radę na rynku między dwoma najwiekszymi graczami (Canonem i Nikonem). Ich modele Dynax 7D i 5D są dobrze oceniane, no i ten Antishake...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz owszem daje sobie radę, ale jak ja zmieniałem sprzęt (znajomy mi wiózł z Hong Kongu bo u nas wtedy 10D kosztował pod +/- 15 tys, a u skośnych 6) Minolta nie miała planów nawet co do lustra cyfrowego, więc ja i mi podobni dla których cyfrak to oszczędność czasem i kilkuset złotych na jednej reporterce nie mogliśmy czekać i większość przesiadła się na Canony. Canon też ma stabilizację obrazu tylko że w obiektywach (IS), ale są dość drogie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.

Zdaje się że już swoją 10tkę trochę używasz i masz pewna z nią doświadczenia. Myślisz że warto ją nadal kupić (koszt porównywalny z 350D) czy jednak 350tkę?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stabilizacja w puszcze to super sprawa np przy makro bo jak zapniesz mieszek albo choć pierścienie to już jest kłopot z canonem. A dodatkowo kogo stać na ich obiektywy ze stabilizacją a w minolcie masz ciemno to zapinasz 50/1.4 albo i 50/1.2 z gwintem podnosisz iso oraz włanczasz AS i prawie sie nie da znaleść miejsca gdzie by się nie dało z ręki pstryknąć (wymiekem kiedy gość w kopalni w wieliczce robił na zastanym z ręki właśnie w taki sposób - to mnie przekonało bo widziałem efekty) choć przyyznaję że to specyficzne warunki :)

No i fakt minolta puźno pokazała swoje aparaty w porównaniu do canona i nadal jej brak naprawdę profi korpusu w cyfrze. bo w analogu to seria 9 była super.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex jak ci nie przeszkadzają wymiary 350 to bym kupił nowszy model. Mniejsze szumy, lepiej dopracowany... szkoda tylko że taki mały. Mnie 10D na D350 nie opłaca się zmieniać, jak już będę myślał o wymianie to na 20D, ale to za jakiś czas bo ostatnio mniej mam czasu na fotografię :) ale mam nadzieje że to się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

No mój Nikon D70S robi zdjęcia niby ok. Ale sa niedoswietlone. Tzreba ustawić przysłone ręcznie. Mam obiektywy Nikkor DX 18-70mm f.3.5 i obiektyw AF Zoom-Nikkor 70-300 1:4-5.6G. Ten drugi obiektyw łapie zoom dopiero od 1,5 metra.......szkoda.

NO i o czym nie wiedziałem wcześniej nie kręci filmików......a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty robi tylko mało klatek na sekundę i bardzo ograniczona długość :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Karta 1GB i fakt faktem z dużym buforem :) Ale najlepszy jest akumulator w tym Nikonie. Dajesz zdjęcia seryjne i NON stop wali lampą błyskową. A ustawianie ostrości w tym Nikonie to już czysta poezja. Nie trwa NIGDY dłużej niż 0.1 sekundy DOSŁOWNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.