Skocz do zawartości
draco1984

W przed-dzień zamówienia baniaczka :]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam kurcze dylemat! Pojutrze jadę zawieźć plany do klejenia. A dalej nie wiem co z moim panelem! Jakie powinny być wymiary przegród i czy dobrze to sobie wszystko zaplanowałem :(. Boję się że akwarium przyjedzie, zaleję je wodą i okaże się że przepływ jest za mały :/.

A więc tak:

cały zbiornik:

dł. 75cm

szer. 44cm

wys. 40cm

panel boczny (z lewej strony):

15cm

44cm

40cm.

W obiegu będzie około 120l.

I teraz pytania:

1. Czy przegrody są zaplanowane poprawnie. W pierwszej będzie grzałka oraz odpieniacz. w kolejnej myślałem

o zastosowaniu dodatkowo ceramiki albo (lub razem) żwiru koralowego. w ostatniej 3 przegrodzie oczywiście pompa.

2. jakiej szerokości i jakiej głębokości powinien być grzebień przelewowy (przegroda pierwszej komory jest na

17cm.)

3. jaka szerokość między przegrodami tak, aby przepływ był odpowiedni? (ja mam zaplanowane 2cm przerwy, nie wiem

czy to nie za dużo)

Bardzo proszę o podpowiedzi... I o rady jeśli myślicie że należało by coś zmienić.

post-14314-0-25757700-1337171743_thumb.png

post-14314-0-28155000-1337171759_thumb.png

post-14314-0-24838700-1337171770_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Troszke może w innym temacie ale z akwa związane. Jeżeli planujesz mieć czarny ten bok gdzie będzie panel każ wkleić przegrody czarnym silikonem ( oczywiście jeżeli reszte będziesz kleił transparętnym ). Ja niestety zapomniałem o tym drobiazgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resztę na pewno w transparentnym, bo front i prawy bok będzie z opti, więc czarny sylikon odpada, ale przy panelu który będzie na niebiesko zaklejony to się jeszcze pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: stanowczo podnieś poziom wody w panelu bo będzie strasznie słychać chlupotanie, grzebień możesz zrobić na szerokość całej komory będzie lepiej film bakteryjny i inne paprochy zbierać z powierzchni, 2cm starczy spokojnie przy okazji będzie tam można wkładać np watę.

Proponuję jeszcze abyś pomyślał na zrobienie ściany panela z czarnego lub niebieskiego szkła LACOBEL odpadnie wtedy kombinacja z wklejaniem tła i inne związane z tym problemu. Zapraszam do mojego wątku z akwa grze również mam panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mam podnieść przegrody żeby podnieść poziom? Jakie wysokości w takim razie byś dal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób maksymalnie 2cm różnicy pomiędzy poziomami. W zależności od zastosowanej pompy powinno być już cichutko. Przerwa między przegrodami jest OK, a co do grzebienia to znów wszystko sprowadza się do pompy jaką zastosujesz. Spróbuj użyć tego kalkulatora: http://reefcentral.com/calc/drain.php


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaprojektowałem sobie akwarium z panelem, choć gdy przyjdzie do realizacji będę starał się o to by był sump, ale rozumiem, że nie zawsze ma się takie możliwości. Przegrody zaplanowałem w prostszy sposób, zależy mi na jak największym refugium (w środkowej przegrodzie). Radziłbym przegrodę 40cmx44cm zrobić o 1 lub 2 cm niższą, w przypadku zabrudzenia grzebienia, woda będzie przelewać się tylko do panelu. Pierwszą przegrodę z odpieniaczem tak rozplanowałem by woda przepływała prze całą (niebieska strzałka) a nie tylko po wierzchu. Rozumiem że wybrałeś już Odpieniacz i wejdzie tam gdzie zaplanowałeś. Tak w ogóle to fajny projekt. Powodzenia

6e0a21689da24ceem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz ;). Na samp miejsca niestety nie mam :(. Jeszcze :]. W przyszłości napewno to będzie projekt z sampem. A wracając do projektu!

Faktycznie pomysł z niższą ścianą odgradzającą panel jest świetyny - sam nie pomyślałem o tym. Właśnie stad ten temat.

A patrząc na Twój schemat właśnie zdałem sobie sprawę że jest o wiele prostrzy i funkcjonalny niż mój :D. Dlatego... Kopiuje rozwiązanie ;).

Piszcie proszę, boooo jutro jadę z planami :D. Piszcie co o tym sądzicie. Temat od 2 dni a odpowiedzi jak na lekarstwo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc skoro pierwsza komora będzie miaa 15 cm szerokości, na calej szerokości będzie też grzebień. Tylko jak bardzo wyciąć szybę pod grzebień? 3cm będzie ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca obliczył koszt całego szkła (ze sklejeniem ;P) na 300zł. To dużo czy dobra cena??

front i lewa strona w opti white.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.