Skocz do zawartości
Skala

Sump +panel

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium można powiedzieć już się kręci .Za dużo nie ma roboty przy nim i już człowieka jakoś tak nosi :)

Tak się zastanawiam jak by tu dołożyć sump .

Akwarium standard 50X30X30 ,szafka blat ma 50X40.

Mam taki o projekt ,Zeby dołożyć panel z grzebieniem na zasadzie naczyń połączonych.

Na środku panela przegroda z klejonym grzebeniem ,a za nim spływ powrót i rewizja

Odrazu przychodzi na myśl po co się bawić w takie cudaki.

Jak możnqa zamontować pudełko przelewowe i po problenie.

Czytałem kilka tematów ,że się zapowietrza ciężko kupić za dobre pieniądze

panelnasump.png

Co myślicie o takim rozwiązaniu ?

Narazie skupiam się nad obiegu wody nad sumpem jeszcze myślę

Pozdrawiam Skala

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak możnqa zamontować pudełko przelewowe i po problenie.

Czytałem kilka tematów ,że się zapowietrza ciężko kupić za dobre pieniądze

...

Co myślicie o takim rozwiązaniu ?

Narazie skupiam się nad obiegu wody nad sumpem jeszcze myślę

Pozdrawiam Skala

"no i masz babo placek"... . Panel stosuje się ale TYLKO wtedy gdy ktoś ma taką "zajawkę" i od początku, zanim zostanie wlana woda do zbiornika, wszystko pod to jest projektowane. Panel, podobnie jak pudełko jest rozwiązniem nieco trudnym pod pewnymi względami.

Skoro piszemy, w tym ja, o wadach i zaletach oraz problemach związanych z pudełkami to po to by spać spokojnie. Roztropność ponad wszystko!

p.s.

No i wyszło na to, że jestem orędownikiem stosowania pudełek przelewowych... ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no i masz babo placek"... . Panel stosuje się ale TYLKO wtedy gdy ktoś ma taką "zajawkę" i od początku, zanim zostanie wlana woda do zbiornika, wszystko pod to jest projektowane. Panel, podobnie jak pudełko jest rozwiązniem nieco trudnym pod pewnymi względami.

Skoro piszemy, w tym ja, o wadach i zaletach oraz problemach związanych z pudełkami to po to by spać spokojnie. Roztropność ponad wszystko!

p.s.

No i wyszło na to, że jestem orędownikiem stosowania pudełek przelewowych... ;) .

Co do pudełka boję się że jak się zapowietrzy to mi wodę przeleje z sumpa na pokój .Wodę w zbiorniku mam prawie pod korek A tak to dam 2 rurki ma końcu akwa i chyba powinno być ok

Kurde ngdy nie widziałem akwa z sumpem i trochę to wszystko tylko z teorii:)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... Odrazu zapowietrzy. Jak się to zrobi z głową to się nie zapowietrzy. A test "odbiorowy" trzeba przeprowadzić, sprawdzając czy aby napewno wszystko pozostaje na miejscu gdzie powinno być, w tym woda, gdy np. wyłączymy obieg? Jak szybko cyrkulacja wraca do stanu pełnej funkcjonalności.

Skoro masz wody "pod korek" to może warto by było zamontować na krawędzi akwarium wyłącznik pływakowy, który wyłącza pompę obiegową, na wypadek gdyby doszło jednak do zapowietrzenia np. chomik "na lewiźnie" przegryzł rurkę odpowietrzającą. Wtedy gdy pompa wleje zbyt wiele wody do zbiornika zostanie wyłączona i woda nie przeleje się przez koronę. Oczywiście jeśli sump pod spodem dysponuje dużą rezerwą.

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę podziękować ci za tego linka.

Przeczytałem trochę tematów o pvc i jestem zdecydowany na taki rodzaj przelewu

Jutro zakupy w casto :)

Druga sprawa trochę mam problem z sumpem przeczytałem już cały temat w dziale nowicjuszy i dalej mam zonka

Napewno będzie to 40X25x30 dł x sze x wys

Chciałbym żeby to było coś na zasadzie sump Prtojekt Romana Rożka ,ale nie wiem jakie duże duże dać komory jakie odstępy w przegrogach jak wysoko lub nisko przklejone .Mógłby mi ktoś to arysować lub chociaż opisać

Ps.Wiem że proszę o wiele ,ale to jest MÓJ PIERWSZY RAZ , a nie znam nikogo kto ma sump

Całą wiedzę czerpię wyłącznie z tego forum

Pozdrawiam


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.