Skocz do zawartości
mhonzik

ukwiał się schował

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poradźcie czy ingerować w umiejscowienie tego ukwiału. Posadziłem go w 1 kolejności na szczycie skałki ale zaczął kierować się gdzieś na tyły więc posadziłem go na dole obok rurówki. Z początku próbował się wspinać na górę dotykając się z rurówką więc ją przesunąłem. Mimo to ukwiał wcisnął się w dziurę, którą widać na zdjęciu i tak już pozostał. Boję się że ma tam za mało światła. Czy pozostawić mu wolną rękę, może nie dał rady się tam wspiąć i się schował. Robić coś z nim?

IMG_9667.JPG

IMG_9666.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ukwiał już tak ma ja też go mam i walcze z nim od roku i jak na razie on wygrywa tę bitwę one po prostu lubią wchodzić tak gdzie nie trzeba poczekaj może znajdzie sobie miejsce gdzie cyrkulacja będzie mi opowiadać u mnie szuka takiego miejsca od roku


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, sam sobie znajdzie i tak najlepsze miejsce, nie ma co go stresować i ciagle przenosić.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, najlepiej mu w jakieś dziurze.

Możesz ewentualnie przestawić skałkę tak żebyś go ładnie widział i żeby miał więcej światła.

Jak tam sam wlazł to znaczy że mu tam dobrze i prawdopodobnie będzie tam już siedział.

Nakarm go krylem - jak się ładnie napompuje to będzie ładnie wyglądał.

Ale jak urośnie to pewnie wyjdzie z tej dziurki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady:). Zostawie go w spokoju. Teraz okazał się inny problem zniknął ślimak stożkowy, raz już wyszedł na zewnętrzną ścianę ale zdążyłem go przyuważyć. Tym razem zniknął na dobre - co za koleś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak ukwiał jest uparty :) udanej i owocnej walki życzę :)

a sam ukwiał jest fajny


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa ukwiały oblazły cały baniak i usiadły prawie na sobie w takich dziurach, że nurkowanie na "główkę" błazna jest nie możliwe. Nie wiem czy je wydłubywać stamtąd i próbować sadzać na skałach w wygodnym dla błaznów miejscu, czy dać im spokój? Skoro usiadły w jednym miejscu znaczy, że im tam dobrze i mała szansa na kolejny spacer, po bądź co bądź już troszkę zastawionym baniaczku. Jednak strasznie szkoda mi błazenka który próbuje dzień i noc wślizgnąć się w macki i nie daje rady, bo ten za mało "wystaje". Są jakieś wypróbowane sposoby na ukwiały w dostępnym miejscu, bo z tego co widzę większość włazi w szczeliny. W poprzednim baniaku nie miałam żadnych problemów, siedziały tam gdzie je posadziłam na samym widoku i miejscu idealnym dla mojego czarnuszka.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moją Macrodactyla doreensis wczoraj włożyłem do zbiornika. Usadziłem w pięknym miejscu na szczycie prawie, a ona zlazła i tak na piasek, schowała się pod skałą. Dziś jej szukam i nigdzie nie ma, obejrzałem dokładnie, "wymacałem" ręką tam gdzie wzrok nie sięga i nie ma. Ślad po niej zaginął. Pompy i wszelakie inne zakamarki czyste.

Pytanie: czekać? robić remanent i przenosić skałę by ją znaleźć?


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ukwiała od 3 dni. Posiadłem go na skale. W nocy wszedł do dziury w skale i tam siedzi. W sklepie siedział dumnie na skale a u mnie w dziurze. Na razie go nie ruszałem i ruszać nie będę, może sie aklimatyzuje i po jakimś czasie wyjdzie.

Czym dokarmiać ukwiały?? Jakąś mrożonką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ukwiała od 3 dni. Posiadłem go na skale. W nocy wszedł do dziury w skale i tam siedzi. W sklepie siedział dumnie na skale a u mnie w dziurze. Na razie go nie ruszałem i ruszać nie będę, może sie aklimatyzuje i po jakimś czasie wyjdzie.

Czym dokarmiać ukwiały?? Jakąś mrożonką??

Zbiornik zalałeś 1.Października.

cyt..."Okrzemki pokrywają wszytko skałę, szyby, dno, grzałkę, falownik, itd.

Nie chcę działać chemią. Tym bardziej że dopiero zbiornik dojrzewa.

W tym tygodniu planuję wpuścić ślimaki turbo i krewetki.

Są to pierwsze glony jakie się pokazały. "

To twój post z wczoraj ,a dzisiaj się pytasz czemu ukwiał się chowa...Masakra.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam że ukwiały, lubią włazić na cyrkulację !!

I stwarzać problemy!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalałeś 1.Października.

cyt..."Okrzemki pokrywają wszytko skałę, szyby, dno, grzałkę, falownik, itd.

Nie chcę działać chemią. Tym bardziej że dopiero zbiornik dojrzewa.

W tym tygodniu planuję wpuścić ślimaki turbo i krewetki.

Są to pierwsze glony jakie się pokazały. "

To twój post z wczoraj ,a dzisiaj się pytasz czemu ukwiał się chowa...Masakra.

Masz rację.

Jest dość wcześnie ale skoro ryba żyje, wieć dlaczego nie spróbować z ukwiałem.

Narazie będę czekał . Z obserwacji ukwiała widzę że nic się z nim nie dzieję tylko siedzi w tej dziurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już rybe,ryby też wpuściłeś... no tak w końcu 20 dniowy zbiornik już dojrzał...Męczysz te zwierzaki to przykre.Ale twoje akwarium i możesz robić co chcesz Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy z tym męczeniem.

Tak mam już rybę i ma się bardzo dobrze. Pływa, pobiera pokarm więc uważam że wszytko jest oki. A według ciebie to kiedy powinienem wpuścić ryby?? Jak zbiornik dojrzeje?? Po roku, dwóch trzech latach?? Ryba była wpuszczona jako tester i z tego co zauważyłem i wiem to większość tak robi.

Poz tym ponad połowa wody pochodziła z dojrzałego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.