Skocz do zawartości
cherry_ukasz

Enoplometopus sp. - Debelius' Reef Lobster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy ta Langusta Enoplometopus sp. - Debelius' Reef Lobster jest groźna dla gobiodona? W jakim minimalnym litrazu można trzymać samotnie taką młodą languste?

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy ta Langusta Enoplometopus sp. - Debelius' Reef Lobster jest groźna dla gobiodona? W jakim minimalnym litrazu można trzymać samotnie taką młodą languste?

Pozdrawiam

Enoplometopus sp. - Debelius' Reef Lobster- zwany homarem rafowym nie jest żadnym zagrożeniem dla gobiodona (jeśli masz na myśli Gobiodona okinawe)

Rybka ta jest babeczką koralową , przeważnie przebywa od połowy zbiornika wzwyż i przesiaduje na koralowcach.

Homar natomiast łazi po dnie i chowa się pod skałą.

Nie jest wykluczone że gdyby ich drogi spotkały się, to ten większy na pewno zainteresował by się tą mniejszą, ale to się nie zdarza z powyższych względów.

W twoim litrażu, jeśli masz dużo skały to zakup Homara rafowego jest problematyczny, ponieważ prawie nigdy nie będziesz go widywał, chyba tylko w czasie posiłku, jeśli go nauczysz by wtedy wyłaził.

Aby cieszyć się jego widokiem na co dzień, akwarysta powinien przeznaczyć do jego chowu akwarium małe z małą ilością żywej skały- aby nie miał zbyt wielu kryjówek.

Jednak ciągłe przebywanie tego zwierzęcia w takich (wystawowych )warunkach nie wpłynie pozytywnie na jego kondycję zdrowotną.

Opisuję Ci to z autopsji ponieważ posiadam Homara rafowego dość długo.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie mam taki mały baniaczek - 40x25 wymiar dna + sump i tam go chciałem włożyć...z małą ilością skały właśnie i koralami miekkimi. Myślisz, że będzie to bardzo mały i stresujący homara litraż?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w takim litrażu z małą ilością żywej skały- Ty będziesz zadowolony bo ciągle zwierzaczek będzie na ekspozycji.

Czy homar będzie zadowolony ? -to trudno wywnioskować.

Po pewnym czasie obserwacji sam się przekonasz.

A zwierzak jest piękny!!!

Bardzo lubi mięsko krewetki koktajlowej, żywe krewetki które są na etapie wylinki i rybki śpiące w skałach przy dnie np. Labroides dimidiatus , Nemateleotris magnifica, czy dekora.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że spróbowałbyś z młodą sztuką w takim litrażu? :) Bo bardzo mnie kusi skoro i tak mały zbiorniczek będzie w użytku :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drążysz okrutnie!!!

Ja swojego mam w 200 litrach, znamy się, i widzenia mam z nim we wtorki i piątki ok. 18,00 -kiedy dostaje papu.

Podaję mu je długimi szczypcami, wtedy łapie mięsko szczypcami i tyłem wraca do swojej jamki.

Jak się spóźniam na spotkanie to staje prawie pionowo na ogonie oparty o skałkę i czeka.

Po posiłku nie ma życzenia ze mną konwersować aż do następnego widzenia.

Gdybym wiedział wcześniej że z niego taki typek, to może wcale bym go nie kupił do tego litrażu.

Gdybym był na Twoim miejscu ......to zebrał bym te wszystkie informacje które Ci przekazałem i bym się zastanowił.

Myślę że już wiesz jak byś postąpił.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.