Skocz do zawartości
Gość buczi82

Cyrkulacja do kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Pytanko, czy vortech mp10 styknie do kostki 50x50x50 plus jeszcze bedzie dmuchalo z obiegu, powrot to nj 2300 l/h... nie wiem czy jeszcze jakas koralie nano tam wrzucic czy to wystarczy, z tego co czytalem troszku to problem jest z doborem cyrkulacji w kostkach...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam 60x45x27 włączoną na pół mocy i fajnie robi fale wiec powinna styknąć


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo lepiej sprawdzą się dwie pompy o mniejszej wydajności. Będziesz miał większą możliwośc manewru i ustawienie lepszej cyrkulacji. A jeżeli masz zamiar "skręcić" wydajność tej pompy do 3000 l/h to będzie za mało.

A i jeszcze pytanie co będzie w zbiorniku?

Ja mam kostkę 60x60x50 i mam 2 x tunze 6025 i obieg na nj2300.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki wiec nad cyrkulacja pomysle jak juz bedzie wszystko gotowe, mniej wiecej wiem co i jak ;)

co do obsady to nie mam pojecia jeszcze, za maly zbiornik zeby poszalec ehhh bym chcial pare rybek, jakis malych, ale do obsady jeszcze daleko, bardziej musze sie skupic o ilosci skaly, nie wiem ile wsadzic 15-20kg... ale to jak juz bede odpalal, nie bede niepotrzebnie forum zasmiecal ;) przyjdzie i na to czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82 widzialem w jednym temacie, ze juz masz zamontowanego tego vortecha? ja bym kiedys chetnie podjechal zobaczyc jak sie sprawuje jak juz zycia dolozysz bo sam sie nad kupnem zastanawiam czegos co mi ladnie wode bedzie mieszalo


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Pytanko, czy vortech mp10 styknie do kostki 50x50x50 plus jeszcze bedzie dmuchalo z obiegu, powrot to nj 2300 l/h... nie wiem czy jeszcze jakas koralie nano tam wrzucic czy to wystarczy, z tego co czytalem troszku to problem jest z doborem cyrkulacji w kostkach...

Myślę że ta pompa do Twojego zbiornika to zły pomysł

to są pompy które "dmuchają" na wprost i jak byś jej nie ustawiał zawsze będziesz miał miejsca gdzie nie będzie przepływu

tu nie chodzi o wydajność ale o efektywność przepompowywania wody :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te pompy jak wiemy robią fale, które to ruszają woda w całym zbiorniku. Czy się mylę?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest odpowiedz na moje pytanie... :p


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Raczej to nie jest odpowiedz na moje pytanie... :p

ależ jest :welcome:

bo jeżeli falowanie wody ma być plusem dla vortecha to jak dla mnie to tylko jedyny plus :harhar:

samo falowanie nie zastąpi cyrkulacji

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem co moze falowac bo to wiem. Pytałem czy falowanie ruszy cała wodę bo od kilku osób słyszałem ze z powodzeniem zastąpi to cyrkulacje.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.