Skocz do zawartości
kotangch

Szafka pod 270l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że projekt powoli nabiera kształtu i na dniach bedzie szkło (100x60x45) w domu, nadszedł czas na zrobienie szafki, tylko jakiej. Do tej pory myślałem o stelażu z profili 30x30x2, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie jest to przerost formy nad treścią i nie wystarczy szafka z samej płyty. Pewnie stykanie, tylko jak to sensownie poskręcać żeby miało ręce i nogi. Wiadomo, że z przodu nie może być belki, ani przegrody podtrzymującej blat, bo nie wsadzę tam sumpa, czy z tego powodu blat nie zacznie się odkształcać z czasem? Czy zwykła 18 starczy, a spód i blat z 2x18?, co z usztywnieniem blatu od strony przedniej?, bo tył wiadomo pełny. Może ktoś jest w stanie zrobić rysunek i rozpisać formatki?


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium bez sumpa to błąd. Rób stelarz i sump koniecznie. Będziesz miał w obiegu dużo więcej wody niż bez a co za tym idzie sprzęt, dolewkę itp tam schowasz.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że nie może być w szafce przegrody ani innej belki na środku wspierającej blat, właśnie ze wzg. na sump.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem :). Jak tak to bez znaczenia czy steraż czy szafka.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod 60x60 zrobiłem stelaż i śpię spokojnie na górę dałem płytę blatową 25mm

profil 30x30x2 spokojnie wystarczy

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK szafki są stosowane do zbiorników praktycznie dowolnej wielkości. Wszystkie, które widziałem mają podwójne płyty po bokach. Tył zazwyczaj nie jest pełny, ale występuje szeroki, pionowy pas z płyty po środku. Z przodu jest montowany albo nieco węższy, wyjmowany pas z płyty, albo listwa pod blatem. Raz widziałem też profil kwadratowy ze stali pod blatem. Ale jak masz możliwość zrobienia stelaża to odpuść sobie szafkę. Stelaż jest praktycznie niezniszczalny, obudowę można wymienić. Szafka zawsze traci estetykę po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.