Skocz do zawartości
lukas

fale i chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

wittam ostatnio sobie tak myslalem nad zrobieniem falowania w akwa i zamysl byl taki zeby bylo tanio i praktycznie.kiedys na forum ktos (chyba swirlej2) pokazywal taki falownik do pompek tunze ktory sie stawialo na gorze i on obracal pompka. ja sobie pomyslalem ze jako bede mial hqi to zapewne bede musial je chlodzic to bede potrzebowal wiatraka. to moze wykorzystac taki wiatrak ktory stawia sie na stole i ktory obraca sie w lewo i prawo . dac go do gory nogami i zrobic przeolozenie jakas tyczka to akwa i na ta tyczke przymocowac pompke ktora by sie obracala razem z wiatrakeim. tylko nie wiem czy taki wiatrak moglby sie krecic caly czas, no i problememm jest to ze musiala by byc wysoka pokrywa co akurat w moim przypadku bedzie spelnione. a moze sprobowac wykorzystac do tego sam mechanizm od wiatraka tylko wymienic silnik na jakis bardziej energo oszczedny. koszty takiego czegos nie byly by duze na stadionie pewnie mozna kupic za jkaies 20 zeta taki wiatrak no i pompka tpo juz wedlug uznania.

co o tym sodzicie?

pozdrawiam lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pomysl fajny tylko zawieszanie czegos nieszczelnego na 220 nad akwa to troche ryzykowne, zobacz moze na allegro w pozostalych - maszyny i urzadzenia sa male silniczki krokowe ktore w zasadzie zrobia to samo albo np silniczek od wycieraczek samochodowych jest na 12v i dziala tak jak twoj wiatrak a na pewno sporo mniejszy

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koniecznie chcesz krecic pompami to przyjrzyj sie temu 123 to taka krecaca sie nakladka na wylot pompy.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tych nakladek, ale cos co pracuje w wodze, z definicji pelnej wapnia i innych zyjatek, i cos co ma mechanizm napedzany ta wlasnie woda ... moze sie kiedys zacinac.

Mam pompke Eden 228, pieknie sie kreci pod warunkiem gruntownego czyszczenia mechanizmu co tydzien :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem cos takiego do obracania pompami tutaj akurat uzyta jest tunze.Silowniki belimo sa do dostania w Polsce bez problemu niestety nie znam ceny bo czekam na email.Ale jak widac na fotkach trzeba jeszcze jakas elektronike mala zrobic.Co to jest to nie wiem .Trzeba pogadac z elektronikiem

http://korallenriff.de/ nastepnie po lewej stronie wciskamy Berichte technik i 6 od gory link (niestety po niemiecku;( )


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.