Skocz do zawartości
lukhil

Czy potrzebny odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zalozylem kolejny zbiornik po 30l aquaela przyszedl czas na 63l 60x30x35h . W akwarium jest okolo 5kg zywego piachu i niby 7kg zywej skaly.Oswietlenie 2x24w aktynika +10000k. Falownik 2600 aquaela plus kaskada niagara skimmer 280. Zbiornik bedzie bez ryb ,ewentualnie babka. Z obsady to jeszcze slimaki plus oczywiscie miekasy :D I moje pytanie czy ma sens pchac tam odpieniacz? Pytam poniewaz nie znalazlem jeszcze nigdzie pozytywnych informacji na temat malych odpieniaczy z wbudowana pompka.Acha dodam ze nie potrafie ustawic niagary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież niagara skimmer 280 to odpieniacz ...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kaskada ktora ma niby pienic ale masa babli przedostaje sie do akwa :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz ustawioną, ale u mnie w baniaku nawet pół bąbla nie ma, a chwile już go używam.

Wszystkie zatrzymują się na tej wkładce węglowej.

Jedyną modyfikacją którą zrobiłem w tym odpieniaczu to wyprowadzenie na zewnątrz efektów pracy.

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm wegla nie dostalem do niej. Dal bys moze rade zrobic zdjecie tej wkladki.Ja mam ta sama kratke :thumbdown: zatykalem wata ale ciagle cos sie dzialo nie tak.

Edytowane przez lukhil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to cyknę i podrzucę.

Z Twojego opisu mogę jedynie podejrzewać że ta "kratka" o której piszesz wcześniej była powleczona materiałem i tam był węgiel, bo jak wyjmuje ją do czyszczenia to wewnątrz można wyczuć kratownicę.

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. To ona pokryta jest materialem nie wata filtrujaca? Ja mam slabe zdolnosci co do diy , moze bys wiedzial jak to zapchac :coffee:

Edytowane przez lukhil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile o trym samym mówimy to tak - pomiędzy tą kratownicą jest węgiel aktywny ( wyczuwam takie granulki ) a całość trzyma w kupie materiał. Generalnie w kompletnym zestawie jest keszcze osobny kawałek gąbki, ale u mnie nawet jeden dzień się nie siedział w filtrze :)

Może nie najlepiej to widać, ale na tym filmiku można zobaczyć o czym mówię :

To ten szary materiał pod pokrywką przez który woda przepływa.

Jak wrócę do domu to wyjmę z wody i cyknę mu fotę :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewj stronie nad wirnikem mam jakas szara gabke ktora idzie wzdłuż rurki zasysajacej powietrze poza tym ta kratke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz niekompletny zestaw. Tamta gąbeczka zabezpiecza na wypadek gdyby wkład węglowy się zapchał żeby bąble z odpieniacza nie wpadały do baniaka.

ta Twoja kratka w oryginalnej wersji wyglądała tak jak na tym zdjęciu ( to szare z kłakami :) ) ( nie moje, ale chyba mogę ...)

Akwarystyka_Akwarystyka-morska_20111005220700.jpg

Kiedyś bawiłem się z niagarą i z moich doświadczeń wynika że bez tego też da radę , musisz tylko wyciąć z pleksi (ja miałem z 3mm, bo taką miałem akurat w domu ) ściankę i wsadzić zamiast tej kratki żeby bąble trafiały do dziury w odpieniaczu inaczej nic Ci nie wywali. Przegroda musi być krótsza niż odpienek tak, żeby woda przechodziła dołem.

Drugą rzeczą którą musisz zrobić to ukraść żonie z kuchni gąbkę do zmywania ( byle nówkę :p ) i dociąć ją tak, żeby pasowała Ci długością do szerokości "zjeżdżalni" którą spływa woda, bo nawet z tą ścianką malutkie bąbelki potrafią dołem przelecieć (u mnie jeszcze przelatywały bokiem, bo ciąłem pleksę brzeszczotem, więc idealnie nie było ). Jak dotniesz gąbkę to kładziesz ją na zjeżdżalni i delikatnie dociskasz dekielkiem kaskady, to bąbelki zostają na krawędzi gąbki i nie spływają do akwa

U mnie śmigało w ten sposób przez jakiś czas, więc u Ciebie też powinno zdać egzamin.

edit: litrówki, tfu literówki :)

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi sobie wyobrazic ta plexe jak to dokladnie mialo by wygladac :question: ciemnota zemnie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda ta kratka u Ciebie, ale u mnie ta materiałowa przegroda wchodzi krawędzią w taki rowek wzdłuż kaskady. W ten rowek wkładasz krawędź pleksy, żeby nie latała po całej kaskadzie. Od niej odbijają się bąbelki i płyną do góry do komory reakcyjnej odpieniacza. Woda przepływa dołem pod nią ( razem z malutkimi bąbelkami, które zostają na gąbce na spływie.

Po 17.30 wrócę z pracy to cyknę CI kilka fotek i wyslę, może się rozjaśni :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kumam o co biega :thumbsup: Ale jednak poprosze fotki przerubek :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim malym akwarium robilbym 20% podmiany co tydzien tym bardziej, ze bedzie bez ryb. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jak robie podmiany do korale sie zamykaja i nieodpowiada im to. Ale dziasiaj poeksperymentuje z niagara i moze cos wymysle :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pocykałem trochę fotek to opiszę :)

Po pierwsze ta Twoja kratownica oryginalnie wygląda tak:

gallery_13986_2044_3227782.jpg

i jak widać blokuje wszystkie bąbelki :)

Dwie foty z bliska :

gallery_13986_2044_1507685.jpg

gallery_13986_2044_2839308.jpg

Teraz czas na modyfikacje:

potrzebujesz :

gallery_13986_2044_4456889.jpg

I robisz tak :

gallery_13986_2044_5277497.jpg

Przykrywasz dekielkiem

gallery_13986_2044_5343302.jpg

I hula (a przynajmniej powinno ) :)

Wysokość tej przegrody musisz dobrać indywidualnie - szczelina musi być na tyle szeroka żeby woda nie przelewała Ci się górą i jednocześnie na tyle długa żeby za dużo bąbelków nie uciekało Ci dołem ( ja miałem mieć absorbenty na dole i dlatego powiększałem aż przegiąłem :) )

Mam nadzieję że pomogłem.

p.s. Stani - podmianki swoją drogą - w moim przypadku to podstawa prowadzenia baniaczka, ale wolę mieć odpienka "na wszelki wypadek" - myślę że lepiej mieć niż nie mieć 9 oczywiście bez przesady :) )


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.