Skocz do zawartości
MixEEr

jak sie pozbyc masy syfu

Rekomendowane odpowiedzi

Zachu- dobrze pisze- robale udrażniają skałę i wywalają ze skały swój urobek.

Po pewnym czasie gdy wydrążą zapchane tunele przywrócą skale jej funkcje i pyłu w zbiorniku będzie mniej.

Można to przetrzymać, ale jest to wkurzające.

Nic tego nie jest w stanie spożyć w takich ilościach.

Zmiana cyrkulacji też wiele tu nie poprawi, ponieważ kol-MixEEr- wyrażnie pisze że co drugi dzień wymienia zapchaną fizelinę , wynika z tego że cyrkulacja daje sobie radę i unosi do toni wystarczającą ilość detrytusu , tylko fizelina nie jest w stanie tego odebrać (zbyt mała jest jej powierzchnia czynna ).

Radzę zostawić ten system filtracji tak jak jest, bo będzie on wystarczający gdy się wszystko oczyści.

Proponuję rozwiązanie tymczasowe w postaci bajpasu oczyszczającego.

Wygląda to tak: Nad akwarium wieszasz, stawiasz, mocujesz jak wolisz -spory pojemnik plastikowy np. czyste wiaderko po farbie emulsyjnej, (może być niskie ale o dużej średnicy).

W dnie pojemnika robisz otwory wiertłem lub wypalasz rozpalonym szpikulcem, i rozścielasz tam kilka warstw fizeliny, często wymienianej.

Do akwarium jak najniżej wkładasz dodatkową b. mocną pompę ( typu pompa obiegowa, którą możesz na kilka dni pożyczyć ) wąż tłoczący pompy wyprowadzasz do wiaderka (najlepiej zakończony fajką aby nie wypadał).

Włączasz pompę i robisz porządną zawieruchę, długim pędzlem omiatając skały.

Pompa podaje zanieczyszczoną wodę do wiaderka na fizelinę a czysta przelatuje dziurami z powrotem do akwarium. Codziennie tak z godzinkę takiej akcji i po kilku dniach masz czysto, bo pozbędziesz się nazbieranych tam pokładów osadu. Jest to sprawdzony sposób pozbycia się takiego balastu.

Podstawowy układ filtrujący w tym czasie ma pracować jak dotychczas.

Nie zwlekaj, osad ten jest nośnikiem fosforanów i krzemianów i potencjalnym zagrożeniem plagą cyjano i okrzemek.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tym wiadrem - w niedzielę przetestuję u siebie :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał sumpa, to tylko wymiana flizeliny w kominie lub na wylocie, a takto cza kombinować z wiaderkiem itd. . .

jednak sump to za***isty komfort . . . :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniem cyrkulatorków,musi w końcu się tak ustawić że zacznie ci dmuchać tak że oczyści dno i skałę bez podnoszenia piachu,ja mam większy cyrkulator ustawiony zaraz pod lustrem wody i skierowany lekko w dno i maluch koralia900 przy dnie skierowany w na skałę,i wszystko gra,piasku nie miesza a syfki ładnie rusza.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał sumpa, to tylko wymiana flizeliny w kominie lub na wylocie, a takto cza kombinować z wiaderkiem itd. . .

jednak sump to za***isty komfort . . . :)

MixEEer -czy Ty chcesz się pozbyć osadu, czy piszesz tylko żeby ponarzekać ?

Przecież ten bajpasowy układ oczyszczający jest na kilka dni, aby doraźnie i szybko pozbyć się osadu, a sump sobie zafunduj, kto Ci broni.

Myślę że nie bardzo wiesz, czego chcesz !


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.