Skocz do zawartości
natalia83

Na jakie sposoby rozmnaża się euphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiają mnie sposoby rozmnażania się euphylii, bo moja u nasady "nogi" wypuszcza poro maleńkich główek czyli można by chyba uznać to za pączkowanie. Jednak do niedawna jej noga miała kształt litery I na której były 2 bądź 3 mordki w tej chwili coś dzieje się właśnie z nogą bo przybrała kształt litery T, starałam się pokazać to na zdjęciu i wygląda, że główki też dzieli przez podział, bo mam wrażenie że mordek jest już przynajmniej 5 tak blisko siebie. I co noga też się podzieli na dwie oddzielne czy poprostu zostanie takie rozgałęzienie? Na ile sposobów naraz może się rozmnażać. Nic się jej nie stanie jak tak "pójdzie w te dzieci"?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pozostaje Ci tylko się cieszyć i pilnować parametrów MG Ca Kh by ładnie wszystko rosło nadal :) Ten rodzaj tak sie wlasnie ładnie rozrasta. Wazne by nie ruszać drzewka bo male głowki sa delikatne niesamowicie. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardzo się cieszę :thumbsup: Zastanawiałam się tylko czy góra nie "poleci" jak wypuszcza z "dołu" tyle młodych. Dziękuję za odpowiedź :welcome:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardy szkielet nie pozwoli na to


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardzo się cieszę :thumbsup: Zastanawiałam się tylko czy góra nie "poleci" jak wypuszcza z "dołu" tyle młodych. Dziękuję za odpowiedź :welcome:

U mnie było to samo najpierw przyrosty były na miekkim,a później stwardniały i są małe euphillie już na swojej gałązce i sobie pomału rosną.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, czytając ten wątek przyjrzałem się mojej euphulii. Właśnie że ze szkieletu wapiennego wyrasta 1 malutka (ok 3-4 mm) główka nowego korala hip hip HURAAA :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.