Skocz do zawartości
kotangch

Problem z otowrami pod przeloty.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie, trochę za duże otwory pod śrubunki AM TV wymagane pod 25-35 i pod 32-45, a szklarz mi zrobił 40 i 50, twierdził, ze nie mógł dostać otwornicy 35 i 45. Jak myślicie bedzie to stanowiło problem czy nie?, w sumie uszczelka pod 25 ma rozmiar 55, a pod 32 65, czyli będą dociskać do szkła na powierzchni około 7mm po obwodzie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak użyjesz tych przelotów - powinno być ok.

http://www.budmech.com.pl/asg-srubunek-zbiornika.html

Te przeloty potrzebują większych otworów niż pozostałe.

Miałem podobny problem, ale z zamałymi otworami pod kupione te przeloty.

32 potrzebuje 49mm otwór

20 - 36mm.

Minus to cena tych śrubunków.

Pozdrawiam


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ciut powiększyć i założyć większe śrubunki chociaz producent srubunka 32 zaleca otwór w szkle od 43-50mm


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwór powinien mieć pod 25mm przelot 35mm a pod 32mm 45mm szklarz po prostu nie miał takich otwornic i tyle .Tu chodzi o to żeby przy dokręcaniu przelot był centralnie w środku otworu a nie będziesz w stanie tego ustawić jak zaczniesz dokręcać, otwory masz za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kotangch musisz przymierzyć, jak nie będzie zbyt dużego braku to daj zasmarkaj silikonem i po sprawie. Miałem podobną sytuacje ze śrubunkiem 25mm i ciekło trochę więc zasmarkałem silikonem i do tej pory jest OK.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował smarować silikonem śrubunek ma być szczelny bez silikonu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sygen :unworthy: Może się źle wyraziłem :) nie ciekło tylko śrubunek się lekko "pocił". Dlatego myślę, że kolega powinien to przymierzyć i zobaczyć jak to wygląda wtedy będzie wiadomo.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie na śrubunku opaskę dystansową, taką że jak włożysz śrubunek do otworu to bedzie centralnie na środku i dokręć. Te 7 mm wystarczy na dokręcenie, mam tak u siebie i nic nie przecieka.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas właśnie myślałem o tym żeby zrobić właśnie jakąś opaskę która utrzyma śrubunek na środku.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.