Skocz do zawartości
danek

Tropic Marin Mg/Ca test

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę . Przechodzę na ten test a nie mam dolączonej instrukcji w języku polskim . Nie chcę czegoś zepsuć .Czy ktoś może mi powiedzieć jak go stosować . Kurcze salifert był prosty a ten....


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc w skrócie,

1. Wstrzasnij kazda butelke przed uzyciem,

2. Wyplucz obudiwe probowki woda z akwarium kilka razy i napelnij 5ml kazda, jedna odstaw bedzie sluzyla do porownan

3. umiesc zolta koncowke na strzykawce oznaczonej czeronymi literami, napelnij do poziomu 20 odczynnykiem A i dodaj wszystko do probowki

4. zamknij probowke i wstrzasnij

5. dodaj do probowki pelna lyzeczke odczynnika B, zamknij i wstrzasnij, roztwor stanie sie niebieski

6. zdejmij korek, umiesc kolejna zolta koncowke na strzykawce z czarnymi literkami i napelnij ja calkowice odczynnikiem C (do oznaczenia 1ml). dodawaj odczynnik powoli kroplami az roztwor bedzie bezbarwny (dla porownania wez druga probowke z woda z akwarium)

7. odczytaj ilosc pozostalych jednostek w strzykawce i sprawdz w tabeli zawarosc wapnia. jezeli odbarwienie nastapi w po pierwszych kroplach wredy wez 4 ml wody i rozpocznij test od poczatku, wynik nalezy pomnozyc przez 1,25.

8. wlej pozostaly czynnik z powrotem od butelki C.

9. dodaj 3 krople oczynnika A do badanej probki, roztwor zrobi sie niebieski

10. zaluz trzecia zolta koncowke na ostatnia strzykawke (niebieska) i napelnij do 1 ml. dodawaj powoli po 1 kropli az roztwor bedzie ponownie bezbarwny,

11 odczytaj pozostala ilosc odczynnika w strzykace i porownaj z tabela (jezeli uzywasz 4ml wody wynik ponoz przez 1,25.

12 odlej pozostalu odczynnik do butelki D.

jezeli masz jakies putania sluze pomocą


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . To wyczerpujaca odpowiedz.powinno wystarczyć .Zastosuję się i sprawdze.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miedzy punktem 4 i pkt.5 trzeba otworzyc probowke!

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2000 to co opisałeś to tylko test na Ca czy również na Mg ?


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.