Skocz do zawartości
BeRsErK

Niebieska folia na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tam cóś takiego - http://allegro.pl/show_item.php?item=74268315

a że postanowiłem wreszcie doprowadzić baniak do estetycznie zadowalającego stanu to się zastanawiam nad kupnem.

Myślicie, że cena jest ok?? - jestem w trakcie podsumowywania funduszy na prezenty(a oprócz Świąt wszyscy moi bliscy są urodzinowo imieninowi w grudniu...)i liczę każde 50 groszy jakie mam wydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy skąd jesteś. Jeśli masz jechać do dużego miasta i wydać 100zł na bilet to na pewno się opłaca.

Warszawy niestety nie znam, ale w Krakowie jest kilka takich firm z foliami.Przychodzisz wybierasz odcień ,szerokość foli-przeważnie 50-100-122 cm ,żądasz 93 cm i jest.(czasem firmy sprzedają tylko po całych metrach.) ceny tych popularnych foli to ok 8zł za 1m kwadrarowy, czyli 4 złote za 1m bieżący o szerokości 50 cm.

Oczywiście jeśli jesteś firmą i dużo kupujesz to możez dostać sporą zniżkę.Jeżeli to nie Oracal tylko inna to kilka groszy taniej


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Warszawie. Jest taki sklep dla plastyków niedaleko Victorii.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem...i WK$%#^&@$M się jak nigdy - godzinę się męczyłem, dwa razy próbowałem to ładnie przykleić i potem "odbomblować.

Nie mam pojęcia jak Wy robicie, że macie to tło tak ślicznie przyklejone - folia mi sie rwała, naciągała, pęcherzyki za chiny nie chciały wyjść.

Jestem tak wpieniony, ze chyba gdyby nie koszty włożone w ten baniak to bym go zdekapiszonował na kawałeczki....

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie..... ju ż daję przepis

O klejeniu folii na szkle

Bierzesz spryskiwacz najlepiej butelka po płynie do mycia okien, nalewasz wody i dodajesz parę kropel szamponu johnsons baby, ewentualnie może być ludwik.

Odkurzasz pomieszczenie.Rozkładasz folię na płaskim i zdejmujesz warstwę ochronną starając się żeby jej nie uszkodzić i spryskujesz ją płynem z butelki. spryskujesz powierzchnie szkła do klejenia. Nie trzeba się obawiać wody, nie będzie za dużo. Przykładasz folię na szybę. Następnie bierzesz niedużą deseczkę, twardy notesik itp i owijasz krawędz pieluchą lub miękką ściereczką aby nie porysować folii.wyznaczasz+/-środek foli i od środka do brzegu wyciskasz wodę tą deseczką. Jeśli folia była wększa niż szkło to trzeba poczekać kilka godzin,aby równo przyciąć nożykiem brzegi. w zależnościod rodzaju foli często klej robi się biały, po wyschnięciu -co może trwać i dwa tygodnie przestanie być widoczny. Uwaga na szkle nie przecina się bąbli bo po pewnym czasie folia się kurczy i będzie widać dziurę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK, przesadziłaś z tą zielenią:)

Czy ma ktoś inny kolor tła niż niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz całkowitą rację już zmieniam na czerwony.Wydawało mi się , że bedzie ciemny, a to oczopląsu można dostać :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hara: czy tez kupowales folie Oracal ? Masz bardzo ladny kolor ? Jaki to jest kod koloru ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - wielkie dzięki - jutro robię próbę numer 3 - jeśli nie będę się odzywał przez kolejne kilka dni znaczy, ze skończyłem przy klejeniu tła jak Snowly przy grze w Warld of Warcraft ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - wielkie DZIĘKI - dziś załatwiłem sprawę w ok. 20/25 minut - jest cudnie :D

Ktoś kompetentny powinien to dać w dziale dla żółtodzioba;]

Dziś podwójna radość bo nie dość, że tło śliczne to jeszcze odnalazłem zaginionego przed tygodniem czerwonego calcinusa - miał łotr wylinkę(już czwarta u mnie) i jakoś długo mu się nie chciało pokazywać. Grunt, że żyje ;]

Jeszcze raz dzięki piękne za pomoc z tłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ,w końcu pewnie już mam na liczniku trochę kilometrów kwadratowych.:D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ORACAL serie 640 permanent... tak jest napisane... pani wyjęła paletę kolorów i wybrałem ten, który mi się najbardziej podobał....

Co do samego klejenia, to najlepiej położyć akwarium na boku. Najpierw przycinałem na wymiar, potem BARDZO DOKŁADNIE myłem akwa, spryskiwałem OBFICIE wodą RO z kroplą ludwika. Odrywałem częściowo folię, przykładałem tak jak ma być i odrywałem resztę papieru ciągnąc wzdłuż szyby (przydaje się druga osoba do pomocy). Nie trzeba się martwić dokładnością, bo na tej wodzie folia łatwo się ślizga i można ją spokojnie przesuwać. Potem przy pomocy ścierki albo takiej gumki do szyb samochodowych JAK NAJDOKŁADNIEJ ściągałem wodę spod folii.

Pierwsze wrażenie było takie, że chciałem już tą folię zrywać, bo widać było masę zacieków, ale na szczęście byłem zbyt zmęczony i poszedłem zrezygnowany spać. Rano po zaciekach nie było śladu.

Miłego klejenia :D


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż kupiłem tą folie i mam dylewat dać ją wewntrz czy na na zewnątrz akwa poniewąż można ją przykleić tylko do wewnątrz (a przynajmniej tylko z tej strony jest klej) czy nie stanie coś z tą folią jak ją wkleje do wewnątrz( nie wyblaknie?)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na zewnątrz poniewaz w środku sie odklei, kolor to ona ma jednakowy z obydwu stron, trzeba ja przykleic na zewnątrz ale na mokro tzn. czyscisz tylna szybe(odtłuszczasz) np denaturatem :) , potem mieszasz troche płynu do mycia naczyń z woda odklejając papier z folii spryskujesz cała folię, spryskujesz równiez szybe akwarium i przyklejasz. płyn z woda powoduje ze folia ci sie nie sklei i łanie da sie ułożyc na szybie (poślizg), potem bierzesz coś płaskiego lub małą wycieraczke do szyb i zaczynając od środka wygładzasz folię(woda z pod folii wychodzi poza nią), po dokładnych wygładzeniu reszta wody odparuje a klej ładnie i bez babelków przylei sie do szyby i to by było w rakim mały skrócie :)..........


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to juz tez pisali inni wiec zastosuj ta metode i bedzie dobrze


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyklejalem 2 dni temu folie wg w/w przepisu. Wszystko ladnie szlo....tylko po 2 dniach ja srodku tylnej szyby pojawil sie paskudny, dlugi babel powietrza.

Wyklejanie jeszcze raz raczej odpada bo akwarium juz jest ustawione. Co moge zrobic ? Dziurawic ten babel ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziuraw drania!

Ale wcześniej spróbuj go przesunąć do krawędzi bo za jakiś czas dziura może się powiększyć - folia się kurczy. Jeśli będziesz dziurawił to najlepiej czymś naprawdę ostrym żeby nie poszarpać brzegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.