Skocz do zawartości
Auto

Szafka pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym postawić pod moim akwarium szafkę jak: LINK

Koszt jej zamówienia jest naprawdę spory stąd pomysł o pocięciu płyty w stolarni i skręceniu sobie samemu pod akwarium ok 200 l, myślę że wytrzyma bez stelaża z pełną zabudową z tyłu. Szafka podoba mi się dlatego, że nie widać tam żadnych łączeń, czy ktoś wie jak to można zrobić?? Bo klejenie jej na kołkach nadawałoby się na bieliznę a nie na ponad 200kg obciążenia. Z bliska można pooglądać wykonanie białego słupka który jest w galerii na tej stronie, jak oni to skręcili że nie widać łączeń. Jakieś pomysły, podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest dobrze skręcone, do tego poszła szpachla i dopiero kolor dlatego nie widać łączeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest dobrze skręcone, do tego poszła szpachla i dopiero kolor dlatego nie widać łączeń

Czyli sugerujesz, że skręcili, zaszpachlowali otwory i całoś na koniec dopiero malowali? Takiego numeru chyba sam nie wykonam, czym w ogóle można taką szafkę pomalować pistoletem i farbą samochodową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planuje podokręcać płytę mdf lackową do stelaża od środka żeby było nie było widać śrub i właśnie szafek w takim stylu ale do kostki :-) więc może pomyśl o stelażu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szafki skrecane sa od srodka, wszystkie boki i dol sa na kolkach a calosc zespala blat na czyms takim:

http://www.irma.pl/pl/zlacze-meblowe-do-plyt-mimosrod-trzpien-hurt.html

sam mam tak zbudowana szafke i dobrze sie trzyma.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem schematy szafek adowskich lecz znikły po jakimś formacie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witajcie. Chciałbym postawić pod moim akwarium szafkę jak: LINK

jak dobrze "pokombinujesz to nie będzie widać wkrętów bez szpachlowania

dokładnie tak jak napisał CNCRob :welcome:

ostatnio taką szafkę(100x80x70H) robiłem dla koleżanki z Wrocławia

wyszło mnie więcej tak:

gallery_9946_2014_348744.jpg

gallery_9946_1122_530.jpg

gallery_9946_1122_17349.jpg

gallery_9946_1122_9795.jpg

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu szafki, ma ona wymiary w podstawie 60x60 skręcona śrubami meblowymi(nie żałowałem śrub) wszystkie sciany z płyty laminowanej 1,8 cm łącznie z tyłem - wygląda na solidną robiłem próbę stając moimi 80 kg na niej, martwi mnie tylko góra szafki czy płyta 1,8cm wystarczy pod dno akwarium? Teoretycznie ciężar rozłoży się na całą powierzchnię, płyta górna jest położona na bokach a nie między nimi jak na zdjęciach z linka, dodatkowo z przodu opiera się na 10cm poprzeczce na górze - czy moze się to uginać na przestrzeni 60 cm przy drzwiach? Walnąć jakiś blat zamiast płyty wiórowej? Czy może już panikuję :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Czy może już panikuję :) ?

Panikujesz :welcome:

Jak wszystko zrobiłeś tak jak opisałeś to na 60 cm nie ma prawa nic się z tym stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...szafka z pierwszego linka jest bardzo estetyczna,ma tylko jedna wade.Nie wlozysz tam konkretnego sumpa,gdyz mebel jest przedzielony na dwa razy 45c cm a to malutko...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...szafka z pierwszego linka jest bardzo estetyczna,ma tylko jedna wade.Nie wlozysz tam konkretnego sumpa,gdyz mebel jest przedzielony na dwa razy 45c cm a to malutko...Pozdrawiam...

No właśnie nie do końca jest to taka szafka, w linku masz poniżej zdjęcia szafki białej tylko malutkiej. Moja jest bardzo podobna tylko ma w podstawie 60x60cm co juz w środku daje pewne pole do popisu na sump (nie ma tu przegrody). Różnica jest tylko taka, że blat górny opiera się na ściankach bocznych i tylnej ściance a nie jak na zdjęciu jest wpuszczony między boki. Tył stoi na ziemi ale jest między ścianami bocznymi, wyczytałem że to daje najlepszą wytrzymałość boczną. Dodatkowo w środku są w rogach trójkątne kątowniki (hmm nie wiem czy to właściwa nazwa) które trzymają 3 ścianki. Zastanawiam się czy nie włożyć jeszcze jednej ścianki tylnej w środek. Będę w domu to pyknę zdjęcie bo mam coraz większe wątpliwości o jej wytrzymałości :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Pod moim akwarium o wymiarze 120x60x55h stoi szafka z płyty 2 x 1.8 cm, tylko plecy są z pojedyńczej. Jedyne wzmocnienie jakie zastosowałem to belka sosnowa ok 3 cm x 10 cm wstawiona z przodu pod blatem i osadzona w bokach na klin. Wszystko stoi pwenie i wydaje mi się, że drugie tyle by utrzymało. Blat na środku ugiął się 3 mm z powodu "ułożenia" sie belki sosnowej ( klin robiony był dłutem i dno widocznie nie było wystarczająco równe więc belka się ułożyła sama ) Całość pomalowałem w lakierni samochodowej na biały połysk, więc z wilgocią nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.