Skocz do zawartości
tomaszmed

Nano Aquael 30l nowy zbiornik po 20stce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po prawie rocznej przerwie. Dzisiaj zastartowałem nowy zbiornik 30l po aklimatyzacji (mojej ;) ) w nowym mieszkaniu.

Podziękowania ponownie dla Erybki w Zabrzu, przede wszystkim za tę niesamowitą skałę.

Poniżej zdjęcia z "zalania" :)

zdjeciecm.jpg

zdjecie1p.jpg

skalaj.jpg

zdjecie2g.jpg

pierwszy żyjątek, pokazał się 30 minut po zalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kosteczka clap.gif Wszystkie ułożenia mi pasują harhar.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta skałka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna skała, na taki baniaczek idealna. Nic innego jak życzyć powodzenia i wiele cierpliwości :thumbup: W razie czego służę pomocą i wskazówkami (też miałem z żoną 30L).

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za słowa wsparcia.

Dzisiaj sfociłem już bardziej uwidocznioną fakturę skały. Pełno "kożuszków" w wielu miejsach, aż mnie z ciekawości skręca co z tego wyrośnie.:) Jak na razie doświadczenia wcześniejszej kostki, pozwalają na racjonalniejsze podejście do pielęgnacji i hodowli. W tym odcinku 30litrów stawiam na majstersztyk biochemiczny. Życie wsadzę dopiero po całkowitym ustabilizowaniu parametrów. W związku z tym pytania:

- jakie testy obecnie polecacie do wykonywania.

- po cyklu zamierzam wsadzić w miejsce części gąbek w filtrze, purigen i chemi pure (good idea?)

zbiornik zalałem żywą wodą i żywym piaskiem zapomnniałem napisać jaki to był, ale drobnoziarnisty to pewne :)

Skała oczywiście odgazowana i oczyszczona (Erybka rulez :) ).

Na razie uzupełniam RO, do podmianki nie śpieszno.

Jedno jest niepodważalne: chlupot wody i aktynika poprawiają tak nastrój, że na zmiany pogodowe w naszej szerokości geograficznej nie ma lepszego antydepresanta! :)

skala1.jpg

poozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda chlupie bo masz jej za mało :p dolej tak aby zakryły napis producenta...

Kawałek skały ładniutki. Szkoda że jak ja kupowałem to nie pomyślałem o tym aby wziąć jeden duży kawałek.

Co do testów to z ciekawości możesz wykonać wszystkie :rambo: przynajmniej będziesz wiedział co się dzieje. Choć ja bym się wstrzymał i poczekał tydzień/dwa, zmierzyłbym zasolenie aby ustawić je na optymalnym poziomie.

Z kaskady to już bym wyrzucił jedną z gąbek i umieścił tam purigen po czym po tygodniu/dwóch dołożył chemi pure. Drugą gąbkę to też jak się zacznie dojrzewanie bym wyrzucił i dał tam kawałki żywej skały.

Dużo cierpliwości i powodzenia :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deszczowa pogoda, myślę sobie, pójdę pooglądać nocne ledy...

Dotarłem do Castoramy i wyszła z tej wizyty ciekawa instalacja:

moonm.jpg

moonled.jpg

Sposób mocowania: nóżki przykleiłem do wierzchniej szyby dwustronną taśmą klejącą. Przy okazji lampa ze świetlówkami ładnie opiera się na LED'ach i już tak krzywo nie wisi. Cena listwy LED i zasilacza 75 zł. Pobór 1Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sokole, aczkolwiek bardzo uzbrojone oko dostrzegło to:

dsc4780i.jpg

Tak jakby dwa ze skały wystają, jedna większa. Aiptasia?

Do dnia dzisiejszego nie mam na razie zieleni, ani innych brunatnych. Dolewam codziennie 2 x rano i wieczorem RO do wcześniej zaznaczonego poziomu wody.

Pozdr

dopisek: o teraz zauważyłem więcej tego na skale w różnych miejsach, wszystkie nie większe około 3-5 mm.

Edytowane przez tomaszmed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje niedoświadczone oko twierdzi że masz rację - aiptasia.

A Stworek z pierwszej fotki to Asterina :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki

p.s. skałka naprawdę fajna thumbsup.gif


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dojrzewa. PO4 zerowe. Inne testy porobię wkrótce.

Aktualnie brązowy nalot na skale i piasku powoli zanika, jak na razie glony zielone i trawka choć nie tak mocno jak miałem kiedyś w przypadku 20stki. Na szybach sporadycznie kępki glonów.

Dodałem kilka dni temu bakterie Microbe - lift Special Blend (12 ml).

Poniżej kilka fotek:

dsc4805n.jpg

kilka takich różowych gumek mam w różnych miejsach, czy to gąbki?

dsc4873l.jpg

Czy z tych kulek mogą wyjść ZOA?

dsc4871l.jpg

dokumentacyjnie, zielenina.

dsc4819v.jpg

Jak muszynianka, zagazowało tak przed pokazaniem się brązowego nalotu :)

dsc4863i.jpg

Niestety. :) ale krewetka w planach.

dsc4817n.jpg

dsc4877u.jpg

Te dwa ciemne punkty rosną, czy to coś koralopodobnego?

W przyszłym tygodniu wkładam Purigen do kaskady. I prawdopodobnie Mitraxa z krewetką. Na razie nie podmieniam wody jedynie uzupełniam RO, salimetr wskazuje "zieloną" skalę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dni minęło.

Czas pouzupełniać dziennik.

Nowi lokatorzy:

Chromis viridis

rybka.jpg

Euphyllia

euphyllia.jpg

Rozgwiazd

rozgwiazd.jpg

I rzut na całość z lewego boku

viewxi.jpg

Dodałem Purigen, odciąłem około 2 cm pasek gąbki z kaskady i w to miejsce go włożyłem płasko.

Na tylnej ściane zawisła również Koralia 900.

koralia.jpg

Z zauważalnych zmian, zielona trawa robi się powoli szara i zanika. Piasek w połowie akwarium już bielutki, ale przypuszczam, że to działalność rozgwiazda:)

Małe pytanie: Co ile karmić rybkę i jaką ilością? kupiłem sekstet, nie chciałbym przesadzać z ilością karmienia.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomaszmed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że dwa razy dziennie wystarczy. Małe ilości tak aby zbyt dużo nie pozostawało. Rozgwiazda co prawda posprząta na dole ale przydałoby się coś krewetko-podobne co by jej pomogło :welcome:

Chromis raczej nie był dobrym wyborem do takiego małego zbiornika. Lubi pływać i z tego co wiem to raczej stadna rybka.

Cyrkulator pokombinowałbym aby ustawić go na bocznej ściance. Też mam na tylnej i jak dla mnie za mocno spycha całość bałaganu za skały. Krzyżując prądy wody powinno dać lepszą cyrkulację.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator pokombinowałbym aby ustawić go na bocznej ściance. Też mam na tylnej i jak dla mnie za mocno spycha całość bałaganu za skały. Krzyżując prądy wody powinno dać lepszą cyrkulację.

no właśnie dałem go w pierwsze wersji do przodu, ale dramatycznie zmniejszył przestrzeń widokową jak i "użytkową", dlatego wsadziłem w tył i ustawiłem trochę w skosie na dół, dzięki czemu jest cyrkulacja "obmywająca" całą skałę, a z tyłu zasysa kaskada.

Co do rybki, to maleństwo, 2 cm, dojdą do niej jeszcze 2 maleństwa, plus krewetka i więcej nie planuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upgrade zdjęciowy:

42891237529637404932071.jpg

54851137433403799155433.jpg

img1809small.jpg

pierwszy negliż. Krewecia jest boska, wyjadła wszystkie aiptasie.

20120718124806small.jpg

dsc5445small.jpg

dsc5488small.jpg

img1811small.jpg

Czy ten czerwony osad to tzw produkty przemian metabolicznych z trąbki Zoa? :)

dsc5444small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony osad - to mi wygląda na cyjanobakterie (ale prawdopodobnie nie zrozumiałem dowcipu :))

Rozgwiazda piaskowa w 30 l długo nie pociągnie.

Jak zacznie Ci wyłazić na szybę - oddaj ją komuś do dużego akwarium, bo to znak, że głoduje.

Edytowane przez Szymon68 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.

Ja też się obawiam że to coś złego. Zobacz czy da radę to odessać rurką.

Pustelnik nit robi demolki?

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniak i super skała.

Ten czerwony syfek odessij jak najszybciej wężykiem.

Co do karmienia chromisa to kup mu ikre homara, lasonogi i solowca.

Ocelaris tez będzie szalał. u mnie najbardziej przepadają własnie za ikrą homara.

Też kiedyś kupiłem raz taką mieszankę żeby sprawdzić co rybom pasuje.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.