Skocz do zawartości
Filavandrel

maskowanie komina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w poprzednim moim poscie (dotyczacym foli niebieskiej na tylnia sciane akwa) kolega Marius zaproponowal plytki skalne na oslone komina - niestety cena wybija dach :)

czy mozna by w zamian zastosowac "kamien dekoracyjny" jak np ze strony http://www.stonemaster.com.pl/kamien.html

nawet jesli by trzeba bylo zakupic cale "opakowanie" to i tak wyjdzie o wiele taniej niz te zaproponowane przez kolege

i najwazniejsze pytanie jesli bedzie mozna go zastosowac to czy taki kamien nie bedzie mial jakiegos szkodliwego wplywu na cale akwa ??

pozdr


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeseli jest to z naturalnego kamienia to niby mozna, ale to po prostu wyglada kiczowo:( Widzialem takie rozwiazanie w malawi. Nie wiem czy takie platy suszonej skaly drogo wyjda. Jaki duzy bedzie ten komin?? Na AM sa bodaj po 20zl za kilo. Pamietaj, ze to skala suszona, wiec jest jakies 3 x lzejsza od zywej. Mozna tez z argonitem pokombinowac. W stanach bardzo popularne. Nie wiem czy ktos z naszych probowal. Poza tym czy nie lepiej pomalowac, lub wkleic folie na zewnetrzna strone akwa, reszte zawalic skla. Za jakis czas zarosnie i bedzie git.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folie i tak mam zamiar nalepic na zewnatrz, tylko jakos tak komin mi sam nie pasuje - zbyt go widac i myslalem nad jakim "pelnym" zaslonieniem go

a dodam komin standart 15x15 pod kratke zraszajaca :)

pozdr


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na srodku?? Najlatwiej i najtaniej bedzie ulozyc skale w akwa tak aby maksymalnie zamaskowac komin. Mozna potem na tej skale posadzic makroglony, lub jakis koral i nie bedzie nic widac. Mozesz sobie pomoc rusztowaniem z rurek pcv. Inne mozliwosci tak jak pisalem wyzej. A akwa juz masz kupione?? Moze zrob po prosyu komin zewnetrzny. w akwa bedzie widac tylko grzebien. jezeli wkleisz do srodka plekse na tlo to mozesz wtedy grzebien zrobic w tym samym kolorzy.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo!

Ja bym ten "kamien dekoracyjny" zostawil w sklepie.Zreszta czy to kamien czy jakas maka kamienna z dodatkami kleju itp... . Nie wiadomo co z niego wyjdzie za kilka lat. Chyba lepiej propozycja jak wyzej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wstarczy obłożyć komin np. czarnym/niebieskim PCV ?. Proponowałbym czarnym, a wtedy obłożyc skałą. Wtedy prześwity przez skałe będą oddawać wrażenie głębi, bo będzie po prostu ciemno, a nie widać wnętrza komina.

Ja przy moim akwa, zamawiam od razu komin wykonany z czarnego szkła. Do komina będzie tylko podgląd z boku i góry (no może od tyłu też tylko ciezko będzie tam zajrzeć). A to co najważniejsze, czyli rurki i wypełnienie komina będzie niewidoczne od przedniej szyby akwarium.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuroslaw wlasnie o to mi chodzi zeby nie bylo widac wnetrza komina, PCV to dobry pomysl bo mozna spokojenie go w kominie wkleic :D tylko nie widzialem nigdzie PCV czarnego w arkuszach do ciecia (sa wszystkie inne kolory tylko czarnego brak :D )


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkło dymne ? czasami u szklarzy można cosik takiego dostać.

Czarne PCV widziałem chyba kiedyś w Castoramie.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie przykład obłożenia komina niebieskim PCV:

http://www.nanorafa.republika.pl/zalanie/photos/photo_9.html

wszystko pięknie ładnie ale z czasem na porowatej powierzchni PCV zasiedlają się glony wapienne różni mikromieszkańcy. Jednym to nie będzie przeszkadzało ale innym może.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ale przecież na szybach akwarium również. Problem jest chyba tego rodzaju zanim to wszystko pięknie zarośnie to widać wnętrze komina.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo o cos takiego mi chodzi :D nie widac wnetrza komina

a co do zarosniecia glonami wapiennymi to mi nie przeszkadza bedzie bardziej natruralniej wygladac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.