Skocz do zawartości
newrom

Kupię łatwego w uprawie makro glona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym odkupić, przyjąć, wejść w posiadanie* ;) glonu. Potrzebuję go do wylęgarni krewetek 'amano'.

Jestem z Krakowa. Oczywiście gdyby ktoś chciał oddać to pokrywam koszty przesyłki i nawilżenia gardła po wyczerpującej drodze na pocztę ;)

* - niepotrzebne skreslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw

Newrom, ja mam glony do morskiego, z tego co wiem to amano to słodkowodne krewetki...

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw

Newrom, ja mam glony do morskiego, z tego co wiem to amano to słodkowodne krewetki...

Nie do końca, aby można było wychować wylęg potrzebna jednak jest solanka. Ja nigdy nie miałem takiej możliwości, chociaż krewetki miały setki jajek pod odwłokiem co widać na zdjęciu. To jest ciekawa krewetka słodko/słona.

krewetka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim akwarium krewetki amano mnożyły się na potęgę, nie miały do tego solanki chociaż faktycznie, również czytałam, że do odchowu potrzebna jest solanka. Z kilku krewetek "amano" "tiger" i "fire red" po roku były już setki i ciągle nosiły jaja pod odwłokiem. Przepraszam za offtopa.

Do rzeczy:

Jeżeli jesteś chętny mogę podzielić się makroglonem caularepa taxifolia, nie mam go za dużo, ale kilka gałązek mogę wysłać :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja z miłą chęcią przyjmę kilka sztuk jak już będą w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim akwarium krewetki amano mnożyły się na potęgę, nie miały do tego solanki chociaż faktycznie, również czytałam, że do odchowu potrzebna jest solanka. Z kilku krewetek "amano" "tiger" i "fire red" po roku były już setki i ciągle nosiły jaja pod odwłokiem. Przepraszam za offtopa.

Do rzeczy:

Jeżeli jesteś chętny mogę podzielić się makroglonem caularepa taxifolia, nie mam go za dużo, ale kilka gałązek mogę wysłać :)

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale amano to amano a tiger i fire red to nazwy innej odmiany krewetek.

A do rozmnazania amano solanka niezbedna :)

Pozdrawiam i przepraszam za OFF

Maciej

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale amano to amano a tiger i fire red to nazwy innej odmiany krewetek.

A do rozmnazania amano solanka niezbedna :)

Oczywiście że to różne krewetki. Amano to Caridina multidentata (albo japonica wg wcześniejszej nomenklatury). Caridina sp. "Tiger" to grupa serrata, a fire red / red cherry to znowu Neocaridina heteropoda var. red czyli odmiana barwna Neocaridina heteropoda (Jeśli się zmiesza krew odmian np zielonej, zoltej, czerwonej to dostaje się dziką formę szarą i część w losowych kolorach. Często błędnie się o nich mówi babaulti - a babaulti to kolejny katunek.).

Wszystkie wymienione za wyjątkiem amano przechodzą przeobrażenie niezupełne, z jaj wykluwają się miniatury dorosłych. Natomiast amanki mają przeobrażenie zupełne, wykluwają się w słodkiej wodzie jako larwy które w ciągu 7 dni muszą trafić do solanki. Następnie jako mysid pływają w pozycji pionowej przez około miesiąc. Później przeobrażają się w formę dorosłą. Takie osobniki muszą zostać przeniesione do wody słodkiej gdzie cykl się powtarza.

Tak wygląda larwa amano (to nie jest mój film):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cxOkRm-fjzs

Dziękuję wszystkim za odzew :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.