Skocz do zawartości
witek2000

KENT SUPERBUFFER-dKH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do ludzi ,którzy używali bufora Kent superbuffor KH.

Wg instrukcji na kazde 80l obiegu 1 lyzeczka mala na szklanke wody RO.

Mialem w akwarium wode o kh ok 6.5 Ph na poziomie 8,25 (sonda PH).Reszta parametrow no3,Mg,Ca w normie...

Mam 400 l w obiegu -wiec do szklanki wsypalem 5 lyzeczek bufora.

Po ok 1,5 h zmierzylem KH wody w akwarium i mialem juz wynik ok 9 KH.

Teraz-pytanie czy ten bufor podawac raz-dwa razy w mcu? Czy jest dobre aby w ciagu godz z 6,5 na prawie 9.0 podskoczylo KH?

Z tego co wiem, parametry powinno podnosic sie stopniowo powoli..a tu KENT zadzialal blyskawicznie-czy wykonalem jakas czynnosc zle??

dzieki za podpowiedzi,,,,

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że stabilizuje się od 24-48h więc może warto poczekać. Ja podawałem codziennie, aż osiągnąłem pożądaną wartość, a od tego czasu raz na dwa tygodnie i jest w miarę stabilne.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zrób sobie roztwór i dolewaj po trochu codziennie. Te instrukcje są nieprzydatne bo każdy zbiornik jest inny zresztą to co na nich piszą często nie jest prawdą - przykładem jest kwiatek pod tytułem "absorber". Jeżeli coś dozujesz to najpierw sprawdź to testem a potem coś dodawaj.

Soda oczyszczona też bardzo dobrze się sprawdza.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przygotowac 5 lyzeczek w jednej szklance (ok 250 ml RO) i dozowac z tej szklaneczki codziennie "po trochu" sprawdzajac wartosc KH,,,,

dzieki!

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wode jutro o tej samej porze to bedziesz wiedzial, jakie mniej wiecej jest dobowe zuzycie kH, czy trzeba jeszcze wiecej dodac a moze wcale...

Taki gwaltowny skok nie byl nikomu potrzebny, takze rozbijaj dawki na mniejsze :welcome: Niektorzy podaja w 12-tu dawkach na dobe.... :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.