Skocz do zawartości
gnom

[36L] Moje nano :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Łukasz. Swoje pierwsze akwarium założyłem kilkanaście lat temu... oczywiście była to kula... wraz z czasem pasja się rozwijała :D

Dobra tam tego... bez zanudzania.

Morskie akwaria już od dłuższego czasu działały na mnie jak świecidełko na srokę. Niestety obliczając ile i co by mnie kosztowało, a do tego brak miejsca na drugi zbiornik kończyły moje pomysły.

Przyszedł dzień w którym dostałem zastrzyk małej gotówki i namówiłem żonę do małego przemeblowania i odświeżenia pokoju :) Dzięki temu wygospodarowałem miejsce na mała kosteczkę.

Sprzęt:

Kaskada HBL-701 a w niej:

- odpieniacz ze strzykawek

- wkłady purigen+phosguard+wata (na oryginalnych wkładach kaskadowych)

Oświetlenie AquaEl DuoLight Marine 2x11W

Grzałka Aquael 50W

Pompka cyrkulacyjna RESUN 2000

Zbiornik ze zwykłego szkła 35x35x30

Filtr RO+DI

Żywa skała ok 5kg + piasek ok 3kg

Sól IO

Pokarm dla korali: JBL Korall Fluid

Na dzień dzisiejszy obsada:

- ZOA

- Goniopora yellow fluo

- Euphyllia ancora

- 2x Euphyllia glabrescence

- Xenia

- Tubipora musica

- Ricordea

- Ślimaczek Turbo.

Co do prowadzenia zbiornika, to od momentu kiedy pojawiła się pierwsza euphyllia (jakies 3 tyg temu) zacząłem podmieniać wodę ( i tak co tydzień 10%, dotychczas dolewałem tylko RO. Odpieniacz włączam tylko na dzień, niestety odpieniacz nigdy nie odpieniał tak jak to widziałem u innych - tworzył pietrzące duże, brudne pęcherze... nie wiem co jest grane.

8.4.2012 zbiornik został zalany, 3 tygodnie później wsypałem piach, niestety nie posłuchałem się rad aby piasek wrzucać na skały i zrobiłem odwrotnie :p

Co do dojrzewania... czekałem, czekałem i jeszcze czekam :p

Co ważne przez ponad miesiąć od zalania byłem bez pompy cyrkulacyjnej.

Pojawiły się cyjanobakterie, na początku odsysałem wężykiem i czekałem na efekty pierwszych podmian, niestety nic to nie dało. Dopiero kilka dni temy użyłem chemiclean no i jak mi się wydaje cyjano odpuściły.

Najbardziej nurtuje mnie ten odpieniacz... czemu nie pieni... aha co do testow... to nie mam i nie robię...

90% korali które mam pochodzą od użytkownika axela1... polecam - profesjonalizm 100%, a i zwierzaki, dobrze sie aklimatyzują (jedynie gonipora nieśmiała... ale ten koral jest kapryśny i w ogóle... :p)

Zawsze podobały mi się wątki gdzie był pełen projekt i wszystko krok po kroku... niestety ja w swojej kosteczce nie wiele co miałbym projektować i wymyślac... a i krok po kroku nie chciałem robić bo może by coś nie wyszło i byłoby mi wstyd ;)

Przedstawiam kilka fotek w kolejnoscie chronologicznej:

post-14288-0-21625200-1339695108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze fotki

post-14288-0-73381100-1339695445_thumb.jpg

A tak prezentuje się zbiornik dziś (słaba jakość, ale w wolnej chwili zrobię zdjęcia):

Wszelkie komentarze mile widziane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po podmianie wody (kuracja chemiclean) przez jakis dziwny przypadek i moja nieostroznosc musial mi sie uwolnic z woreczkow odrobina purigenu... bo zastanawialem sie co za biala kaszka pojawila sie na skalce :/

Czy moze to zagrazac zbiornikowi ? Z tego co wyczytalem purigen nie uwalnia zgromadzonych metabolitow.

Oczywiscie przy podmianach bede odsysal to co widze, ale piasek i w innych zakamarkach to purigen zostanie tam do konca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzis zobaczylem, ze cyjano powracaja... moze za pozno zaczalem napowietrzac przy kuracji lub moze za mala dawka bo widzialem ogniska gdzie cyjano nie zniklo, a sadzilem, ze z czasem resztka zejdzie.

Jesli chodzi o forme korali to wygladaja na zdrowie. Odpieiacz dalej nie pieni brudna piana :( Nie wiem ocb, mimo ze pompka jest odkrecona troche mocniej i w kominie jest sporo malutkich pecherzykow powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.