Skocz do zawartości
kubek_77

T5 35W jaka jakość światła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z szanownego grona używa świetlówek 35W? Produkują je np" JBL, Sera, Juwel. Zastanawiające jest to, że jak chciałem porównać ilość światła wytwarzanego przez świetlówki ATI z np takimi JBL to wpadłem w informacyjną dziurę. Poza bełkotem marketingowym na stronach producenta nic konkretnego, ile to wytwarza światła??? Czy one są powiedzmy silniejsze niż 24W a słabsze niż 39, czyli tak jakby wskazywało zużycie energii?

Przeglądałem strony sklepów i samego producenta ATI i g... się dowiedziałem. możecie mi podpowiedzieć czy na opakowaniach standardowych rur ATI są jakieś informacje ile to światła wytwarza? Chodzi mi o taki punkt odniesienia... którego nijak nie mogę wyszukać.

szukam czegoś niestandardowego bo mam akwa 80cm długości i dopalanie lampy LED 24W nie jest ok (za mało światła), a obecnie używane 36W powercompact to porażka... ciężko zdobyć świetlówki i w zasadzie nie ma żadnego wyboru co do barwy. Aktynika w ogóle zanikła z oferty sklepów, jest Narva blue2 ale to jest takie aktyniczne światło jak ja jestem...

Więc szukam alternatywy ale... przed podjęciem decyzji chcę coś więcej wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem dokładnie taki sam dylemat, przeczytaj mój temat: Dobór nietypowych świetlówek T5 35W do 84l

Na początku założyłem Sera Deep sea jako aktynikę i Sylvania Aquastar jako drugą. Niestety było za żółto, Sera dawała bardzo jasny, ledwo widoczny niebieski, Sylvania mocną żółć. Po jakimś czasie zmieniłem obie na tandem JUWEL High-Lite Blue i JUWEL High-Lite Marine i jestem zadowolony, Blue daje sporo niebieskiego a Marine to równoważy. Niestety nie jestem w stanie porownać tych świetlówek do "renomowanych" ATI czy innych. Gwarantuję tylko to, że akwarium 80cm oświetla idealnie.


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.