Skocz do zawartości
flaczak

Mini rafa 10l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym założyć mini rafę 10l rafa+ewentualnie jakaś krewetka.

Mam w tej chwili:

-filtr PAT-MINI

-nietłukąca, miniaturowa grzałka HEATZONE-model AQSn-5

-lampa DECOLIGHT zawierająca energooszczędny, 9-watowy, nowoczesny moduł oświetleniowy ECOLIGHT o podwyższonej o ponad 20% wydajności emisji światła.

Co mi będzie jeszcze do tego potrzebne i w jakich ilościach?

Chodzi mi o takie żeczy żeby zbiornik mógł już wystartować.

Pozdrawiam

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jak włożysz skałę i wsypiesz piasek to będziesz miał z 5L wody,bardzo ciężko będzie utrzymać jakiekolwiek parametry i zasolenie.Zastanów się nad większym szkiełkiem tak z 30-50L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady, za duży zbiornik. Rachunki za prąd Cie zjedzą, każda podmiana to około 100pln na sól, nie podołasz.

Stary, zostaw tytuł najmniejszej piko rafki dla Co-2 i jego 12 litrom.

Zrób jakąś kostke 35x35x35 :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mi będzie jeszcze do tego potrzebne i w jakich ilościach?

Dużo godzin czytania na forum...


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie znaleźć kogoś z tak małą solniczką...wiem że ktoś tutaj ma 12litrów musisz szukać nie znam jego nicka. :welcome:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włożysz skałę i wsypiesz piasek to będziesz miał z 5L wody,bardzo ciężko będzie utrzymać jakiekolwiek parametry i zasolenie.Zastanów się nad większym szkiełkiem tak z 30-50L.

Zamierzam wsadzić gdzieś 2kg skałki ze 2 korale i 1kg a może nawet 0,5kg piasku.

Gadałem z gościem który zajmóję się morskimi akwariami kupe lat ma swój sklep i powiedział że nie będzie żadnych problemów nawet może być bez odpieniacza tylko częściej będę musiał podmieniać wodę.

Tylko teraz nie wiem od czego zacząć co dokupić i jak wszystko pokolei zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladem tez taka mala solniczka nie powala,pewnie z powodu niestabilnych parametrow.

40-50l to minimum.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wsadzić gdzieś 2kg skałki ze 2 korale i 1kg a może nawet 0,5kg piasku.

Gadałem z gościem który zajmóję się morskimi akwariami kupe lat ma swój sklep i powiedział że nie będzie żadnych problemów nawet może być bez odpieniacza tylko częściej będę musiał podmieniać wodę.

Tylko teraz nie wiem od czego zacząć co dokupić i jak wszystko pokolei zrobić.

Nie pomogę bo nie wiem ...ale pochwal się jak już wszystko się rozkręci


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna Ci będzie żywa skała ok. 2 kg. i oczywiście woda, najlepiej z podmianki. może ktoś w twojej okolicy ma morskie to by Ci odstąpił 10 l wody zamiast spuścić do kibla.

Trochę piachu też trzeba , tak na 1-2 cm grubości na dnie, najlepiej żywego.

Ten filterek to dobry jest do koski ale słodkiej :) .

Widziałbym coś takiego: http://www.aquario.pl/odpieniacze-bialek/985-wave-niagara-skimmer-280.html

No i cierpliwości.

A tak naprawdę to koledzy tutaj mają rację, lepsze byloby szkiełko ciut większe 30-50 l

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji szafkę o wym 40x35 ale wydałem kasę niedawno na ten zestaw i nie mam co z nim zrobić.

Narazie jest to kotnik dla malawi ale spoobały mi się solniczki.

Tutaj macie linki do takich solniczek po 10l i to jeszcze z błazenkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki w literatce <_<

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście woda, najlepiej z podmianki. może ktoś w twojej okolicy ma morskie to by Ci odstąpił 10 l wody zamiast spuścić do kibla.

A musi być z podmianki?

Nie można nalać wody z kranu do akwa przefiltrować ją a później dodać sól?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaczak , witam Ciebie na kolejnym forum . Przepraszam ale nie traktuję już Cb na poważnie co tydzień zakładasz na różnych forach tematy np. a to , że zakładasz akwarium z tropheusami 300 l ,parę dni później tutaj kiedyś 112 l morskiego , a to u nas na klubie-malawi nagle pojawiają Ci się niby nowe akwaria (chyba coś się nudzisz w domu). Ale co mi tam polecam Tobie dział dla początkujących i przestudiowanie wielu tematów akwarii morskich na naszym forum.Ja czytam już od ponad roku o akwarium morskim .Najpierw chciałem malucha max 30l , ale teraz coraz bardziej dochodzę do wniosku , że chyba założę akwarium min 80l - Stabilniejszy system . Planuje takowe założyć w te wakację , ale dalej nie jestem w pełni wiedzy aby rozpocząć swoją przygodę -_-

EDIT: teraz widzę , że w ogóle nie czytałeś w akwarystyce morskiej stosuje się filtry RO i Di

Pozdrawiam

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 10litrowe spokojnie mozna zrobic i utrzymac co widac po zagranicznych forach ale najpierw musisz troche poczytac. Sam mam chrapke na cos malego na biurko z mysla o zoa, zadnych zwierzakow. Powodzienia i wytrwalosci zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaczak , witam Ciebie na kolejnym forum . Przepraszam ale nie traktuję już Cb na poważnie co tydzień zakładasz na różnych forach tematy np. a to , że zakładasz akwarium z tropheusami 300 l ,parę dni później tutaj kiedyś 112 l morskiego , a to u nas na klubie-malawi nagle pojawiają Ci się niby nowe akwaria (chyba coś się nudzisz w domu). Ale co mi tam polecam Tobie dział dla początkujących i przestudiowanie wielu tematów akwarii morskich na naszym forum.Ja czytam już od ponad roku o akwarium morskim .Najpierw chciałem malucha max 30l , ale teraz coraz bardziej dochodzę do wniosku , że chyba założę akwarium min 80l - Stabilniejszy system . Planuje takowe założyć w te wakację , ale dalej nie jestem w pełni wiedzy aby rozpocząć swoją przygodę -_-

EDIT: teraz widzę , że w ogóle nie czytałeś w akwarystyce morskiej stosuje się filtry RO i Di

Pozdrawiam

Masz rację trochę mi się nudzi i chcę próbować coś nowego.

Z tropheusami nie wydało ale mam teraz malawi 112 i 200l no i kotnik 10l.

Z kotnika chcę zrobić właśnie solniczkę.

Zakładam duzo tematów bo chociaż mi to nie wypali to i tak dowiem się dużo ciekawych żeczy na przyszłość.

Z poważaniem

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 10litrowe spokojnie mozna zrobic i utrzymac co widac po zagranicznych forach ale najpierw musisz troche poczytac. Sam mam chrapke na cos malego na biurko z mysla o zoa, zadnych zwierzakow. Powodzienia i wytrwalosci zycze.

Dzięki mam nadzieje że i tobie się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być z podmianki?

Nie można nalać wody z kranu do akwa przefiltrować ją a później dodać sól?

nie mam pytań


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być z podmianki?

Nie można nalać wody z kranu do akwa przefiltrować ją a później dodać sól?

Jak tak zrobisz to ci życzę powodzenia :rambo:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj macie linki do takich solniczek po 10l i to jeszcze z błazenkami.

Właścicieli tych solniczek można co najwyżej puknąć w ich durne łby, a nie reklamować na forum. Jeszcze jakiś nowy w temacie pomyśli, że to standard i też założy maliznę z taką obsadą :wallbash:

10l na morskie to bardzo niewdzięczny litraż, na pewno nie dla osoby, która rzuca pytaniami jak zacytowane powyżej. Nie licz na to, że po paru odpowiedziach wyrobisz sobie opinię nt. prowadzenia solniczki, najlepiej przestudiuj przyklejone tematy z tego działu, a potem będziesz zastanawiał się nad litrażem.

Zapraszam do lektury :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pytań

Nie znam się na tym dlatego pytam.

Chyba po to jest to forum zeby doradzić co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym dlatego pytam.

Chyba po to jest to forum zeby doradzić co i jak.

no dobra, forum jest po to żeby pytać, ale przede wszystkim żeby poszukać odpowiedzi na pytania które były zadawane setki razy.Zanim zaczniesz zalewać akwarium solanką to poczytaj proszę dział chemia i dla nowicjuszy. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.Nikt Ci nie chce przywalić tylko chodzi o to żebyś, zanim zaczniesz, miał podstawową wiedzę na tematy morskie.Wtedy wyeliminujesz błędy na samym początku, a potem koledzy z forum pomogą.

Życzę Ci od serca pięknej kosteczki ale może jednak ciut większej, będzie Ci trochę łatwiej ze stabilnością.

Pozdrawiam, petrus :thumbup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, forum jest po to żeby pytać, ale przede wszystkim żeby poszukać odpowiedzi na pytania które były zadawane setki razy.Zanim zaczniesz zalewać akwarium solanką to poczytaj proszę dział chemia i dla nowicjuszy. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.Nikt Ci nie chce przywalić tylko chodzi o to żebyś, zanim zaczniesz, miał podstawową wiedzę na tematy morskie.Wtedy wyeliminujesz błędy na samym początku, a potem koledzy z forum pomogą.

Życzę Ci od serca pięknej kosteczki ale może jednak ciut większej, będzie Ci trochę łatwiej ze stabilnością.

Pozdrawiam, petrus :thumbup:

Dzięki

Przeczytałem całe FAQ i powiem że dużo się dowiedziałem.

Jak by dało radę to będę się starać o kostke 30l a jak nie to zostanę przy 10l.

A powiec mi czy filtry RO są drogie?

I co robić jeśli takowego filtra się nie ma a chce się zrobić podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze akwarium morskie i od razu skok na głęboką wode ???chłopie , (chyba), daj se spokój ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Przeczytałem całe FAQ i powiem że dużo się dowiedziałem.

Jak by dało radę to będę się starać o kostke 30l a jak nie to zostanę przy 10l.

A powiec mi czy filtry RO są drogie?

I co robić jeśli takowego filtra się nie ma a chce się zrobić podmiankę?

możesz stosować wodę destylowaną dejonizowaną jeśli masz dostęp do takowej/koleżanka w laboratorium lub aptece :whistle:/.Jeśli masz niedaleko sklep z morszczyzną to dogadaj się kiedy robią podmiany to myślę że napewno odstąpią Ci te 3-6 litrów na cotygodniowe lub dwutygodniowe podmianki.I pamiętaj że podmiany robisz solanką a uzupełniasz odparowaną wodę tą od koleżanki ;).Przy tak małym litrażu kupowanie filtra RO/DI trochę mija się z celem. Jeśli masz kolegów akwarystów z filtrem to pewnie Ci nakapią te 5 L za browarka co powinno wystarczyć spoko na 2tygodnie dolewania odparowanej wody.

I naprawdę pomyśl o czymś większym, bo 10 L to wyzwanie dla znawców tematu.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym dlatego pytam.

Chyba po to jest to forum zeby doradzić co i jak.

Masz racje to forum jest po to żeby zadawać pytania ale sensowne a nie w stylu "czy nie wystarczy wodę z kranu przefiltrować w akwa i dosypać soli"a więc proponuje żebyś wszedł do strefy Dla nowicjuszy i tam szukał wyszukiwarka prawd ci powie brachu...a jak nie tam to do wuja gooooooogle :coffee:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.