Skocz do zawartości
flaczak

Mini rafa 10l

Rekomendowane odpowiedzi

Czsec!

Troche sie zastanawialem, jak tu moznaby pomoc, ale to rzeczywiscie nie bedzie latwe.

Wybralem kilka punktow:

Gadałem z gościem który zajmóję się morskimi - zawsze warto sprawdzac wiadomosci podane na tym Forum

spoobały mi się solniczki - faajnie

dowiem się dużo ciekawych żeczy na przyszłość - tych zeczy jest naprawde sporo

A powiec mi czy filtry RO są drogie - ja moge powieciec - nie sa drogie

Właśnie najbliższa morszczyzna jest 60km od demnie - to jeszcze nie tak zle, chociaz od demnie mniej, ale drogo

do wody destylowanej też mogę dodać sól i zrobić podmiankę - tak

A można ją kupić w aptece czy trzeba mieć na prawdę jakieś znajomości? - znajomosc w aptece przyda sie na cale rzycie

A ty skąd mnie znasz? - Kolega ciebie z kims pomylil

Ja mam taki sam zestwa aquel. - jaki masz zestwa ?

A jak w nim masz sprzęt? - prosto zanurzony

Fajnie sie czyta o zakladaniu takiego malego zbirnika.

Posdrwiam

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać , bo zadajesz same podstawowe pytania. Koledzy podawali ci już linki do informacji , ale widać , że do nich nawet nie zajrzałeś :realmad:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włożysz taki odpieniacz do 10 litrów to raczej już nic innego się nie zmieści.

Odpieniacz zbędny. Same podmiany wystarcza. Raz w tygodniu około 1-1,5 litra powinno wystarczyć.

Co prawda i tak czystość wody oraz ewentualne problemy i wahania parametrów nie jesteś w stanie przewidzieć. Wszystko zależne od jakości wody, soli, obsady i wielu innych czynników. Jednym słowem cholernie trudno będzie Ci to utrzymać w ryzach. Po za tym to w 10 litrach to raczej trzymać można tylko same proste miękkie bo na krewetkę pokroju Debelius to już będzie zbyt mało miejsca. No chyba że jakiegoś ślimaka.

Jak chcesz coś małego to kup 30 Aquaela i po kłopocie. Tanio, zgrabnie i bezproblemowo. Ot takie moje zdanie.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać , bo zadajesz same podstawowe pytania. Koledzy podawali ci już linki do informacji , ale widać , że do nich nawet nie zajrzałeś :realmad:

Czytałem je ale chcę się upewnić zanim coś kupię żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włożysz taki odpieniacz do 10 litrów to raczej już nic innego się nie zmieści.

Odpieniacz zbędny. Same podmiany wystarcza. Raz w tygodniu około 1-1,5 litra powinno wystarczyć.

Co prawda i tak czystość wody oraz ewentualne problemy i wahania parametrów nie jesteś w stanie przewidzieć. Wszystko zależne od jakości wody, soli, obsady i wielu innych czynników. Jednym słowem cholernie trudno będzie Ci to utrzymać w ryzach. Po za tym to w 10 litrach to raczej trzymać można tylko same proste miękkie bo na krewetkę pokroju Debelius to już będzie zbyt mało miejsca. No chyba że jakiegoś ślimaka.

Jak chcesz coś małego to kup 30 Aquaela i po kłopocie. Tanio, zgrabnie i bezproblemowo. Ot takie moje zdanie.

Mogę mieć akwa 25l 40x25x25 za groszę.

Tylko że będę musiał do niego dokupić jeszcze cyrkulację i jeszcze jeden zestaw oświetleniowy bo w tym 10l mam tylko jeden modem 9w więc raczej nie starczy.Odpieniacz raczej nie będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zakładając 10 litrowy baniak to niejako to samo co wyrzucenie pieniędzy w błoto... Bez dużego wysiłku i nakładu pracy i zapewne funduszy nie da się tego utrzymać.

Rozważ 30 litrowy zestaw bo wszystko będzie o wiele łatwiejsze i ładniejsze. Problem cyrkulacji rozwiąże kaskada. Oświetlenie też masz w zestawie. Miękasy będą na 100% zadowolone a i proste twarde da radę utrzymać. No i miejsce na krewetkę się znajdzie.

Mając jeden zestaw 9W to i tak będzie problem. Potrzebujesz światła aktynicznego i białego więc bez dodatkowego zakupu i tak się nie obejdzie.

Co do cyrkulacji to również jakaś kaskada będzie musiała być więc również jeśli takowej nie masz będzie trzeba zakupić.

Reasumując masz już cene zestawu Aquaela :welcome: Wniosek nasuwa się sam.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zakładając 10 litrowy baniak to niejako to samo co wyrzucenie pieniędzy w błoto... Bez dużego wysiłku i nakładu pracy i zapewne funduszy nie da się tego utrzymać.

Rozważ 30 litrowy zestaw bo wszystko będzie o wiele łatwiejsze.

Myślę że wezmę od kolegi te 25L.

A powieccie jaką grzałkę polecacie do takich akwa od 10L do 30L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniejszą.

Mniejsza będzie się włączać na dłużej. Mocniejsza na krócej. Bezpiecznie mniejszą bo wahania temperatury nie będą takie drastyczne a w razie awarii nie ugotuje zwierzaków w baniaku.

No i koniecznie aby była z termostatem.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze giant19s masz Ty cierpliwość chłopaku...duży plus za pomoc flaczakowi w stworzeniu czegoś od czego wszyscy starają się go odwieźć.Tylko niech mu ktoś w końcu napisze że to na prawdę nie ma sensu :wallbash: Może większymi literami zauważy...Po co ci ten mały kieliszek i tak za pół roku zmienisz na większy...albo zechcesz mieć błazenki i co w tedy zrobisz będziesz je tam trzymał aż bidule ci zdechną z braku miejsca...?powiedz co za sens jest wkładać tam korale jakie wsadzisz?po 5 polipów zoa i co jeszcze?xsenie która jak ci się rozrośnie to zajmie całe miejsce w tym kieliszku w tych 10 litrach to moim zdaniem powinieneś się zająć hodowlą fitoplanktonu i będziesz nam sprzedawał zarobisz na 30L aquael i jeszcze wszystkich zadziwisz wszystkich swoim większym i ładniejszym zbiorniczkiem


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662

każdy stawia akwarium na jakie go stać lub takie jakie mu się podoba. Jeśli ma się wiedzę, chęci oraz pomoc to może wyjść coś naprawdę pięknego i trzeba w to wierzyć.

ja trzymam kciuki i mam nadzieję, że na forum pojawi się piękna nowa pico rafa 10 litrowa.

a jak po jakimś czasie będzie myślał nad większym baniakiem to sobie go postawi i będzie mógł skorzystać ze zdobytego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662

każdy stawia akwarium na jakie go stać lub takie jakie mu się podoba. Jeśli ma się wiedzę, chęci oraz pomoc to może wyjść coś naprawdę pięknego i trzeba w to wierzyć.

ja trzymam kciuki i mam nadzieję, że na forum pojawi się piękna nowa pico rafa 10 litrowa.

a jak po jakimś czasie będzie myślał nad większym baniakiem to sobie go postawi i będzie mógł skorzystać ze zdobytego doświadczenia.

Właśnie o to chodzi.

Chcę zpróbować coś nowego ale nie wwalać się w koszty.

A po co mam kupować kolejny baniak jak jakiś czas temu kupiłem właśnie 10l zestaw aquel.

Ale zstanowie się jeszcze nad takim akwa:

http://akwarystykaol.phorum.pl/viewtopic.php?t=93&postdays=0&postorder=asc&start=60

Tylko o wym 40x25x25 a nie 30x30x35

W przyszłości jak mi się to spodoba zrobię nano reef z 112l.

Alę narazie bedę próbował w 10 lub 25l.

w końcu człowiek uczy się na własnych błędach :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze giant19s masz Ty cierpliwość chłopaku...duży plus za pomoc flaczakowi w stworzeniu czegoś od czego wszyscy starają się go odwieźć.Tylko niech mu ktoś w końcu napisze że to na prawdę nie ma sensu :wallbash: Może większymi literami zauważy...Po co ci ten mały kieliszek i tak za pół roku zmienisz na większy...albo zechcesz mieć błazenki i co w tedy zrobisz będziesz je tam trzymał aż bidule ci zdechną z braku miejsca...?powiedz co za sens jest wkładać tam korale jakie wsadzisz?po 5 polipów zoa i co jeszcze?xsenie która jak ci się rozrośnie to zajmie całe miejsce w tym kieliszku w tych 10 litrach to moim zdaniem powinieneś się zająć hodowlą fitoplanktonu i będziesz nam sprzedawał zarobisz na 30L aquael i jeszcze wszystkich zadziwisz wszystkich swoim większym i ładniejszym zbiorniczkiem

Tu już nie chodzi o pieniądze tylko o to że chciałbym spróbować od czegoś małego.

Jak mi się spodoba zrobię może 30l lub 112l nano reef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem takie coś (jako ciekawostkę):

Widziałem to już ale dzięki.

I takie coś udowadnia że małe potrafi być piękne i do osiągnięcia.

Ta rafa co jest pokazana ma około 2,5l a jednak potrafi być utrzymana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może:

post-12499-0-38670100-1340310862_thumb.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662@ mam trochę czasu więc patrzę go sensownie wykorzystać :welcome:

Co do tych maluchów powyżej... Nie zaprzeczę że to nie ładne jako lampka nocna ale na 100% w drugim pokoju lub obok stoi duuży baniak z którego wszystko trafia do tego małego. Od skały i piachu przez korale na wodzie kończąc.

Według mnie taki mały zbiornik to stawiać mogą tylko i wyłącznie osoby które mają spory zakres wiedzy i doświadczenia z akwarystyką morską mając do dyspozycji już działający zbiornik.

Po za tym taki zbiorniczek do jednorazowego filmiku zrobić nic problem. Spójrz na wszystkie filmy prezentacyjne zestawów Aquaela. Tam też na szybko pokazują jak założyć akwarium ale wszem i wobec wiadomo że tak się da tylko mając pod ręką drugi działający baniak z którego wszystko możemy zapożyczyć na poczet nowego zbiornika. Założyć taki cały nowy też nie problem po czym zrobić kilka ujęć kiedy woda świeżo wlana i jeszcze jest czysto. Zapewne więcej kadrów z takich małych baniaków nie ma bo długo raczej nie pociągną. A pamiętać powinieneś że wszystko co robisz robisz dla dobra obecnych i przyszłych mieszkańców zbiornika. A zakładając taki malutki zbiornik nie mając pod ręką większego działającego już stabilnego zbiornika z którego zaczerpniesz wszystko na start malucha skazujesz zwierzaki którymi chcesz się opiekować na pewną śmierć oddaloną tylko na krótki okres czasu.

Nie odbieraj tego jako ataku tylko weź to jako próba odciągnięcia Cię od wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Bym zapomniał... Ta małą rafka powyżej w sprzęcie (patrząc już na same oświetlenie) będzie droższa niż kompletny zbiornik Aquaela z życiem.

I jeszcze coś... Tego linka co podałeś wyżej do innego forum. Cały czas właśnie próbuję Ci przepowiedzieć być kupił taki zestaw. Raptem 250 złotych kosztuje ale masz solidną podstawę do rozpoczęcia przygody z morszczyzną nie narażając się na koszty. Jak dobrze wiesz brakuje Ci jeszcze kilku ważnych elementów do składanego własnego zestawu, tak więc kosztami przekroczysz tą sumę jaką musiałbyś wyłożyć za gotowy zestaw który przyniesie Ci o wiele więcej radości niż składane 10 litrów.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giant19s z klawiatury mi to wyciągnąłeś, małe jest piękne, ale większe jest piękniejsze :w00t: , jak dla mnie 30L to min., używany kompletny zestaw z życiem i sprzętem co jakiś czas pojawia się dość regularnie na forum (sam popełniłem błąd, że takowego nie zakupiłem - taniej to wychodzi) jak mówi przysłowie "nie wyważa sie otwartych drzwi" a mam wrażenie,że chcesz tak postapić. Twoja sprawa, zrobisz jak uważasz, ale koledzy dobrze podpowiadają,że to bezsęsu.

Podam Tobie przybliżone koszty założenia nanoreef-a kupując wszystko w sklepie - uwaga jedziemy :

kostka ze sprzętem - 280zł

grzałka - 50zł

odpieniacz na kostkę lipową- 55zł

brzęczyk (napow.) - 30zł

żywy piach - 45zł

żywa skała ok 5kg - 190zł

jakiś absorber - 50zł

testy - 110zł

coś do mieżenia zasolenia - 50zł

sól - 50zł

o koralach nie piszę bo to i tak po jakimś czasie,pewnie można coś tam jeszcze dopisać ale na początek uważam że to min. jakie musisz mieć , z cen można coś urwać ale nie za wiele - wyszło 910zł napewno nie mało.Więc lepiej poluj na coś używanego, napewno wyjdzie taniej.

Edytowane przez lepel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662@ mam trochę czasu więc patrzę go sensownie wykorzystać :welcome:

Co do tych maluchów powyżej... Nie zaprzeczę że to nie ładne jako lampka nocna ale na 100% w drugim pokoju lub obok stoi duuży baniak z którego wszystko trafia do tego małego. Od skały i piachu przez korale na wodzie kończąc.

Według mnie taki mały zbiornik to stawiać mogą tylko i wyłącznie osoby które mają spory zakres wiedzy i doświadczenia z akwarystyką morską mając do dyspozycji już działający zbiornik.

Po za tym taki zbiorniczek do jednorazowego filmiku zrobić nic problem. Spójrz na wszystkie filmy prezentacyjne zestawów Aquaela. Tam też na szybko pokazują jak założyć akwarium ale wszem i wobec wiadomo że tak się da tylko mając pod ręką drugi działający baniak z którego wszystko możemy zapożyczyć na poczet nowego zbiornika. Założyć taki cały nowy też nie problem po czym zrobić kilka ujęć kiedy woda świeżo wlana i jeszcze jest czysto. Zapewne więcej kadrów z takich małych baniaków nie ma bo długo raczej nie pociągną. A pamiętać powinieneś że wszystko co robisz robisz dla dobra obecnych i przyszłych mieszkańców zbiornika. A zakładając taki malutki zbiornik nie mając pod ręką większego działającego już stabilnego zbiornika z którego zaczerpniesz wszystko na start malucha skazujesz zwierzaki którymi chcesz się opiekować na pewną śmierć oddaloną tylko na krótki okres czasu.

Nie odbieraj tego jako ataku tylko weź to jako próba odciągnięcia Cię od wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Bym zapomniał... Ta małą rafka powyżej w sprzęcie (patrząc już na same oświetlenie) będzie droższa niż kompletny zbiornik Aquaela z życiem.

I jeszcze coś... Tego linka co podałeś wyżej do innego forum. Cały czas właśnie próbuję Ci przepowiedzieć być kupił taki zestaw. Raptem 250 złotych kosztuje ale masz solidną podstawę do rozpoczęcia przygody z morszczyzną nie narażając się na koszty. Jak dobrze wiesz brakuje Ci jeszcze kilku ważnych elementów do składanego własnego zestawu, tak więc kosztami przekroczysz tą sumę jaką musiałbyś wyłożyć za gotowy zestaw który przyniesie Ci o wiele więcej radości niż składane 10 litrów.

Wiesz kupił bym na pewno te 30l tylko co z tym zestawem zrobić?

To tak jak bym wyrzucił 130zł w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może:

post-12499-0-38670100-1340310862_thumb.jpg

Wiesz co jak nie chcesz pomóc to weź się nie udzielaj.

Idź swoje głupie mądrości pokazuj gdzie indziej.

Sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giant19s z klawiatury mi to wyciągnąłeś, małe jest piękne, ale większe jest piękniejsze :w00t: , jak dla mnie 30L to min., używany kompletny zestaw z życiem i sprzętem co jakiś czas pojawia się dość regularnie na forum (sam popełniłem błąd, że takowego nie zakupiłem - taniej to wychodzi) jak mówi przysłowie "nie wyważa sie otwartych drzwi" a mam wrażenie,że chcesz tak postapić. Twoja sprawa, zrobisz jak uważasz, ale koledzy dobrze podpowiadają,że to bezsęsu.

Podam Tobie przybliżone koszty założenia nanoreef-a kupując wszystko w sklepie - uwaga jedziemy :

kostka ze sprzętem - 280zł

grzałka - 50zł

odpieniacz na kostkę lipową- 55zł

brzęczyk (napow.) - 30zł

żywy piach - 45zł

żywa skała ok 5kg - 190zł

jakiś absorber - 50zł

testy - 110zł

coś do mieżenia zasolenia - 50zł

sól - 50zł

o koralach nie piszę bo to i tak po jakimś czasie,pewnie można coś tam jeszcze dopisać ale na początek uważam że to min. jakie musisz mieć , z cen można coś urwać ale nie za wiele - wyszło 910zł napewno nie mało.Więc lepiej poluj na coś używanego, napewno wyjdzie taniej.

Ostatnio przegapiłem bo gościu miał za 200zł cały zestaw 30l z życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz polować, napewno coś się trafi, tego Tobie życzę i staraj się dużo czytać tu na forum jest praktycznie wszystko podane na tacy, wystarczy sięgnąć.

Edytowane przez lepel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz polować, napewno coś się trafi, tego Tobie życzę i staraj się dużo czytać tu na forum jest praktycznie wszystko podane na tacy, wystarczy sięgnąć.

A jak się nie trafi to kupię coś większego albo będę próbować w tych 10l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam gdzieś na strychu mam jeszcze coś takiego http://nano-reef.pl/topic/36267-s-akwarium-25-litrow-pokrywa-i-oswietlenie-2x11w-pc/page__p__340842#entry340842 gdyby cię interesowało to wal na prv

Trochę daleko do siebie mamy a wiesz jak to jest z tymi wysyłkami szklanych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.