Skocz do zawartości
Poczatkujacyy

Zoanthusy - objawy po truciznie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też po przeczytaniu tych odnośników co do toksyczności przestraszyłam sie nie na żarty. Tym bardziej że miałam dwie z opisanych protopalythoa, cielisto zielone i zielone fluo. Najpierw chciałam je wywalić, potem przełożyłam je do nieużywanego RM (inny szczegół że kilka razy już je wyjmowałam, oglądałam z bliska, nawet skrobałam ze skały paznokciem) i doszłam do wniosku, że nasza rodzina jest pancerna i nic jej nie rusza, albo zwyczajnie są wyjątki które na ten rodzaj trucizny jest szczególnie uczulony. Chociaż napewno część ludzi niepotrzebnie sieje panikę i psychozę strachu wyolbrzymiając swoje lub zasłyszane objawy. I tym sposobem choruje cała rodzina w domu do tego przyłącza sie jeszcze rodzina ze śląska i ciotka z kanady. Także proszę panstwa, ostrożność i rozsądek, ale bez niepotrzebnego koloryzowania i wyolbrzymiania, bo mnie bardziej poparzyły zoantus emerald forest niż moje proto razem wzięte.

Przepraszam za błędy poprawię jak usiądę do laptopa.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Także proszę panstwa, ostrożność i rozsądek ale bez niepotrzebnego koloryzowania i wyolbrzymiania, bo mnie bardziej poparzyly zoantus emerald forest niż moje proto razem wzięte.

Możesz napisać coś o twoim przypadku - jak to się stało i jakie miałeś objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze przydałby sie jakis przyklejony temat w dziale "dla nowicjuszy" co by troszke uświadomic laikow takich jak ja na co uważac podczas pracy przy akwarium. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... objawów chorobowych jako takich nie miałam. Ręka mi zdrętwiała a właściwie dłoń miałam takie mrowienie i uczucie jakby prąd niskiego napięcia płynął mi w ręce. Zniknęło to po jakiejś godzinie po odłożeniu grzybków na miejsce. Fakt, że męczyłam je trochę z ułożeniem w skałach pewnie też miał znaczenie :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu miałem dziwny przypadek.Jednego dnia kleiłem zoaski do skałki lekko coś prysnęło z nich ? Następnego ranka nie mogłem otworzyć oczu ropa skleiła powieki na maxa.Palcami otworzyłem oczy ,jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem swoje oczy ! Białka były całe czerwone ,to nie były przekrwione gały po nocnym balowaniu tylko czerwień jak krew !

Światło wstręt pojawił się po jakiejś godzinie.Marsz do lekarza ,opowiedziałem historię z koralikam pani doktor popatrzyła na mnie jak na wariata i kazała przykładać rumianek i herbatę.Po czterech dniach objawy ustąpiły.Być może to przypadek ale oczy do dnia dzisiejszego mam lekko czerwone. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palitoksyna - organiczny związek chemiczny z grupy glikozoamin - jedna z najsilniejszych niebiałkowych substancji trujących . Jej dawka śmiertelna wynosi 0, 15 µg / kg masy ciała.

Wytwarzana jest przez jamochłona - koralowca z rodziny Palythoa sp.. Palitoksyna powoduje przepuszczanie jonów sodu i potasu przez błony komórkowe erytrocytów .


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przecierajcie oczów i bezwglednie myc lapki po zabawie z defragmentacja , raz sie zatrulem SPS-ami mialem ( jakby kaca dwa dni) , przy zoa dostalem prosto po slepiach i jeszcze ladnie wtarlem :wallbash: efekt 4 dni oczy jak królik albinos , protopalythoa wredna zaraza pluje (kwasem)dostalem po powiece i ciekawie pieklo , bynajmniej na mnie tak to wszystko dziala :crybaby:

oj dużo bym tu pisal co mnie pogryzlo co pokaleczylo lub podtrulo :wacko:

po prostu trzeba uważać :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke odkopie temat przekładałem korale i mam protopalythoa przestawiałem go bez rekawiczek pozniej odruchowo po wyjeciu rąk z baniaka obgryzłem skórke przypaznokciu :) od jakiejs godzinynie zbyt dobrze sie czuje mam metaliczny posmak w buzi i kreci mi sie w głowie od czasu do czasu przypływ ciepła miał ktos cos takiego ? nie wiem czy to ze stresu czy nie ale mam lekkie kucie jak by w sercu ... ;/


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke odkopie temat przekładałem korale i mam protopalythoa przestawiałem go bez rekawiczek pozniej odruchowo po wyjeciu rąk z baniaka obgryzłem skórke przypaznokciu :) od jakiejs godzinynie zbyt dobrze sie czuje mam metaliczny posmak w buzi i kreci mi sie w głowie od czasu do czasu przypływ ciepła miał ktos cos takiego ? nie wiem czy to ze stresu czy nie ale mam lekkie kucie jak by w sercu ... ;/

Stres, nerwy. Będziesz żył :)

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś żeby cię zawiózł do lekarza.

Z tymi koralami nie ma żartów.


Sprzedam: Szczepki: http://nano-reef.pl/...i/#entry673554

_________Krewetki na aiptasie: http://nano-reef.pl/...wysylka-pkppks/

Strona hodowli sexy krewetka: https://sites.google...e/sexykrewetka/

________________________https://www.facebook.com/sexykrewetka

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam pisało że jak metaliczny smak w ustach to zatrucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poproś kogoś żeby cię zawiózł do lekarza.

Z tymi koralami nie ma żartów.

Nie wiem tylko czy jakiś lekarz będzie wiedział o co chodzi, ale lepiej sprawdzić...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.