Skocz do zawartości
geremek7

Belka ośietleniowa t5 recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

Niedokładnie tą, ale taką lampę mam od początku nad moim akwarium. 6 x T5 54W. Wada to jej mała szerokość i nędzne mocowanie jarzeniówek. Za to cena za jaką ją kupiłem rekompensuje te wg mnie drobne wady. Dorobiłem sobie do niej mocowanie na linki i chłodzenie, ale obecnie go nie używam, nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka 4x24W

Cena OK, wykonanie również.

Jedynie co, to brzęczą odbłyśniki- trzeba je dobrze wyciszyć

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie lipa z tymi samymi swietlówkami ta lampa o tej samej mocy w porównaniu do ATi świeci conajmniej dwa razy słabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena ATI jestwiększa :)

Zaryzykuję, świetlówki wsadzę swoje z "Living Colors" 2xSuperbright 1xMarine Blue 1xActinic Blue (Marine Blue jest fioletem aktynicznym). Zobaczymy co z tego wyniknie :)

Dziękuję za recenzje :)

Temat do zamknięcia :thumbsup:


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest wieksza tylko świecac Ati 4x39w zapłacisz za energię elektryczna tyle samo co za tą chińską 4x39w ale światła bedziesz miał dwa razy wiecej i za rok inwestycja Ci się zwróci a lampa na wartości nie straci tyle co ta chińska za rok ,akurat wiem jak świeca te belki chinskie i jak lampa Ati dwie belki 4x39w dawały mniej światła co Ati 6x39w ,oczywiście decyzja należy do Ciebie ale gwarantuję Ci jakbyś powiesił jedną lampę nad zbiornikiem a potem drugą to wtedy zrozumiałbys skąd ta różnica w cenie i dlaczego nikt nie kupuje tych lamp nad morskie akwaria a kupuje lampy Ati. :whistle:

pozdrawiam

Edytowane przez event (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie będzie stawiane na zbiornik 160l ale skoro pobór mocy jest sam to jedynie sęk tkwi albo w odbłyśniku albo na przetworniku. Zobaczę jak będzie to wyglądało nad zbiornikiem.Ewentualnie będę sam sobie pluł w brodę :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko wyraziłem swoja opinię to twoja lampa i twoje akwarium różnica jest w tym że roztaw świetlówek jest inny oraz że tam jest jeden odbłyśnik a nie jak w Ati na kazdą śwetlówkę osobny odbłyśnik giesemana oraz brakuje chłodzenia samej lampy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szanuję twoje zdanie. Co do informacji, na pewno je wykorzystam jeżeli lampa będzie słabo świecić :p


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 takie lampy.

Jedna 4x39, druga 2x39

Jedna chodzi ok a w drugiej co chwilę nie świeci któraś świetlówka.

Rozbierana była z 10 razy- chwile działa i znowu to samo

Styki są ok.

Trochę to denerwuje.

Teraz wolałbym dołożyć i kupić ATI

Oprócz tego wszystko brzęczy jak np kabel z cyrkulacji ją dotyka itd

Jeszcze chwilę i będą tu na targowisku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.