Skocz do zawartości
Kris_77

stal nierdzewna, kwasówka

Rekomendowane odpowiedzi

prawie każdy z nas robił/zamawiał stelaż pod akwarium...

ale czy znacie może miejsca gdzie mozna kupić płaskowniki stalowe o wymiarach: 550 x 25 x 1(2) cm ?

oczywiście chodzi mi o stal nierdzewna, kwasową


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, do czego potrzebujesz. 550x25x10mm mogę zrobić u siebie za grosze, ale muszę mieć świadomość, do czego będą użyte, żeby policzyć wytrzymałości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jakaś słaba ta oferta "nie budzi" zaufania. Nie wiadomo co to za stal, nie wiadomo po jakiej obróbce, nie wiadomo jakie ma właściwości ani mikrostrukturę a w dodatku autor wymyślił swoje własne określenia "zimnowalcowane" i "gorącowalcowane" Walcowane na zimno lub walcowane na gorąco się pisze...

Na sklepy z materiałami różnego rodzaju trzeba uważać - często oszukują.

Jeśli ma być to stal przeznaczona na konstrukcje spawaną to szukaj takiej stabilizowanej tytanem lub niobem z jak najmniejszą zawartością węgla.np 0H18N9T albo 0H18N12Nb

Ta strona budzi zaufanie : http://www.askotech.com.pl/

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ nanokaczor Ty w każdej dziedzinie jesteś takim mądralą ??

stale zimnowalcowane i gorącowalcowane są powszechnie używanymi określeniami w branży metalowej a nie wymysłem autora strony

@kriss_77 jak nie budujesz promu kosmicznego to obojętnie jaka kupisz będzie dobra

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci podać adres dobrej firmy zajmującej się nierdzewką,kiedyś tam spawałem i przyznam że to solidna firma.Daj znać jak byś był zainteresowany

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś słaba ta oferta "nie budzi" zaufania. Nie wiadomo co to za stal, nie wiadomo po jakiej obróbce, nie wiadomo jakie ma właściwości ani mikrostrukturę a w dodatku autor wymyślił swoje własne określenia "zimnowalcowane" i "gorącowalcowane" Walcowane na zimno lub walcowane na gorąco się pisze...

Na sklepy z materiałami różnego rodzaju trzeba uważać - często oszukują.

Jeśli ma być to stal przeznaczona na konstrukcje spawaną to szukaj takiej stabilizowanej tytanem lub niobem z jak najmniejszą zawartością węgla.np 0H18N9T albo 0H18N12Nb

Ta strona budzi zaufanie : http://www.askotech.com.pl/

HAHA dobre to! To wejdź kolego na "zaufaną stronę" wybierz blachy arkusz np.: 1000x2000 i .... CO JA PACZE

cytat:

"Blachy zimnowalcowane wg. DIN 17441/EN 10088-2 - wyżarzane. trawione o grubości od 0,4 mm do 6,0 mm o powierzchni gładkiej z wyraźnym połyskiem. Tolerancja wg. DIN59382. Blachy gorącowalcowane wg. DIN 17440/EN10088-2 - wyżarzane, trawione o grubości od 2,0 mm do 80 mm o powierzchni matowej, lekko chropowatej. Tolerancja wg. EN 10029. Z atestem hutniczym DIN 50049/3.1B lub DIN 50049/2.2

Poza tym zaleca się stosować oznaczenia np.: 1.4301 zamiast 0H18N9T i tak dalej - zgodnie z Europejskimi normami.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wszelkie namiary mile widziane - wyceniam w kilku miejscach...

z góry dzięki!

Ja korzystam z uslug tych dwoch firm,

http://www.grot.pl

http://www.les-spaw.pl

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Może przesadziłem z tą nazwą - w różnych środowiskach naukowych stosuje się różne nazwy. Tam gdzie ja się uczyłem mówi się tak - być może na południu Polski stosuje się inne nazwy. Podobnie jest z wakansem - na PW mówi się wakans na AGH mówi się wakancja... [ Pan prof. Blicharski [z AGH] używa w swojej książce określenia walcowane na gorąco... ] Profesorowie niech się o to spierają - ja stosuję takie nazewnictwo jakie zostało mi wpojone przez moich nauczycieli.

Wiesz czym różni się struktura stali walcowanej na gorąco od walcowanej na zimno? Która będzie miała większą twardość ,udarność, wydłużenie? Która będzie miała wyższą granicę plastyczności?

Poza tym zaleca się stosować oznaczenia np.: 1.4301 zamiast 0H18N9T i tak dalej - zgodnie z Europejskimi normami.

Nie znasz się na temacie bo nawet nie wiesz jak się nazywa stale wg. norm europejskich. Ja jestem Polakiem i jeżeli już to stosuję polskie nazwy stali czyli np 0H18N9T a nie niemieckie - np1.4301. Powinno się natomiast stosować nazwy europejskie, w których są symbole pierwiastków chemicznych wraz z zawartościami czyli np XCrNiMoTi17-12-2

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.....ale nie powiem :)

Powiem tak - ten ma wiedzę kto siedzi w "temacie" jak to napisałeś. Mnie ciągną za uszy aby pisać 1.4301 zamiast 0H18N9T itd. może technolog, magazynier, spawacz ma łatwiejsze życie wtedy.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze spawacz ma łatwiejsze życie wszystko zależy od prądu,odpowiednio dobranego topnika no i od ręki{umiejętności}a tak na marginesie zauważyłem ze technolodzy po studiach zaczynają świrować z tymi symbolami,nie każdy spawacz skończył studia na wydziale spawalnictwo stali szlachetnych heheh :harhar: spawacz patrzy na materiał i sam wie co i czym spawać,patrzy na szczeline grubość materiału spawanego,żeby dobrać odpowiednie parametry na swojej spawarce...i tak kiedyś wszyscy pomrzemy na raka bo nasze firmy mają w d*p...czy maska ma odciąg powietrza czy nad stołem są wentylatory czy stoły są wentylowane...ehhh długo by się tutaj można było żalić.Ale dla nich najważniejsza jest kasa.pzdr spawaczy i sorki za Off Top


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to (niestety)nie będą grosze, jak spojrzałem na rysunek. 5500x250x20mm (!) razy dwa to "cirka-about" ;) 440kg nierdzewki! Wcześniej patrzyłem na te wymiary technologicznie (czyli 550x25x1/2mm), a przegapiłem znacznik "cm"... Ciężko będzie o płaskowniki tej długości i szerokości. W gatunku AISI304 lub AISI 316 możliwe będzie cięcie z blachy 2000x6000mm. Sam materiał netto (220kg) dla grubości 10mm w najtańszej opcji (AISI304) - ca. 3.000zł. Dla grubości 20mm AISI316 - około 11.000zł. Plus cięcie i wykończenie krawędzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy wycenił w jakiejś firmie gotowe takie schody z balustradami... 40 tyś

także szukam tańszego rozwiązania - albo zmiany projektu :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zadzwon do Centrostalu

http://www.centrostal.pl/

i tak wiekszosc polskich firm bierze od nich stale, mozna utargowac niezle ceny i maja praktycznie wszystko. gdy pracowalem w polsce to moja firma sie u nich zaopatrywala we wszystko co bylo potrzebne.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem z tą nazwą - w różnych środowiskach naukowych stosuje się różne nazwy. Tam gdzie ja się uczyłem mówi się tak - być może na południu Polski stosuje się inne nazwy. Podobnie jest z wakansem - na PW mówi się wakans na AGH mówi się wakancja... [ Pan prof. Blicharski [z AGH] używa w swojej książce określenia walcowane na gorąco... ] Profesorowie niech się o to spierają - ja stosuję takie nazewnictwo jakie zostało mi wpojone przez moich nauczycieli.

Wiesz czym różni się struktura stali walcowanej na gorąco od walcowanej na zimno? Która będzie miała większą twardość ,udarność, wydłużenie? Która będzie miała wyższą granicę plastyczności?

Nie znasz się na temacie bo nawet nie wiesz jak się nazywa stale wg. norm europejskich. Ja jestem Polakiem i jeżeli już to stosuję polskie nazwy stali czyli np 0H18N9T a nie niemieckie - np1.4301. Powinno się natomiast stosować nazwy europejskie, w których są symbole pierwiastków chemicznych wraz z zawartościami czyli np XCrNiMoTi17-12-2

nie wiem czy to do mnie ale Ci powiem ze jestem po obróbce skrawaniem ,miałem materiałoznawstwo i odlewnictwo w szkole i wiem czym się to różni ,a co do nazw to zawiam materiał i wszyscy operują nazwami wg. normy DIN czyli 1,2311 lub 1,4301 czy do aluminium 7075

to tyle praktyki do twojej teorii


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

znajomy wycenił w jakiejś firmie gotowe takie schody z balustradami... 40 tyś

także szukam tańszego rozwiązania - albo zmiany projektu :)

Jeśli chcesz obniżyć cenę to zmień materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

znajomy wycenił w jakiejś firmie gotowe takie schody z balustradami... 40 tyś

także szukam tańszego rozwiązania - albo zmiany projektu :)

Pewnie Cie zmartwie ale ta cena nie jest wygorowana :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, rób szklane :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, rób szklane :)

I włóż w każdy stopień korala :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, mogę zrozumieć, że jakaś firma w Warszawie robiąca fajne rzeczy ze stali - zrobi coś w fajnym "dezajnie" i weźmie za to i 50 tyś - ale bez przesady :) to tylko schody :)

zdaje sobie sprawę, że takie firmy mają Klientów - ale wiem też, że pewne rzeczy można zrobić i za polowe ceny - czy to - się okaże... może jakiś patent z szynami...

a jak nie to najwyżej wyleje betonowe :)

co do szkła - pisałem Ci seb - dla mnie bajka - ale pewnie bym się bał sam chodzić a co dopiero małe dzieci

chce coś z klimatem ale w moim zasięgu cenowym

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.