Skocz do zawartości
Gość konto_usuniete

Komu "wydrukować" odpieniacz :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu plotera frezującego

dziś dostałem ciekawą ofertę na ..... drukarkę :w00t:

otwieram załączniki oglądam, no i mam dylemat

widział ktoś to urządzonko przy pracy, strasznie jestem ciekaw jak wygląda praca

http://pp3dp.com

http://pp3dp.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=37

printer_oringe_800%20x825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zywo nie widzialem

ale naoglądałem sie w necie tych filmikow

czując przy tym chyba tak jak ludzie przed laty widząc po raz pierwszy obraz w telewizorze :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej poprzedniej pracy mieli taka zabawkę i spisywało się to dobrze, tylko kosztowało to wtedy jak dobra limuzyna


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby takie tworzywo nadawało się do długotrwałego kontaktu z wodą i było przejrzyste to rzeczwiście można by było do morskiego cacka rzeźbić.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... musze się temu dokładniej przyjżeć... :smoke:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

w mojej poprzedniej pracy mieli taka zabawkę i spisywało się to dobrze, tylko kosztowało to wtedy jak dobra limuzyna

teraz kosztuje "grosze" w stosunku do możliwości (chyba) dlatego chciałbym obejrzec takie "cudo" przy pracy

Gienek

wirniki jak wirniki, całe odpieniacze :harhar:

wyobraź sobie:

włączasz urządzonko, zapodajesz program, otwierasz zimnego kasztelana, siadasz w fotelu i czekasz aż odpieniacz się "wydrukuje" :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a druga maszyna bedzie do kasztelana drukowac przekąski w rybki :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz kosztuje "grosze" w stosunku do możliwości (chyba) dlatego chciałbym obejrzec takie "cudo" przy pracy

Gienek

wirniki jak wirniki, całe odpieniacze :harhar:

wyobraź sobie:

włączasz urządzonko, zapodajesz program, otwierasz zimnego kasztelana, siadasz w fotelu i czekasz aż odpieniacz się "wydrukuje" :thumbsup:

w bardzo bardzo dużym skrócie :welcome: jakość powierzchni się nie nadaje trzeba polerować a przy ABS sie to średnio wychodzi


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączasz urządzonko, zapodajesz program, otwierasz zimnego kasztelana, siadasz w fotelu i czekasz aż odpieniacz się "wydrukuje" :thumbsup:

Musiałbyś zamówić parę kontenerów tego Kasztelana :D zanim odpieniacz się wydrukuje... Widziałem druk przelotu 2 cale (tuleja gwintowana dwustronnie z centralnym kołnierzem i nakrętką) - trwało to 47 minut. W dodatku dokładnie na tej drukarce, co pokazujesz. No i michal98 ma rację - powierzchnia jest chropowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wychodzi cenowo ten wkład?Widzę dużo możliwości wykorzystania nie tylko w akwarystyce.Ciekaw czy znajdzie sie pionnier na forum :bow Jak coś to zamawiam wirnik oby sie glejty za maszynkę trOche zwróciły Acha 50 baksow za kilo wkładu

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem prace przejsciową na drukarce FDM. Generalnie nie napalał bym się na drukowanie jakiś dużych elementów bo to strasznie drogo by wyszło póki co. Przy FDM wydruk wyglada jak posklejane nitki, jakość powierzchni jest kiepska i ze względu na ułożenie warstw występują mocniejsze i słabsze przekroje.

Są też inne ciekawe technologie druku 3D, jadnak na razie kosmicznie drogie, np SLA która polega na spiekaniu metalicznego proszku, w efekcie czego otrzymujemy gotowy metalowy element.

A taką drukarkę FDM bardzo prosto można zrobić DIY, w necie jest dostępne całe oprogramowanie za darmo, instrukcje i gotowe wygenerowane elementy.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taką drukarkę FDM bardzo prosto można zrobić DIY, w necie jest dostępne całe oprogramowanie za darmo, instrukcje i gotowe wygenerowane elementy.

Np TU są filmy gościa, który konstruuje takie cacka, STRONA na ten temat, FORUM


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to cenowo wychodzi (drukarka)?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o DIY to nie pamiętam dokładnie, koledzy opracowywali taki projekt i na pewno zamykała się w 1500zł

A jeśli pytasz o gotowe to przykładowo drukarki dimension

Ta którą wrzucił Darek, to duzo prostszy model, cos a'la ta wersja DIY, drukująca bez materiału podporowego.

Generalnie sądzę, że duzo lepszym pomysłem jeśli chodzi o robótki akwarystyczne jest ploter laserowy :welcome:


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Dzięki za podpowiedzi, technologia fajna ale nie do tego co potrzebuję :wallbash:

w poniedziałek zamówię więc ploter :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ciekawe jakie właściwości ma taki "wydruk" Obawiam się, że materiał otrzymany w ten sposób może nie wytrzymać obciążeń jakim jest poddany wirnik w odpieniaczu.

Zawsze można z tego zrobić model - potem to zalać masą ceramiczną - wypalić i mamy formę. A potem do takiej formy wlać żywicę tarmoutwardzalną [dobrać żywicę i utwardzacz tak żeby otrzymać wytrzymały polimer z zapasem elastyczności z lejnej żywicy] wsadzić to do myjki ultradźwiękowej na 10 minut i poczekać aż polimer się utwardzi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tutaj bylo piekno prostoty

aby ominąć caly ten czasochlonny proces :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie właściwości ma taki "wydruk" Obawiam się, że materiał otrzymany w ten sposób może nie wytrzymać obciążeń jakim jest poddany wirnik w odpieniaczu.

Zawsze można z tego zrobić model - potem to zalać masą ceramiczną - wypalić i mamy formę. A potem do takiej formy wlać żywicę tarmoutwardzalną [dobrać żywicę i utwardzacz tak żeby otrzymać wytrzymały polimer z zapasem elastyczności z lejnej żywicy] wsadzić to do myjki ultradźwiękowej na 10 minut i poczekać aż polimer się utwardzi.

zawsze można wyfrezować na ploterze lub frezarce bez kombinacji


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Zawsze można z tego zrobić model - potem to zalać masą ceramiczną - wypalić i mamy formę. A potem do takiej formy wlać żywicę tarmoutwardzalną [dobrać żywicę i utwardzacz tak żeby otrzymać wytrzymały polimer z zapasem elastyczności z lejnej żywicy] wsadzić to do myjki ultradźwiękowej na 10 minut i poczekać aż polimer się utwardzi.

blisko, blisko dobrze kombinujesz :harhar:

ale ploter frezujący będzie chyba mniej skomplikowany i mniej pracochłonny :welcome:

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedzieć, który ploter chcesz zamówić ??

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A mozna wiedzieć, który ploter chcesz zamówić ??

Pozdrawiam

T

szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach, to nie będzie masowa produkcja tylko pojedyńcze detale do modeli

rozmawiałem z ludzmi z tej firmy i od nich coś kupię

http://www.tanie-cnc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, też o tym myślę już od jakiegoś czasu.

Ale przeglądam Alle... i poluję na jakąś używkę.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to niedługo zabiore się za wlasnoreczna budowę plotera.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobicie sobie chlopaki sami za male pieniazki. Balem sie ze nie dam rady i zrobilem utrzymujac dokladnosc 0.05mm. Mam radoche a bylo to 8 lat temu. Tutaj kupicie wszystko:

http://www.akcesoria.cnc.info.pl/

Zreszta robia ludzie ze sklejki albo MDF i chodza maszynki jak lala

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.