Skocz do zawartości
Damian

KUPIE LUB PRZYJMNE KORALOWCE I RYBY !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

czesc . . czy znajdzi sie tu ktos kto ma do sprzedania tanio koralwce albo rybke ??? mam akwa . od razu mowie,zeby nie bylo pozniej gadki. . jezeli komus sie koralwce za bradzo srozrosly to chentie tez jes przyjmne . . czy jest tu ktos taki ??? bardzo prosze . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu sie zaczyna...

Damian akwarium masz ale pewnie nic w nim nie ma :D oprucz szkła


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol - znowu? Damian masz odpieniacz? Jakie masz oswietlenie? W tej sytuacji widze 2 wyjscia:

1. Pokazesz zdjecia akwarium, udowodnisz wszystkim ze to co ci dadza ma gdzie zyc

2. Gdy nie masz przestrzeni gdzie te istoty o ktore prosisz mogly by zyc zamilknij i zacznij o cokolwiek prosic dopiero gdy bedziesz mial juz wszystko co potrzeba.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam fotek . .ale wakwa mam ..a a odpieniacz w poniedzialek kupujue .. a tak wogole . .po co on jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwa wraz z piana rozne bialka plywajace w wodzie. I ogolnie jest podstawa filtracji w morskim akwarium. Dodatkowo zanim wpuscisz ryby/koralowce przydala by ci sie zywa skala dla bakteri zbijajacych amoniak, azotyny i azotany. Dostepna TU.

Jak juz bedziesz mial skale to powinna troche w wodzie polezec zanim wpusicisz cokolwiek zywego do akwarium. Masz jakies pompy cyrkulacyjne? Jakiej soli uzywasz?

Edytka: poczytaj przedewszystkim TO


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja . . niewiem,ale wiem ze kupilem sobie do 400 litrowego akwa a mam 100 l . .czyu 100 l niejets za maly do hodowli hjakis błazaneków???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w 100l mozna raczej bez problemow hodowac pare blazenkow. Zrobimy inaczej - napisz CALY sprzet jaki masz do akwa - wtedy bedziemy mogli ci powiedziec czego ci brakuje/co powiniennes zrobic.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmh . mam oświtlenie, te pompke czy tam filtr, akwa 100l . .a po za tym nic . . wiec oc mi jeszcze brakuje i ile to przynajmnie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...brak mi slow...


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :D Jak juz udalo mi sie wyciagnac z Ciebie co masz a czego nie to robi sie troche latwiej. Mimo to potrzebuje troche wiecej informacji - musisz sprecyzowac:

-jakie to oswietlenie? T5, T8? Ile wat?

-to to w koncu jest pompka czy filtr?

Ale i tak mozna Ci wrescie pomoc - potrzebujesz (zakladajac ze masz oswietlenie porzadne):

- odpieniacz - na poczatek taki za 100-150zl starczy, ew. drozszy bo na odpieniaczu nie warto oszczedzac

- pompki cyrkulacyjne (bo 1 filtr dzialajacy jak pompka to chyba za malo) do 100zl

- sol razem z zapasikiem na kilka podmian - kolo 100zl

- zywa skala tak kolo 20% ob. akwa czyli u Ciebie 20kg - ale na poczatek mozesz powiedzmy z 10kg rzucic, czyli za 380zl

- potrzebna bedzie woda destylowana: albo kupisz filtr RO (od 250zl wzwyz) albo bedziesz kupowal np. z apteki lub sklepu akwarystycznego

- termometr - nie wiem ile kosztuja

- grzalka - min 100W kolo 50zl

To na POCZATEK. Bo pozniej dojdzie jeszcze spoko kosztow - testy, chemia etc. Dopiero jak bedziesz mial to co tu napisalem poszesz sie pokusic o zamieszczenie prosby o costam. Chociaz obecnie polecalbym Ci czytac, czytac, czytac. Forum, rozne strony w necie - im wiecej bedziesz wiedzial o akwarystyce morskiej tym lepiej dla Ciebie.

Edytka: SMK mi tez brak slow. Ale moze jak mu sie to i tamto to cokolwiek pojmie? Bo jeszcze kupi jakas rybe nie majac akwarium skazujac ja na smierc. A tego wlasnie powinnismy uniknac.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa . . mam grzałke i termometr . .wiem . .niebede narazie kupowal i tak zadnych ryb . .a własnie . . jak rybke byscie mi polecili . .tak latwa w utrzymaniu i ladna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian :

niemam fotek . .ale wakwa mam ..a a odpieniacz w poniedzialek kupujue .. a tak wogole . .po co on jest?? ....

mam oświtlenie, te pompke czy tam filtr, akwa 100l . .a po za tym nic . . wiec oc mi jeszcze brakuje i ile to przynajmnie kosztuje

jeez ... jak to Smk powiedzial, brak mi slow. myslalem ze etap zakladania akwa przez ludzi ktorzy obejrzeli "gdzie jest nemo" mamy juz za soba.

NIC nie kupuj zanim nie poczytasz sobie chociaz podstaw o dzialaniu morskiego baniaka. inaczej przezyjesz tylko kupe niepotrzebnych zgonow, kosztow i zniechecenia


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY ŻE MUSZĘ SIĘ WKUZRYĆ ALE POTRZEBUJESZ MINIMUM:

POMPEK CYRKULACYJNYCH POWIEDZMY 2 MAXI-JETY 1000 A TWOJĄ POMPKĘ USTAWISZ ŻEBY MARSZCZYŁĄ POWIERZCHNIĘ WODY-180zł za 2 sztuki

FILTR RO ALBO WODA ZE SKLEPU LUB APTEKI-50gr za litr w sklepie, RO to 265 zł

OŚWIETLENIE DO FO (FISH ONLY) WYSTARCZY ZWYKŁĄ ŚWIETLÓWKA A DO RAFY CO NAJMNIEJ 3X24W T5 LUB 4X18W T8-przy T5 wyjdzie ci 300zł, przy T8 200zł

PODŁOŻA WCALE NIE POTRZEBUJESZ, CHOĆ DO CIENKIEGO PORZYKRYCIA DNA WYSTARCZY 4KG PIASKU KORLAOWEGO ZA 25ZŁ (SAM MAM 2KG NA 60X30X35)

WYSTARCZY 10KG SKAŁY, JEST TO 380ZŁ CHOĆ MOŻE UDA CI SIĘ TANIEJ, OCZYWIŚCIE OPTIMUM 20KG I WIĘCEJ DO KUPIENIA W BOTII W ŁODZI NP. ZA 32/KG O JAKOŚĆ ZAPYTAJ KOLEGI PIONA, POZA TYM W REEFSHOPIE AQUAMEDICU I KORALE PL ZA 38/KG

do tego jakaś sól np. 10kg tropic marin pro-reef 150zł i masz baniak, jakiś szczepek na pewno ci ktoś użyczy, ważne żeby nie żebrać tylko czekać na okazję. z rybek myślę że 2-3 chorm,isy virdisy i ślizg salarias fasciatus albo escenius, virdisy są po 20zł, salariasy i ślizgi po ok. 70-90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak stworzyc nano-reef "junior" i niech tam ludzie bez akwarii radza sobie na wzajem jak utrzymac twardziele :D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Fish Only nie wystarczy zwykła świetlówka bo rybki jak są niedoświetlone to też się najlepiej nie czują.

Zupełnie jak człowiek gdy ma za mało światła - a co dopiero jak się je wyrwie z nasłonecznionego oceanu.

Nie trzeba tyle światła co do korali ale doświetlić trzeba dobrze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK, nie chcę się o nic wykłócać ale spójrz na akwarium oświetlone jedną świetlówką dzienną, albo dwoma i sam oceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi - w słodkowodnej dwie to minimum - już od dawna wiadomo, że wkładane do pokryw pojedyńcze belki to śmiesznie mało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to śmiesznie mało ale u mnie nawet aponogeton rósł pod jednym aquarelle więc......... reszta obsady roślinnej to żabienica delikatna, nurzaniec śrubowaty, żabienica amzaońska anubias nana i moczarki oraz kabomby furcata (czerwone) baniak 54l, delikatnie filtrowany przez torf, 1x15w oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że dopiero teraz zauważyłem ten temat i :szok

@Damian

Poczytaj najpierw troszkę o morskich, jeśli się gubisz to kup książkę jakąś i jak już będziesz mniej więcej wiedział jak to wszystko działa to pogłebiaj wiedzę w necie, a potem przystąp do planowania akwarium i obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jak jestesmy juz w temacie dla nowicjuszy to jaka obsade byscie polecili do nanorafki 54l? Najchetniej wybralbym 2-3 krewetki i jakas mala rybke - nie byloby to za duzo?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc....fotki mi pokaż bo chciałbym zobaczyć te lasy żabienicy delikatnej rosnącej pod 15w ;]

A co do aponogetona to daj pełną nazwę kolego bo jest kilka gatunków, z których nie każdy potrzebuje mocnego światła...podobnie jak podany przez Ciebie anubias czy valisneria...

furcata to też dla mnie zagadka - jeśli nie bujasz(a nie znam Cię na tyle aby wiedzieć czy tak nie jest) to jesteś pierwszym posiadaczem cabomby, która się przerzuciła z wymaganego bardzo jasnego oświetlenia na słabiutkie ;]

Acha - i dopisz ile trzymałes je w tym baniaku - bo jak tydzień to faktycznie mogły rosnąć ]:>

I żeby nie było OT - uważam, że morskie rybki odkrywają swój urok dopiero pod odpowiednim oświetleniem - po co mi śliczny mandaryn jak pod jedna świetlówka bedzie wygladał matowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian strach się bać jakiej wielkości ty masz m..g.kup sobie jakąś książke albo pożycz od kogoś i poczytaj i napisz potem coś sensownego


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oswietlenie w słodkowodnym 2*36w i mam akieś tam roślinki które nawet rosną (akwa ma 240l)to taki zwykły baniak z paletkami bo mi go jeszcze na morski nie pozwolili przerobić:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.