Skocz do zawartości
otarod

[128] Moja solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czas trochę zaktualizować wątek. Akwarium od zalania działa już 319 dni ale przyrostami nie powala. SPS stoją w miejscu. Najpierw myślałem że przyzwyczajają się do nowego światła i odzyskują siły po krachu z KH ale to już trochę długo. Lampe mam jakieś 4 miesiące z pełną mocą świeci 3 miesiące. Około 4 miesięcy temu miałem tez problemy z Kh którego skok spowodował mi bielnie montipor i acropory. Nie wiem czy moc i proporcje światła które mam są dobre. Od jakiegoś czasu zauważyłem że montipory zaczeły oblewać podstawe i stamtąd wychodzą na razie maluteńkie wypuski – może coś się rusza. Jenak jak patrze na przyrosty innych baniaków to widze że coś jest nie tak. W załączniku dołączam moc i widmo z jakim świece lampa nad baniakiem w godzinach 12.30-15.00 16.00-18.30 (w godzinach 15.00-16.00 moc jest mocniejsza bo ustawiona na 35:100:35 ) reszta to wschody i zachody (świecę 9h). Nie wiem czy światło nie jest za mocne skoro zaczynają rosnąc od dołu. Lampe mam powieszoną jakieś 12 cm nad taflą wody. Parametry wody również dołączam. Leje ballinga bez soli i wódkę 2x po 1 ml. Bakterie BioDigest leje połowę ampułki raz na 2 tygodnie po podmianie. Podmiany robie na soli IO i Kent w proporcji 4:1 raz w tygodniu. Karmie korale sporadycznie bo boje się o no3 ale teraz zacznę raz na tydzień po 0,5 kostki bo doczytałem że wpływa to na wybarwienie. Wybarwienie nie powala. Montipory wydają się jakby już nie odzyskiwały koloru tylko takie już były (głównie mowa o czerwonej która jakoś tak zbrązowiała), akr opora również rośnie od dołu ale koloru pierwotnego nie odzyskała. Leje ABCM raz w tygodniu po 0,5 ml ale nie widze żadnej poprawy. Z ciekawostek to Ślimaki Berghia zagineły i nie widać żeby gustowały w aptasiach – poczekam jeszcze może zgłodnieją a jak nie to pozostała już tylko chemia. No i dołączam zdjęcie akwarium zrobione telefonem wiec jest mizerne. Pozdrawiam

post-13388-0-89287000-1377602399_thumb.jpg

post-13388-0-13480800-1377602410_thumb.jpg

post-13388-0-29904100-1377602425_thumb.jpg


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czas trochę zaktualizować wątek. Akwarium od zalania działa już 319 dni ale przyrostami nie powala. SPS stoją w miejscu. Najpierw myślałem że przyzwyczajają się do nowego światła i odzyskują siły po krachu z KH ale to już trochę długo. Lampe mam jakieś 4 miesiące z pełną mocą świeci 3 miesiące. Około 4 miesięcy temu miałem tez problemy z Kh którego skok spowodował mi bielnie montipor i acropory. Nie wiem czy moc i proporcje światła które mam są dobre. Od jakiegoś czasu zauważyłem że montipory zaczeły oblewać podstawe i stamtąd wychodzą na razie maluteńkie wypuski – może coś się rusza. Jenak jak patrze na przyrosty innych baniaków to widze że coś jest nie tak. W załączniku dołączam moc i widmo z jakim świece lampa nad baniakiem w godzinach 12.30-15.00 16.00-18.30 (w godzinach 15.00-16.00 moc jest mocniejsza bo ustawiona na 35:100:35 ) reszta to wschody i zachody (świecę 9h). Nie wiem czy światło nie jest za mocne skoro zaczynają rosnąc od dołu. Lampe mam powieszoną jakieś 12 cm nad taflą wody. Parametry wody również dołączam. Leje ballinga bez soli i wódkę 2x po 1 ml. Bakterie BioDigest leje połowę ampułki raz na 2 tygodnie po podmianie. Podmiany robie na soli IO i Kent w proporcji 4:1 raz w tygodniu. Karmie korale sporadycznie bo boje się o no3 ale teraz zacznę raz na tydzień po 0,5 kostki bo doczytałem że wpływa to na wybarwienie. Wybarwienie nie powala. Montipory wydają się jakby już nie odzyskiwały koloru tylko takie już były (głównie mowa o czerwonej która jakoś tak zbrązowiała), akr opora również rośnie od dołu ale koloru pierwotnego nie odzyskała. Leje ABCM raz w tygodniu po 0,5 ml ale nie widze żadnej poprawy. Z ciekawostek to Ślimaki Berghia zagineły i nie widać żeby gustowały w aptasiach – poczekam jeszcze może zgłodnieją a jak nie to pozostała już tylko chemia. No i dołączam zdjęcie akwarium zrobione telefonem wiec jest mizerne. Pozdrawiam

Dlaczego zwiekszasz lanie wódki skoro nie masz PO4? Tak samo stosowanie w większości soli IO i dolewanie reszty raz na rok kiedy sie zechce, z czego wiec te korale maja rosnac? Co masz za lampe?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zwiekszasz lanie wódki skoro nie masz PO4? Tak samo stosowanie w większości soli IO i dolewanie reszty raz na rok kiedy sie zechce, z czego wiec te korale maja rosnac? Co masz za lampe?

jak zauważyłeś po4 jest niewykrywalne salifertem ale wątpię żeby go nie było w ogóle dlatego leje wodke zeby zbic no3. Co do tej soli to nie do końca rozumiem. Proporcje takie utrzymuje bo na samym kencie mialem wysyp glonow i niechcialem zeby bylo za bogato tym bardziej ze nie ma mi jeszcze co tego zuzywac. Podmianke robię raz na tydzień a ballinga leje codziennie. W tej chwili 15ml mgca rano i 17 ml kh wieczorem. Lampę mam LED black python 110 - wszystko mam w stopce. Pozdrawiam

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leje kenta raz na jakis czas tylko mieszam sole w takiej proporcji bo chyba zle mnie zrozumiałeś.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegś czasu planowałem remont w szafce pod akwarium i w końcu się udało. Powiększyłem o 9cm sumpa i dodałem refugium. Będe nad nim świecić (led 10wat temp. 6500k) gdy w akwarium bede miał noc. Refugium ma wielkość 18cm/30/ 21h. W refugium mam skałę zamiast piasku a na niej Caulerpa Racemosa która wyrosła mi w baniaku więc ją przeniosłem. Dodatkowo wyrzuciłem listwę i wstawiłem kontakty natynkowe. Zadowolony jestem z wyniku końcowego i wydaje mi się że już żadnej większej zmiany nie bede tam robił. Teraz zajmę się tym co widać :) pozdrawiam

post-13388-0-89751900-1386261673_thumb.jpg

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :thumbup:

Tylko dlaczego odpieniacz nie chodzi?

Pokaż jak w akwarium na dziś sprawy się mają :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie chodzi bo tesciu malował coś tam w kuchni i nie chce zeby zasysal mi takie powietrze a poza tym właśnie co wlalem bakterie. nie idzie zrobić ladego zdjęcia przy świetle LED z telefonu a nie chce zeby wygladalo gorzej niz jest wiec narazie nie pokazuje. Pozdrawiam.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dzien 31.12.2013 akwarium nie powala. Przez ten rok duzo sie pozmienialo. Wymienilem prawie cala szafke i jej bebechy. Ostatnio dodalem filtr DIY na wegiel na pompce tunze z ktorych jestem zadowolony poniewaz w ogole ich nie slychac. Zeby sprawdzic czy dzialaja musze dotknac weza i poczuc :). W tym miesiącu również nabyłem 3 pompki perystaltyczne i sterownik do nich. Wszystko ladnie smiga. Od czasu zmiany na sól Reff Crystals parametry mam Ca 500, Mg 1390, Kh 7,7 (leje tylko ten płyn z bailinga by podnieść KH reguarnie po 10ml dziennie i Kh sie tak utrzymuje). Po zmianie sumpa i zrobieniu refugium spadło mi NO3 z 2 do 1. PO4 Salifertem niewykrywalne. PH 7,8-7.9. Jednak jak na ponad rok akwarium nie powala. Jestem cierpliwy ale już sie troche wkurzam. Może troche w tym i mojej winy bo bez przerwy coś zmieniam. Po rozmowie z kilkoma osobami doszedłęm do wniosku że oświetlenie może być powodem. Kupiem już i czekam aż do mnie dojedzie belka 2x24w którą będe świecił zamiast białych diod. Niebieskie oraz wschody i zachody będą nadal świecone z lampy LED. Z racji że w ogóle nie ma opcji żebym zrobił jakieś tam względne zdjęcie umieszczam film nakręcony dzisiaj po wyczyszczeniu akwarium. Film też nie jest rewelacyjny ;/ Wywaliło mi okrzemki bo podczas przenoszenia do nowego sumpa dostało sie kilka krope zwykłej wody. Sera silicate clear już jest w drodze :). Zapraszam do obejrzenia i podzielenia się uwagami bo nikt mnie nie chce odwiedzić i mi doradzić ;) Pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic OT,ale jakim cudem kilka kropli kranowki moze byc przyczyna okrzemek?

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć piszesz że akwarium nie powala, to tak naprawdę zależy jak na to patrzeć jak dla mnie jest wypas pod względem sprzętu i dopracowania szczególnie spodobała mi się szafeczka bo bardzo fajnie w niej wszystko upchałeś i widać że ładnie wszystko przemyślałeś.

Co do samego zbiornika to nie wiem jakie masz obecnie parametry ale jak widzę po zdjęciach to wszystko rośnie może nie jakoś szybko ale jednak. Moim zdaniem bardzo ubogo karmiłeś korale może teraz sytuacja się poprawiła. Widać że dołożyłeś fajnych rybek więc akwarium zapewne cieszy oko a jak sytuacja ze szklanymi różami pozbyłeś się. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć piszesz że akwarium nie powala, to tak naprawdę zależy jak na to patrzeć jak dla mnie jest wypas pod względem sprzętu i dopracowania szczególnie spodobała mi się szafeczka bo bardzo fajnie w niej wszystko upchałeś i widać że ładnie wszystko przemyślałeś.

Co do samego zbiornika to nie wiem jakie masz obecnie parametry ale jak widzę po zdjęciach to wszystko rośnie może nie jakoś szybko ale jednak. Moim zdaniem bardzo ubogo karmiłeś korale może teraz sytuacja się poprawiła. Widać że dołożyłeś fajnych rybek więc akwarium zapewne cieszy oko a jak sytuacja ze szklanymi różami pozbyłeś się. Pozdrawiam

hej szczerze to też się zacząłem zastanawiać czy czasem zbyt słabo nie karmilem. wrzucałem polowe kostki czerwonego planktonu lub ikry homara jak mi się przypomniało. Teraz zacząłem juz dawać systematycznie 2 razy w tygodniu po połowie. Dokupiłem również i dopiero pierwszy raz podałem pokarm dla korali microplan prise oraz Coral V i chyba to bede podawał na zmianę z mrozonkami. Udało mi się juz zamontować lampę 2x24w ale narazie świece starymi świetlówkami wydłużając czas święcenia codziennie o 1h. Jak bede juz swiecil tyle ile docelowo chce zacznę zmieniać świetlówki na nowe. Juz czekają na odpalenie :) Co do różyczek to odziwo jak zastosowałem chemii na kilku i zaczęły mi się rozpuszczać juz kolejny raz nie musiałem. Ślimaki Berghia zabraly sie za resztę a było różyczek ze 20. Raz tylko w nocy widziałem jak jeden slimak pocina po szybie juz 2 razy większy ale swoja robotę zrobiły. Chyba to byly one bynajmniej Nie ma w akwarium ani jednej małej aptasi. A refugium się sprawdza zacząłem więcej karmić a No3 spadło juz z 5 do 1 :). Glony juz sporo urosly i wywala mi na nich troche dino ktore spokojnie moge odsysac przy podmiance. W szafce odprowadzilem odpływ z filtra który znajduje się w ostatniej komorze do pierwszej komory zeby zwiększyć przepływ wody przez siporax i refugium. Rozwiązałem tym problem małego przepływu z powodu slabnacej pompy obiegowej tunze. Teraz mogę pozwolić sobie na wyłączenie pompy obiegowej jak karmie korale i nawet jakbym zapomniał ja podłączyć to sztuczny obieg w sumpie zrobi mi woda z filtra. Mały bo mały ten przepływ ale zawsze coś tam obmywa siporax. Nie wiem czy dobrze myślę ale pozostało mi dużo czytać i uczyc się na bledach. Pozdrawiam

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czas na aktualizacje. W akwarium trochę się zmieniło bo doszło kilka korali które spróbuje pokazać na zdjęciu. Największy problem dla mnie to lanie ballinga którego tak nazwać chyba nie mogę bo leje duże i całkiem różne dawki Kh,mg, ca. Tłumacze sobie tym że tyle chce ode mnie moje akwarium żeby utrzymać dobre parametry. Miałem wysyp cyjano które nie chciało zejść z 2 miesiące i zastosowałęm chemiclean który zabił mi troche wiecej tych bakterii i musze teraz reguarnie je podawać. No3 jest na poziomie 1-2 na saifert (leciutkie zabarwienie widać jedynie z boku), wcześenij było zerowe. Glony w refugium rosną na potęgę, musze je co 2 tygodnie mocno przerzedzac. Zawsze podobał mi sie tuba wiec sobie kupilem ale od tego czasu zacząłem płukać mrożonki bo o 1 kostkę wrzucam wiecej. Średnio teraz wrzucam 2 kostki dziennie. Dodatkowo Korale karmie po 1 kostce w środy i niedziele. Sprawiłem sobie catalaphyllie ale chelmon mi ją podskubuje i otwiera sie tyko w nocy. Kolory w akwarium moglyby być ładniejsze zwląszcza kolor czerwony ale pracuje nad tym. Bardzo mi się podoba różnorodność w akwarium. Na dzień dzisiejszy mam 26 różnych korali (gatunkowo albo barwnie), niedawno sprawiłem sobie jeżowca (możę ktoś powie jak się nazywa) oraz duże wężowidło nareszcie jest co oglądać w akwarium :) Pozdrawiam

post-13388-0-05882600-1395824218_thumb.jpg

post-13388-0-96903400-1395824242_thumb.jpg

post-13388-0-54169000-1395824251_thumb.jpg

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak tram odpieniacz sie sprawuje??


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ruszyło :) Gdzie ta catalophyllia?

catalaphylia jest po lewej stronie na ziemi. Od czasu kiedy chelmon ja kilka razy podgryzl nie chce się otwierać w dzień a w nocy też super się nie otwiera. Z odpieniacza jestem w miarę zadowolony. Jest bardzo cichy. Karmie ryby 2 kostki dziennie i 2 kostki w tygodniu korale i no3 wskazuje mi 1-2 ale mam sipprax i refugium. Kto wie czy jak nie trafie jakiejś promocji nie kupie innego. Pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do baniaka trafiła ostatnio mala samiczka mandaryna wspaniałego. Piękna ryba. Myślałem ze bede mial problemy z nauczeniem jej jeść mrożonki ale narazie wcina solowca tylko muszę go jej podawać pod sam nos. Dodatkowo złożyłem biopelety xxl bo zacząłem trochę mocniej karmić w końcu mam jednego niefoto w 128l. Poza tym Już jest co oglądać. Nadal mam problemy z ciemnymi polipami seriatropor hysterix i ze słabym wybarwieniem korali. Kupiłem na próbę sole prise i zobaczymy pokombinowalem również z oświetleniem.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest co ogladac

A gdzie fotki

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedź jedno do ballinga masz pompę dozującą czy lejesz z ręki raz na dobę?

Ja zauważyłem że od kiedy mam pompę to korale ładniej wyglądają i szybciej rosną. Szczególnie monti.

A też mam bardzo słabą lampę bo na 144L mam to co ty miałeś na początku czyli blau 4x24W.

Wiesz jak lejesz ok 20ml płynów to już są niezłe spadki szczególnie kH., a pompa dozuje np. 20x1ml co powoduje, że kH i inne parametry są stabilne w ciągu doby.

Edytowane przez baxter (wyświetl historię edycji)

Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,03,2015

post-13388-0-97675600-1426342989_thumb.jpg

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Grzegorz większego nie bedzie. Kolory nie takie jak chce ale nie mam czasu by pilnować. I tak miałem skok parametrów i kilka twardzieli muszę poprzycinac bo od dolu zaczęły gubić tkankę. Pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek będę śledził jak będą jakieś aktualizacje, ja teraz będę zbierał graty do takiego samego litrażu lub troszkę większego żeby postawić w pokoju bo w salonie już mam 370L.

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.