Skocz do zawartości
jacekberetłódz

Marsa El Alam co polecacie na dzień dzisiejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku września przymierzamy się do wyjazdu proszę o opinię hoteli


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy jedziesz z rodziną czy sam na nury

jak z rodziną to polecam Brayka-Bay

a jak tylko na nury to cos blisko bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna opinia jest taka.

Gdybym jechal z rodzina i nie nurkowal, no moze jakies snurkowanie.

To nie jechal bym do Marsa. Aby pobyc tam w fajnym hotelu trzeba wydac duzo wiecej kasy niz np. w szarmie czy hurgadzie.

Po za tym w marsa zaden hotel nie ma porzadnego aqua parku. Po za animacjami i plażą to raczej slabo z jakimis fajnymi atrakcjami.

No moze iberotel ma jakies fajne zaplecze....

Dlatego mowi sie ze to miejsce glownie dla kejciarzy i na nurki - tak jak dawniej Dahab.

Reasumujac, jezeli z rodzina to szukaj hotelu gdzie maja fajne animacje - bo nie odpoczniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.itaka.pl/wczasy/egipt/marsa_el_alam/hotel_sol_y_mar_abu_dabbab_444.php?SEARCH_HOTEL[duration]=14&SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&SEARCH_HOTEL[month]=07&SEARCH_HOTEL[date]=2012-07-21 był ktoś tam ??

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne miejsc. jeżdżę tam od 3 lat. zatoka jest zarąbista - dzięki żółwiom. Zejście do wody łagodne - więc jak masz dzieci to jest chyba istotne. SAm hotel też nie jest zły. Jedzenie nienajgorsze. Jak będziesz chciał ponurkować do niedaleko jest polska baza - Avalon Divers. Ogólnie miejscówka fajna - ja tam się wybieram w październiku:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi spokój i ciszę to polecam hotel z linku wyżej , bazę avalon oczywiście odwiedziłem nurkowanie intro zaliczyłem :)

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cholera:))

było super. Morze ciepłe, widziałem wreszcie diugonia a koło hotelu kręciły się dwie ośmiornice:))

cóż, w przyszłym roku zmieniam miejscówkę - myślę o kenii albo tajlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

W zeszłym roku we wrześniu byłem w Marsa alam w hotelu Oriental Bayl.

Hotel niczego sobie, obsługa animatorów trochę leniwa bo trzeba było prosić o piłkę do grania w basenie.

Za to jedzenie dobre i przesympatyczny szef kuchni, warto z nim zagadać bo zawsze coś poleci ciekawego a i kelnerzy później lepiej dbają :D

Przez ulice była zatoka z plażą, barem i leżakami. Było o tyle fajnie że nawet gdy otwarte może nie było spokojne to w zatoce można było snoorkować i podglądać rybska. Po drugiej stronie zatoki baza nurkowa Duck Diving Center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Przymierzam się do jednego z tych dwóch hoteli w Marsa Alam:

- Royal Brayka Beach Resort

- Abu Dabbab Swiss Inn (chyba wcześniej znany jako Sol Y Mar)

Jest jeszcze Brayka Bay ale to chyba ciut niższy standard niż Brayka Beach więc jak już to wolę trochę dopłacić i mieć nowszy/lepszy hotel.

I tu pytanie do osób, które były w którymś z tych hoteli - jak wygląda kwestia plaży. Czy w szczycie sezonu jest problem z leżakami (nienawidzę rezerwowania leżaków o 6 rano - to jakaś paranoja).

No i najważniejsze - kwestia zejścia do morza. Czy jest łagodne z w miarę piaszczystym dnem czy raczej od razu jest rafa (nawet na płyciznach)? A może wręcz zejście jest tylko z pomostu od razu na głęboką wodę?

Jadę z Córą, która jeszcze słabo pływa i wolałbym takie łagodne piaszczyste zejście niż np. tylko pomost i od razu głęboko albo właśnie takie płycizy ale z rafą gdzie praktycznie od brzegu od razu trzeba kłaść się na wodzie żeby popływać.

W zeszłym roku byliśmy w Iberotel Club Fanara i tam było właśnie fajne zejście do wody. Teoretycznie mógłbym pojechać tam jeszcze raz ale jakoś lubię zmiany no i dodatkowo w Marsa Alam jest szansa na spotkanie żółwi i innych zwierzaków, których w Sharmie przy hotelu raczej się nie spotka.

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brayka beach to po prostu kompleks nowych budynków nad ta sama zatoką co Brayka Bay.

Wydaje mi się że z brayka bay jest bliżej do wody.

Zejście w zatoce jest łagodne i piaszczyste - oczywiście zatoka ma swoja rafe (bywaja żółwie)

Trzeba też uważać - pare razy widziałem na płyciźnie skrzydlice...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i jeszcze się zastanawiam nad Brayka Bay - ma sporo pozytywnych opinii no i faktycznie część osób napisała, że zejście do morza jest lepsze z Brayka Bay niż z Brayka Beach.

Ewentualnie może jakieś inne polecane hotele ale koniecznie z łagodnym zejściem do morza.

Nie musi być Marsa Alam - może być też Sharm. Byle rafa przy hotelu była tego warta :-)

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.