Skocz do zawartości
Luki

Parowanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Mozecie mi napisac ile mniej wiecej wody w ciagu 24h ubywa wam w akwarium. Zalalem nowy zbiornik 370L razem z sumpem i zauwazylem ze troszke sporo wody mi wylatuje. Obliczylem ze ok. 3-4L na dobe. Jak wyglada to u Was??

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - 240l akwarium - paruje 1,5-2l. Jak miałem HQI to trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luki :

Witka

Mozecie mi napisac ile mniej wiecej wody w ciagu 24h ubywa wam w akwarium. Zalalem nowy zbiornik 370L razem z sumpem i zauwazylem ze troszke sporo wody mi wylatuje. Obliczylem ze ok. 3-4L na dobe. Jak wyglada to u Was??

pozdro..

Cześć

co to jest marne 3-4l :D

u mnie to paruje full 0,5l na dobe a mam tylko 30l

wiec zasolenie troszkę skacze uzupełniam 2-3 razy dziennie

EDIT -

Napisałeś LUKI że bez światła a mi z pokrywą paruje 0,5 litra

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko ze mi tyle paruje bez włączonego swiatla


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Ja mam pokrywę więc mi paruje około 0,5 l na tydzień przy akwa 112l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 30 l i wzależności od temperatury czyli czy często włącza się chłodzenie paruje mi ok 0,5-1,5 l dziennie.Przy DUŻYCH upałach potrafi 5 litrów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

TMK ale ocyzwicie bey pokrywy. Z pokrywą nawet 0,1 na tydzień by Ci nie ubyło. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

ja mam 30 l i wzależności od temperatury czyli czy często włącza się chłodzenie paruje mi ok 0,5-1,5 l dziennie.Przy DUŻYCH upałach potrafi 5 litrów.

O kurcze ładnie

tak jak pisałem mi tez w 30l ale z pokrywą 0,5l

TMK bardzo mnie przeraziles z tymi 5l w lecie

Masz system uzupełniania wyparowanej wody ??

Dla mnie to nie jest problem stawiam butelkę 0,5l po żywcu (nie mylić z piwem)

tam jest wężyk z którego kapie co kilka sek. w nocy od 23:00 do około 2:00-3:00 cała jest już przelana do akwarium

Ale myśle że nie obedzie sie bez automatycznego uzupełniania za jakis czas

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lecie z mojego akwa 300l potrafi wyparowac nawet 10 litrow wody[300 wat hqi]i dobrze bo moge wtedywiecej dozowac wiecej kalkwasser. w zimie paruje okolo 5 litrow na dobe wiec sztucznie zwiekszam ilosc parowania przez wlaczenie wentylatorow lub innymi sposobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tynio, z 30 litrow paruje 5 litrow dziennie ?....

To masz duzy czajnik czy co?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak były upały 36*C to miałam tak nastawioną pompkę aby był duży ruch powierzchni wody

+ wiatraczek taki pokojowy i Lajon jako regulator. Temperatura w akwa utrzymywana była poniżej 27 stopni, ale parowanie zabójcze.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Witam!

Tynio, z 30 litrow paruje 5 litrow dziennie ?....

To masz duzy czajnik czy co?

Pozdrawiam

Ja napisałem że mi paruje około 0,5l i to teraz bo w lecie to nie mialem jeszcze akwarium

TMK - napisal że paruje mu 5 l

masz też już opisane czemu i w jakich warunkch parowało 5l

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo, czy u kogos z was szafka w ktorej stoi sump tez sie tak nagrzewa. Jak ja otwieram to temp. w srodku jest sporo wieksza niz w pokoju, i najprawdopodobniej to jest przyczyna tego parowania. Straszny zaduch tam jest. Moze ktos to jakos fajnie rozwiazal, jakis wentylatorek czy cus??

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myslalem juz o tym, zeby koniec rurki doprowadzajacej powietrze do odpieniacza wyprowadzic na zewnatrz szafki.Wymusiloby to lekka wymiane powietrza w szafce. Myslicie ze to sie moze sprawdzic?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

Otwory w tylnej sciance szafki zaslonilem folia bo sciana za szafka robi sie czarna - grzyb!

Najlepij byloby przebic sie z rurka przez sciane na zewnatrz budynku.... .

Ile kosztowalby ewentualny mandat?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

najlepiej zrobić otwory w tylnej ściance ,wtedy jest wentylacja i nie ma problemu.

Jezeli juz to raczej w przedniej sciance.

Powietrze o okreslonej (dosc wysokiej) temperaturze jest max. nasycone para wodna.

Jak to ochlodzisz to woda sie wykropli.

Lepiej niech sie wykrapla na czyms innym niz sciana.

No chyba ze w szafce zrobisz taki ruch powietrza, ze powietrze nie zdarzy sie nasycic para.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu dziura? To co to za szafka?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wentylatorek od komputera zamontowany z boku szafki i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam wogóle tylnej ścianki i to wystarcza żeby pomimo sumpa 64 L nie było zaduchu, a wymiana pow. jest na tyle duża, że nic się nie ma prawa skroplić na ścianie. Mam jednak wrażenie, że mogłoby być ciszej gdyby coś tam było.

Parowanie obecnie przy 360 L akwa ok 5 L na dobę, myślę, że przede wszystkim to sprawka hqi.


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.