Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na uwadze korone, czy bez? B)


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na uwadze korone, czy bez? B)

oczywiście bez thumbsup.gif


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

oczywiście bez thumbsup.gif

kwestia gustu :welcome:

moim zdaniem założysz jak Ci wyskoczą pierwsze rybki :harhar:

a przy tym poziomie wody wcale nie będzie trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie swietne akwarium... zycze powodzenia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19.07.2012

Po Waszym sugestiach postanowiliśmy jednak trochę zmienić układ skał, aby było więcej miejsca dla korali. Chyba jeszcze dołożymy kilka mniejszych skał na samą górę, aby zrobić "półki", ale nie wiem czy nie przedobrzymy...

caleakwa.jpg

rurowka.jpg

zoantusyiglon.jpg

aiptazja? wyrwać?

zarurowkaitrawiastyglon.jpg

niestety pojawiło się dużo glonów:brązowe, zielony nalot i zielone włoski :/

jakoś walczyć z nimi? akwarium ma 2tyg. parametry no2 i no3 są dosyć wysokie. czy wpuszczać już jakąś ekipę czyszczącą?

zielonynalot.jpg

rurowkaizielonyglon.jpg

trawkaglon.jpg

i pojawiło się dużo zielonych włosków :/

zarurowkaitrawiastyglon.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne dojrzewanie :) zielone laki jeszcze przed toba


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.07.2012

W akwarium znowu nowe ustawienie skały, a to dlatego, że kupiliśmy kilka mniejszych kawałków żywej skały (takich, żeby zrobić "półki") i trzeba było układać :)

akwan.jpg

NO3 trochę mniejsze, nie jest juz 100, a 50 ;)

Glony brązowe zginęły, zostały włochate zielone.

Wpuściłem ekipę czyszczącą - 3 ślimaki turbo, 2 Paguristes cadenati i 1 Calcinus elegans. Bardzo ładnie czyszczą szkło i skałę z zielonych glonów.

Ze sprzętu to wymieniłem pompę obiegową NJ1700 na NJ3000. Stara posłuży do podmianek, a nowa jest zdecydowanie lepsza.

Dodałem też termoregulator, który pozwala utrzymać stała temperaturę w akwarium, przez uruchamianie zewnętrznych urządzeń chłodzących. U mnie jest jeden mały wentylatorek komputerowy (80mm) nad kominem, ale podczas upałów obok akwarium jest dodatkowy duży wiatrak, który dmucha w taflę wody.Takie połączenie daje stała temperaturę 25C.

regulator.jpg

wiatraczek.jpg

Cały czas dodaję bakterie Prodibio Biodigest 1 ampułkę na tydzień. Dodatkowo kupiłem i codziennie leję Microbe-Lift Bacterial Aquarium Balancer.

Miałem problem z uporządkowaniem kabli w szafce, ale znalazłem w Media Markt super pomocny pasek rzepowy :) polecam!

rzepy.jpg

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodaje do obserwowanych i czekam na aktuaizacje to już prawie miesiąc ;)


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

po prawie 4 miesiącach, chyba czas na aktualizacje :)

Sporo się zmieniło od ostatniego wpisu, głównie doszło trochę zwierzaków:

RYBY:

Nemateleotris decora

Zebrasoma flavescens

Ecsenius bicolor

Amphiprion ocellaris

Valenciennea sexguttata

BEZKRĘGOWCE

quadricolor entacmaea

Ophiolepsis superba

krewetki - lysmata amboinensis, lysmata seticaudata

ślimaki - nasarius, strombus, turbo

Miękkie:

Rhodactis inchoata

lobophyton

pseudogorgonia

sinularia

cladiella

xenia

LPS:

Euphyllia parancora

Euphyllia paradivisa

Acanthastrea lordhowensis

SPS

montipora

seriatopora caliendrum

seriatopora hystrix

Niestety walczę z no3, które wynosi ok.50. Fosforany są za to małe 0,01-0,03.

W walce pomagały mi bakterie prodibio, ale teraz przerzuciłem się na nite-out II i special blend. Dodatkowo leję codziennie 2ml vsv. Wydaję mi się, że bardzo powoli, bardzo, leci no3. Niestety są efekty uboczne no3 jak: biały nalot na szybach, który czyszczę co 5dni, malutkie zielone glony na tylnej szybie. Dodatkowo powstał na pasku malutki czerwony nalot, jakby pyłek. Wyglądał jak okrzemki, ale testy ich nie wykazały. Ściągnąłem go przy podmianie. Gdzieniegdzie miał malutkie bąbelki, cyjano? A może jest to efekt obniżenia lampy? Ostatnio obniżyłem ok. 10cm, ale nie zmniejszyłem czasu świecenia.

Innych efektów ubocznych dużego no3 nie widzę. Korale powoli rosą, pompują się.

Niestety nadal próbuję ustawić pompy tak, aby wymiotły cały detrytus, ale jest to ciężkie... z piasku prawie się udało, lecz zostaje na skale...

A poniżej fotki :)

mdsc09999.jpgmdsc09952.jpgmimg0559.jpgmdsc09990.jpgmdsc09987.jpgmdsc09982.jpgmdsc09980.jpgmdsc09970.jpgmdsc09966.jpgmdsc09965.jpgmdsc09963.jpg

mdsc09961.jpgmdsc09959.jpgmdsc09956.jpgmimg0593ro.jpgmdsc09993.jpgmdsc09992.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto, ladnie i przyjemnie :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, bardzo ładny projekt, fajnie rozwiązanie połączenia sumpów wymuszone słupkiem :thumbup:

Oby dalej w tym kierunku !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia bym chciał zobaczyć :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia bym chciał zobaczyć :)

W przyszłym tygodniu, po skończonym remoncie, będą nowe fotki :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajefajne akwa , podoba mi sie jak cholera :) mam nadzieje ze takie bedzie juz niedługo u mnie :)

gratulacje

pozdro

PABLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długi ten tydzień od 7 lutego :p


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update :)

img0245x.jpgimg0247bj.jpgimg0248kl.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek super się rozwija tylko pogratulować :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek super się rozwija tylko pogratulować :thumbup:

dziękować :thumbsup:


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update... na pierwsze urodziny solniczki :)

f4d9.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę wody upłynęło ale wszystkiego NAJ dla baniaka. Możesz dodać fotkę jak wygląda obecnie Sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słony baniaczek ma się dobrze, ładnie rośnie :)

91ln.jpg


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na mały update :D

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik swietnie sie prezentuje, Pozazdrościć :) I wiecej fotek prosze.


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka zdziś :)post-14600-1426449582,4_thumb.jpg

Zmiany:

-zabawa w ballinga light (w planach zakup dozownika)

-wygrana z ogromnym no3 :)

-instalacja uv 18W (dzisiaj dzień pierwszy) - jak ją odpowietrzyć?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.