Skocz do zawartości
Kraszan

--== D Ł U G ==--

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie każdy z Was oglądał film Dług...

Sporo osób było mocno poruszonych tą autentyczną historią dwóch gości, którzy wplątali się w niezłe gówno... Jak się to skończyło - wiadomo z filmu. W ostatnim czasie, jednego z bohaterów tej historii - Sławomira Sikorę, ułaskawił Prezydent RP. Drugi w dalszym ciągu ma wyrok i pozostało mu jeszcze prawie 5000 dni więzienia. Jeżeli ktoś z Was chciałby poprzeć petycję i podpisać się pod wnioskiem o ułaskawienie Artura Brylińskiego, to może zrobić to tutaj:

http://www.dlug.com.pl/

Nikogo nie chcę przekonywać, nie chcę tez wywoływać dyskusji na ten temat. Ja się wpisałem i podaję adres bo wg mnie warto człowieka ratować.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie jak byl bandzior to niech siedzi a pan prezydent to nie Pan Bog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał :

chlopie jak byl bandzior to niech siedzi a pan prezydent to nie Pan Bog

oj żebyś kiedyś nie znalazł się w jego sytuacji... naprawdę straszna rzecz, ja osobiście bym im dał wyrok w zawieszeniu i po medalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest take fajne stwierdzenie - nie osadzaj blizniego swego.

Dla mnie oni są niewinni


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teq chyba masz niewiele wspólnego z prawem:) bez obrazy.

Bryliński też wyjdzie....ale raczej nie za szybko, nie martw się Kraszan!

Pozdrawiam


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_jaw :

teq chyba masz niewiele wspólnego z prawem:) bez obrazy.

Bryliński też wyjdzie, nie martw się Kraszan!

Pozdrawiam

w sumie niewiele, skończyłem tylko wydział prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale to nic takiego, od tego czasu pracuję w zawodzie, ale to też nic takieg :D

Faktem jest natomiast że z prawem karnym nie mam zbyt wiele do czynienia, ale z tego co pamiętam to może zawiasów by się nie udało wrzucić, ale napewno wyroki mniejsze niż 25 lat dało się wydać biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące, współpracę oskarżonych z policją i sądem itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Arcyszanowny Profesorr Zoll (którego z tego miejsca po zdrawiam:), chociaż moim zdaniem Kulesza jest lepszy), mówił kiedyś na wykładzie o morderstawch.

Okoliczności łagodzące...jakie?

współpraca z policją...jaka?

Ja też jestem za tym, żeby Bryliński wyszedł, ale nie oszukujmy się, nie ułaskawi go ani Kwaśniewski ani Kaczyński.

Pozdrowionka.

P.s.a wiesz co o tej sprawie powiedział Zoll?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PS to nie wiem :D

Dla mnie okolicznością łagodzącą jest fakt że zabił jednego bydlaka z drugim, a reprezntuję pogląd, że osoba łamiąca prawo stawia się poza prawem, wiem że nie jest on popularny, ale w pewnych granicach funkcjonuje np. w USA, gdzie wedle zasady My home i my castle nikt się nie będzie czepiał jak kogoś kto ci łazi po domu w środku nocy zastrzelisz.

Wracając do naszych bohaterów długu to z tego co wiem, a jeśli się myle to proszę o poprawienie: przyznali się do winy, szczegółowo opisali prokuraturze cały przebieg zdarzenia, działali w takim a nie innym stanie psychicznym Osobiście będąc sędzią w życiu nie dałbym facetom po 25 lat, napewno uznałbym ich winnymi, dolna granica zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem to 12 lat i to można było próbować złagodzić.

Co do Kaczki to nie byłbym taki pewien, widzisz jak zadziałał Ziobro w sparwie linczu we Włodowie, tak więc Kaczka może go ułaskawić, prezydent nie ma tu żadnych ograniczeń.

PS. Też studiujesz w Krakowie? ja właśnie się uczę bo 10 mam egzamin na aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka. jakby to byl ojciec alkoholik ktory z zimna krwia zatlukl cala rodzine to dostalby 5 lat w zawiasach. zal mi goscia, rzeczywiscie powinni im dac nagrode za wyrwanie takich chwastow


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia, że łamiąca prawo stawia się poza prawem, wcale nie jest niepopularna i nie mogę się z Tobą zgodzić.Ja również jestem jej zwolennikiem.

Zasada my home i my castle nie obowiązuje tylko w Usa...jak widać, u nas też się powoli zaczyna przyjmować i słusznie.Obrazują to ostatnie sprawy zabójstw w obronie koniecznej.Nie można jednak porównywać zabójstwa złodzieja, który włazi Ci do domu w środku nocy..nie planujesz morderstwa, po prostu go lejesz, dźgasz nożem albo ładujesz z broni palnej, działasz pod wpływem silnego wzburzenia i za Tobą jest szereg przepisów, z morderstwem jakiego dokonali bohaterowie filmu "Dług".Też bym im na pewno nie dał 25 lat i uważam ten wyrok za co najmniej wątpliwy:(

CO do Kaczki, to myślę, że ma teraz więcej problemów niż ułaskawianie Brylińskiego.Poza tym na pewno wiesz, że to właśnie Bryliński odcinał tym bandziorom głowy i to jest główny czynnik, dla którego on jeszcze siedzi.

Z policją nie współpracowali,przyznali się, ale już po otwarciu przewodu sądowego.

P.s.studiuję 2 kierunki - anglistykę w Krakowie(zaocznie) i prawo w Łodzi(stacjonarnie vel.dziennie), ale na uj chodzę na wybrane wykłady na prawo.

Jaką zdajesz aplikację?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wlasnie odcinal im lby? Samo morderstwo mozna tlumaczyc ale to bylo troche brutalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że wyroki są krzywdzące i poprostu za duże, ale podobno film jest także mocno ubarwiony i nie są pokazane niektóre rzezczy które miały ponoć miejsce. Podobno po odcięciu głów grali nimi w piłkę....


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to Bryliński ma przerwę w odbywaniu kary ze względu na zły stan zdrowia (psychika mu siadła).

@bart

chcieli upozorować morderstwo na "woje gangów".

@pawel_jaw

co do tego poglądu o stawianiu sprawcy poza prawem to nie jest tak różowo bo zaraz odzywają wszelkiej maści obrońcy praw człowieka.

zdaję na aplikację notarialną, zobaczymy jak będzie :)

PS. Z wykładów Zolla najbardziej podobała mi się przypowieść o skandynawskim drwalu :) który znakomice resocjalizował przestępców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

PS. Z wykładów Zolla najbardziej podobała mi się przypowieść o skandynawskim drwalu :) który znakomice resocjalizował przestępców.

Jam inzynier, wiec Zolla nie mialem okazji sluchac.

Moze przytoczysz ta przypowiesc?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mniej więcej o to, że w pewnej mieścinie był zbój, przestępca znaczy, karany wielokrotnie i nic to nie dawało bo co wyszedł to broił dalej, aż pewnego razu wstawił się za nim drwal i wziął go do siebie do zakładu aby ten z nim pracował... potem było już jak w bajce, facet przy ciosaniu drewna zorientował się że można nie kraść, tylko pracować i tak dalej. Miało to być argumentem na to że nie sankcja karna, a poczucie nieuchronności kary najbardziej odstrasza przestępce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.