Skocz do zawartości
Gość buczi82

RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Wode w kranie mam okolo 365, po membranie mam 40, przed chwila odpalilem zywice okolo 1L i pokazalo 20, po okolo 10min spadlo do 5 czy spadnie z czasem czy bac sie na zapas ? Wszystko nowe... aha mam dwa rozne TDSy, jeden to Pen - Hanki i jeden inline V2 pure, na Hance pokazywalo 11 a na V2 5, tylko Hanka spr prawdopodobnie w zakurzonym zbiorniku... tak czy inaczej moze byc taka roznica miedzy TDSami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo masz po membranie, ja miałem w okolicach 10. A po żywicy powinno być od razu 0, wczoraj wymieniałem i od razu tyle wyszło. Jak spadało z 20 na 5 to może i do 0 dojdzie, powinno w sumie, chyba że jakiś wkład jest lekko żużyty

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo masz po membranie. Cos z nią jest nie halo


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pojemnik do którego nalewasz wodę jest czysty,czasami wystarczy niewielka ilość kurzu i już nie będziesz miał 000,weź popłukaj pojemnik i spróbuj jeszcze raz zmierzyć.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sprawdzilem przed chwilka i po zywicy bylo 2, ale przenioslem pojemnik, poruszalem wezykami i znowu wskoczylo 5-6, ale skrocilem wezyki do minimum, tak po 30cm, wczesniej byly duuuzo dluzsze, kiedy zobaczylem wynik bylo 0, ale zaraz jeszcze lukne Hanka jak sie pojemnik napelni...

aha i jeszcze jedno, czy jak TDS przeplywowy ma byc podlaczony, mam tam 2 wyniki, przed i po, czy to przed ma byc po membranie czy przed membrana czyli z kranu ? obecnie mam przed czyli kranowka i po zywicy... a co do wyniku po membranie to jak mieszkalem na innej chacie to w kranie mialem okolo 450-480 a po membranie okolo 100 nie pamietam dokladnie, ale zywica zbijala do 0, tylko ze czesniej wymienialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden czujnik przed di a drugi za. Nie wiem ile mam w kranie ale mieszkamy niedaleko więc pewnie podobnie. U mnie membrana daje od 5 do 14. Nigdy nie dała wiecej. Żywca od razu ma pokazać zero. Jesli pokazuje wiecej to zbliża się jej wymiana. Ja bym szukał przyczyny w membranie.

Swoja droga gdybys ruszył tyłek na spotkanie w sobotę to byś się nauczył trochę i popytal o co tylko chcesz bardziej doświadczonych :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Rob roznica w kranie jest ulice dalej, wiec u Ciebie tez bedzie inaczej...

Co do zywicy i membrany to jest nowe wszystko...

Bylem spr jeszcze raz, V2 pure pokazuje 0, ale Hanka pokazuje 10 i teraz nie wiem ktory klamie, nieukrywam ze Hanka byla ponad rok nieuzywana i mogla zardzwiec w srodku lub byc brudna... wiem leniwy jestem, ale tez i czasu malo, jak nie praca to w domu zawsze cos kobieta do roboty wymysli ehhh moze w drugi tydzien urlopu kobieta da mi troszku wolnego to bym podjechal... moze tez uda sie odpalic akwa za okolo 3-4tyg, mam chec na wode z morza, mam nadzieje ze za 3tyg przywloke minimum 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tam kobieta. Powiedz ze to służbowo. Ja prowadzę więc się nie zmeczysz :p aż z ciekawości przełożeni czujnik i sprawdze wieczorem u mnie kranowe


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Przelozylem czujniki, po membranie 8-9, moze i by spadlo jakby polatalo pare godzin, po zywicy 0, Hanka nie sprawdzam, niech bedzie ze po roku nieuzytku sie popsula, moze kiedys przeplucza ja plynem kalibracyjnym i wtedy zobacze... Co do kranowy to chyba Chodi ma dobra, mniej niz 100 chyba... a kobieta jak Szef Sztabu ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82, dzis przy okazji wymiany zywicy z ciekawosci sprawilem ile ja mam w kranie i wyszlo 291 :thumbsup:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.