Skocz do zawartości
Gość buczi82

[125L] 50x50x50 by buczi :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka masz jakieś nowe foty euphylii i bubel coral ? Zapodaj jak masz pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

12.09.2012

No wlasnie mialem pare fotek wrzucic, jakosc beznadziejna bo robione fonem, musze jakis aparat kupic...

Mam jeszcze maly trawnik, ale zainstalowalem juz dolabelle, mam nadzieje ze bydle wejdzie na sama gore i skosi wszystko, korale i ryby oki, tylko mam pewien problem z jednym koralem na pierwszej fotce, kupilem go za pare funtow, byl zmarnowany, kupilem bo myslalem ze odzyje, niby jest oki, lewa strona si epompuje, ale prawa zanika, od paru dni po prawej stronie pokazal sie jakis brazowy farfocel, odessalem go, ale dzisiaj znowu go widzialem, tak jakby zjadal euphylie, ale tylko prawa strone, dzisiaj tez odessalem, nie wiem co to jest bo tylko na nim siedzialo, moze zniknie... reszta korali oki, nie wiem ktora euphylie chciales wiec ta pierwsza jest oki a ta druga chyba pada... aha i bubble ladnie sie pompuje, tutaj wiecej fotek: http://nano-reef.pl/...i-bubble-coral/

post-10424-0-33570600-1347472815_thumb.jpg

post-10424-0-74777200-1347472822_thumb.jpg

post-10424-0-96209400-1347472832_thumb.jpg

post-10424-0-98076300-1347472841_thumb.jpg

post-10424-0-35887700-1347472867_thumb.jpg

post-10424-0-29419100-1347472877_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dramat.... weź węgiel (na wstrzymanie) z nowymi zakupami bo źle widzę przyszłość tego co już jest w zbiorniku.

Jak dla mnie to akwarium jeszcze nie dojrzało.

Sprawdź dokładnie NH4, NO2 i NO3 i opisz cały setup.

Jak działa odpieniacz?

Aby powstrzymać troche wzrost glonów możesz delikatnie i stopniowo podnieść KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jak na razie dramat.... weź węgiel (na wstrzymanie) z nowymi zakupami bo źle widzę przyszłość tego co już jest w zbiorniku.

Jak dla mnie to akwarium jeszcze nie dojrzało.

Sprawdź dokładnie NH4, NO2 i NO3 i opisz cały setup.

Jak działa odpieniacz?

Aby powstrzymać troche wzrost glonów możesz delikatnie i stopniowo podnieść KH.

Glony juz nie rosna, to zostalo co bylo, zaczynaja wapienne rosnac... parametry takie jak w stopce...

Odpieniacz obecnie dziala na sucho, wywala syf az milo, no3 0.2 pare dni temu sprawdzalem, nh3, nh4 <0.25 i no2 0, wszystko oki, musze tylko ca i mg podniesc, ale to za tydzien zaczne powoli... korale ladnie sie pompuja i nie widze zeby cos im dolegalo, tylko z tym jednym, ale tak jak pisalem, takiego go kupilem, wiedzialem ze jest z nim cos nie tak... na zywo inaczej wyglada, musze od kogos aparat pozyczyc, zrobie fotki i wtedy bedzie co oceniac... co do setupu to jest na poczatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12.09.2012

No wlasnie mialem pare fotek wrzucic, jakosc beznadziejna bo robione fonem, musze jakis aparat kupic...

Mam jeszcze maly trawnik, ale zainstalowalem juz dolabelle, mam nadzieje ze bydle wejdzie na sama gore i skosi wszystko, korale i ryby oki, tylko mam pewien problem z jednym koralem na ostatniej fotce, kupilem go za pare funtow, byl zmarnowany, kupilem bo myslalem ze odzyje, niby jest oki, lewa strona si epompuje, ale prawa zanika, od paru dni po prawej stronie pokazal sie jakis brazowy farfocel, odessalem go, ale dzisiaj znowu go widzialem, tak jakby zjadal euphylie, ale tylko prawa strone, dzisiaj tez odessalem, nie wiem co to jest bo tylko na nim siedzialo, moze zniknie... reszta korali oki, nie wiem ktora euphylie chciales wiec ta pierwsza jest oki a ta druga chyba pada... aha i bubble ladnie sie pompuje, tutaj wiecej fotek: http://nano-reef.pl/...i-bubble-coral/

Witam....

Z własnego doświadczenie powiem, tak obrałem od początku pewien schemat, którego się trzymam mianowicie wykonuje podmianę, co 7 dni 10% na soli Reef cristal, dozuje grotecha A,B,C i M dozując każdego ranka po 1 ml zacząłem je stosować jak zeszły glony a trwało to ok. trzech miesięcy wspomogłem Dolabella i ją polecam,

Obierz jeden system utrzymania akwarium i się go trzymaj.

Pozdrawiam Maciek

PS ...Piękne Akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłes już tą Euphyllie ancorę? Ona padnie, nie wiem, ale mi się wydaje że była cięta, a tego korala się nie tni, a co do gluta to poczytaj o "Brown jelly" i wywal ta Euphyllię, póki Ci syf na inne LPS- y nie przelazł.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wywaliłes już tą Euphyllie ancorę? Ona padnie, nie wiem, ale mi się wydaje że była cięta, a tego korala się nie tni, a co do gluta to poczytaj o "Brown jelly" i wywal ta Euphyllię, póki Ci syf na inne LPS- y nie przelazł.

dzieki poczytam, kurcze a wlasnie se zastanawialem zeby ta prawa strone odciac i zostawic lewa, bo lewa jest ok, tylko ten glut byl na prawe, no ale jak sie go nie tnie to pewnie nic nie da :(

Tutaj cosik znalazlem jakby ktos mial podobny problem: http://www.aquariuma...ase-102352.html

http://www.athiel.co.../bacterial.html

Jeszcze raz dzieki seb :)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da, możesz mi wierzyć, to jedyna Euphyllia której się nie tnie, przynajmniej nie w naszych warunkach, jeśli już zaczęla lecieć, to poleci, wywal ją i zapomnij.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ok z ciezkim sercem ale juz leci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe akwaria wcale nie łatwiejsze niż akwaria powyżej 300l, ja powiedziałbym że są zdecydowanie trudniejsze. Wszystkie zmiany zachodzą bardzo szybko, są wieksze wachania PH, temperatury i innych parametrów.

Dodatkowo co jest troche dziwne potrzebują dużo więcej czasu na ustabilizowanie się (ale to tylko moja obserwacja).

Pierwsze rozsądne przyrosty SPS-ów w doświadczalnej 45l miałem po prawie 6 miesiącach.

Ale trzymam kciuki by Ci starczyło zapału, regularności i cierpliwości.

Zobacz na to http://nano-reef.pl/...e__hl__50x30x30

Ten quadricolor jest od 5 lat u mnie (kilkanaście młodych poszło w świat:) ), calaustella gdyby nie była kilka razy dzielona miała by pewnie z 40 cm srednicy, mam ją do dziś i znowu ma rozmiar małej kapusty.

Tak więc da się tylko powoli, małym zbiorniku dodanie jednej ryby za dużo może Ci spowodowac załamanie się systemu i ponowne dojrzewanie.

Małe są po prostu delikatniejsze :)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szybko, na tak wymagające LPSy jak goniopora.

Radzę podobnie jak kolega Jacek wstrzymaj sie jeszcze z dwa miesiące z twardymi.

Woda troche mętna, nie przelałeś bakterii?

Moja rada to wstrzymaj sie z podmianami raz ma miesiąc i znowu powtórze kolegów delikatnie podbijaj kh do 9-10.

Pozbędziesz sie glonów i przyspieszysz dojrzewanie.

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tak wiem ze w mniejszych trudniej utrzymac parametry, ale jezeli wszystko bedzie oki to planuje na wakacje postawic 95x70x60, ale to pozniej...

Woda nie jest metna, zdjecia robione fonem dlatego tak wyglada... podmian nie robie bo leje algeaX na dino, w niedziele otatnia dawka, dino zeszlo, ale chce do konca kuracje pociagnac... wtedy po 2 dniach zobie podmianke... bakterie leje special blend, raz na tydzien, pierwszy tydzien 30ml, teraz 20ml... juz nic wiecej nie kupuje, jak znikna glony to wtedy jakies latwiejsze LPSy, jesli chodzi o SPSy to dlugo jeszcze...

Dzieki za uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie też bym odstawił, no i zastanowiłbym sie nad polimerami, ale to już Twój wybór.

Za duzo zmian na raz to też nie źle, najlepiej zrobić zmianę, poczekać 2 miesiące, potem dopiero kolejną. Dotyczy to właściwie większości: zmiany soli, bakterii, chemi, metody na redukcję azotanów itp.

Powodzenia no i trzymaj węgiel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Szczerze to chyba nie moge tak teraz wszystkiego odstawic... bakterie zostaly mi 2-3 tyg i koniec, polimery zostawie, wegiel po podmianie czyli we wtorek, przy algeaX nie moge stosowac wegla... po zakonczeniu kuracji bedzie jak na poczatku, wegiel i kulki i nic wiecej...

zostawiam tak jak jest, za dwa miesiace sie pokaze... 4 listopada w urodziny mojej corci zrobie update, do tego zasu znikam z forum i nie marudze, nie bede wymyslal ;)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

20.10.2012

Maly update, nic sie nie zmienilo, nic nie doszlo, glony powoli ustepuja...

Kilka fotek i pytanko, mam boxujaca, czy ona tez jest wstydliwa jak wundermani i wychodzi tylko wieczorem ? Bo wundermani w ogole juz nie widuje, moze odeszla, nie wiem...

post-10424-0-59857400-1350734540_thumb.jpg

post-10424-0-86570700-1350734552_thumb.jpg

post-10424-0-86229000-1350734562_thumb.jpg

post-10424-0-75577600-1350734584_thumb.jpg

post-10424-0-69999300-1350734599_thumb.jpg

post-10424-0-50416300-1350734608_thumb.jpg

post-10424-0-56906600-1350734625_thumb.jpg

post-10424-0-57229700-1350734643_thumb.jpg

post-10424-0-81525600-1350734654_thumb.jpg

post-10424-0-90889500-1350734664_thumb.jpg

post-10424-0-44956500-1350734674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

22.10.2012

Dzisiaj zrobilem testy:

Salifiert:

ph - 8

no3 - 5-10

mg - 1230

ca - 320

kh - 13.4

Hanka:

Phosphate - 0.05

Phosphorus - 6 - 0.01

Red Sea

no3 - 8-12

Zasolenie - 1024

Temp - 25.8

Musze sie pozbyc no3 bo znowu widze jak male glony zaczynaja rosnac, stare znikaja-odrywaja sie od skalki, a zaczynaja swieze rosnac :( Pierwszy krok jaki zrobie to chyba bede musial pozegnac sie z jednym blazenkie i salariasem :( Moze 5 ryb to za duzo jak na taki zbiornik, chociaz system powinien sobie poradzic...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu masz tak niskie Ca i mg ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

No wlasnie nie mam pojecia, mialem ca 360 mg 1260, zrobilem podmianke, dodalem ca i mg buffer i jest mniej jak bylo, dziwne...

a za to dalem minejsza dawke na kh i podskoczylo z 9.6 na 13.4... no nic trza bedzie uzbierac na jakies pompy dozujace i dozowac automatycznie, bo tak daleko to ja nie zajade :/ tak czy inaczej ryby zostaly wystawione na handel :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.