Skocz do zawartości
fifczanek

30x30x30 Pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem Mariusz. Po kilku latach posiadania słodkowodnego baniaka, postanowiłem, że zacznę powoli uczyć się trzymania morszczyzny. Czytałem wiele wątków na forum, więc jakie takie "pojęcie" mam. Jednak chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Mam kostkę 30x30x30 (wiem, że to niewielkie), do tego falownik VIBRATION PUMP JVP-101 3000l/h oraz odpieniacze białek: jeden SKIMMER na kostkę lipową i brzęczek, pisze, że do 120l a drugi WEIPRO SA - 2014 pisze, że do 580l. I nie wiem, czy którykolwiek z nich się nadaje, więc proszę o poradę.

Dodatkowo mam jeszcze dylemat, tzn, w akwa chcę mieć tylko żywą skałę, bez żadnego podłoża, żeby łatwo usuwało się syf z dna. Mam jednak pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem na forum, czy żywy piach mógłbym umieścić w filtrze zewnętrznym, kubełkowym (tylko żywy piach do środka, ewentualnie coś więcej jeśli potrzeba), aby filtracja była lepsza. (Filtr stoi nie używany od dłuższego czasu, bo do słodkowodnego jest za mały).

Co do reszty, nie chcę mieć w tym baniaku żadnych rybek, bo jest on stanowczo za mały. Chciałbym, żebyście mi doradzili jakie życie w przyszłości nada się do takiej małej kostki. Póki co znajomy sprzedawca ze sklepu zoologicznego, który nie ma zbyt wielkiego pojęcia o akwarystyce morskiej zaproponował mi, że zabierze mnie w odpowiednie miejsca gdzie będę mógł spokojnie wybrać żywą skałę i kupić ewentualnie to co będzie mi jeszcze potrzebne.

Bardzo proszę o ewentualne porady, gdyż jestem nowy i na temacie się nie znam.

Z góry dziękuję i przepraszam za swoje zapewne banalne pytania. Nie chciałbym jednak męczyć życia w akwarium, dlatego chcę zrobić wszystko tak, żeby było jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy sobie podaruj. No chyba że wypełnisz go jakimiś absorberami czy żywą skała (z tą żywą skałą to głośno myślę bo nie wiem jak to się zgra). Chociaż myślę że lepiej kupić kaskadę i w nią dać absorbery.

Odpieniacz to jak najmniejszy albo z niego zrezygnuj. Do 30 litrów nie musi go być.

Piasek albo dasz na dno ale nie ładuj go do baniaka wogóle. A z tym pomysłem że do filtra to jak samobójstwo :welcome:

Zwierzaki to tylko miękasy oraz jakieś krewetki :welcome:

Coś więcej jak wrócę do domu lub jak inni napisza :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :) Jeśli byłbyś tak miły, to proszę poradź mi co jeszcze warto wiedzieć odnośnie takiej małej kostki (jakie gatunki życia itd) Nie chcę niczego zamęczać, bo widok nawet słodkowodnego 63l z 5 skalarami mnie przeraża i nie chcę zrobić czegoś takiego morszczyźnie :)

Ps.

Ewentualnie mogę wykorzystać też 63l panoramiczne, które stoi w piwnicy (teraz sobie o nim przypomniałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

JVP-101 raczej sobie daruj na taki litraż jak w pralce będzie się kręcić

Może lepiej kaskadę kupić na wkłady zawsze to też jakaś cyrkulacja do tego koralie nano

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakie wklady chodzi (na nic takiego nie trafiłem na forum) Podajcie prosze jakie nazwy

skała chciał pewnie napisać że chodzi o absorbery czyli wkłady


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.