Skocz do zawartości
bleq

Chelmonowa porażka... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pucek

Chelmon a nie "Chełmon" :D

Tak, są sposoby przestawienia ryb na mrożonki itp. ale w przypadku chelmonów chodzi o takie nagłe, nieoczekiwane zgony. Miałem 2 i tak samo się kończyło. Super zdrowa rybka, bez żadnych problemów już od początku, żywotna, nawet z ręki mi krewetki wcinała. Pływał u nas chyba z rok. Pewnego dnia rybka nie wypłynęła na karmienie... I taki los podzieliły wszystkie chelmony jakie znam ;( już nie będę miał żadnego, nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy widziałeś że twój osobnik pobierał pokarm??

nie widzialem ale olivier mowil ze jedza artemie u niego


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziec a slyszec to dwie rozne rzeczy, nawet jesli ryba je w sklepie to nie ma 100 % pewnosci ze u ciebie bedzie jadla, mam chelmona juz 4,5 roku I ma Sie swietnie I jestem przekonany ze kluczem jest aklimatyzacja, 15 minut aklimatyzacji hmmm coz przemilcze to michal wszyst ko Napisal w tej sprawie.... ujme to tak nie ma trudnych zwierzat w uczymaniu jest tylko w jaki sposob Sie nimi zaopiekujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich oraz Ciebie kolego bleq.

Należę do osób , które poniosły klęskę w utrzymaniu Chelmona w akwarium. crybaby.gif

Zakupiłem , także u Oliviera swojego pięknego Chelmonka , i wykonałem aklimatyzację , chyba bardzo dobrze - tak mi się wydaję.

Cieszyłem się rybką trzy dni ,- pierwszy dzień zaraz po wpuszczeniu rybka szybko zaczęła interesować się skałą i tym co w niej było , drugi dzień bez najmniejszych jakichkolwiek oznak chorobowych , rybka zdrowa , żerująca po całym akwarium. W trzecim dniu do godziny 14.00 wszystko jak zwykle , w należytym porządku. Około godz. 18.00 dostałem telefon od mojej drugiej polowy iż ryba dostała jakiś plam na ciele oraz zaczyna się słaniać po akwarium.

Po następnych trzech godzinach rybka odeszła na wieczną rafę crybaby.gifcrybaby.gifcrybaby.gif.

Nie mam pojęcia do dnia dzisiejszego co było przyczyną zgonu Chelmona.

Może niektóre ryby są tylko dla ekspertów . unworthy.gif

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jednak nie kupic drugiego i dolozyc wszelkich staran zeby go utrzymac...

co o tym myslicie ??

z jednej strony wiem ze ogolnie szkoda tych rybek ale z drugiej jest szansa ze kolejny trafi w rece totalnie niedoswiadczonego morszczaka gdzie na bank padnie...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem ale olivier mowil ze jedza artemie u niego

ja nigdy nie wierze nikomu kto mi mówi że je, poprostu muszę zobaczyć to na własne oczy, mało tego dwa różne pokarmy!!, do jednego można szybko przyzwyczaić rybe

Jak nie je to niekupuje


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze Olivier tez musi z czegos zyc i sprzedawac towar :)

ale juz sie z nim troche zziomkowalem i chyba nie robi mnie w balona :)

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem świeżo po zakupie chelmonka u Łukasza z Acropory. Zapewnił mnie ze je. Jemu ufam i zdecydowałem sie na zakup w ciemno. Zrobiłem mu 2 godzinna aklimatyzacje w polmroku. Zbudowalem konstrukcje z kratki rastrowej w rogu akwarium tak aby mial dostęp do skały a zeby inne rybki go nie niepokoily( zoltek i bialobrody). Na drugi dzien rano wciagal Mrozonki az sie kurzylo :). Na trzeci dzien uciekł z zagrody na otwarte wody gdzieś pomiędzy skala. Zoltek go trochę goni ale chelmonek mial juz czas sie zadomowic. Dla mnie poza aklimatyzacja ważne jest to aby dać rybce przestrzeń aby sie swobodnie zadomowila. Trudno mi jeszcze stwierdzić czy odniosłem sukces bo chelmonek u mnie dopiero od piątku ale skubie skalke i walczy o mrozonke jak inne ryby. Trzymajcie kciuki :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze Olivier tez musi z czegos zyc i sprzedawac towar :)

ale juz sie z nim troche zziomkowalem i chyba nie robi mnie w balona :)

nie no spokojnie, ja tez z Olivierem bardzo dobrze się znam :thumbsup: , ja pisze ogólnikowo jako przykład :harhar:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.