Skocz do zawartości
Zicher88

45L Słonej wody by Zicher88

Rekomendowane odpowiedzi

@Skala co do sumpa to bardzo fajne rozwiazanie nawet w takim malym baniaczku ,zastanawiam sie nad skopiowaniem twojego projektu i wykorzystanie go do swojego akwarium, pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skala co do sumpa to bardzo fajne rozwiazanie nawet w takim malym baniaczku ,zastanawiam sie nad skopiowaniem twojego projektu i wykorzystanie go do swojego akwarium, pozdrawiam :welcome:

sump ma same plusy

Jak miałem kaskadę to było fajnie ,ale jak zacząłem ryby karmić to co tydzień czyszczenie z resztek

Wszystkie graty schowane

tylko muszę spływ te rurki schować za jakimś kawałkiem skały

Rurki na spływ z castoramy pvc 3/4"

Zamontowałem zawór żeby wygłuszyć spływ nie ma go na zdjęciu


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump ma same plusy

Jak miałem kaskadę to było fajnie ,ale jak zacząłem ryby karmić to co tydzień czyszczenie z resztek

Wszystkie graty schowane

tylko muszę spływ te rurki schować za jakimś kawałkiem skały

Rurki na spływ z castoramy pvc 3/4"

Zamontowałem zawór żeby wygłuszyć spływ nie ma go na zdjęciu

No wlasnie splyw jak to masz zrobione ? na zdjeciach niedopatrzylem sie zadnego pudelka przelewowego tylko same rurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak pudelko przelewowe tylko ze z rolek dry.gif..ciekawe rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze dziala :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wynalazek masz podlaczony bezposrednio do pompy obiegowej w sumpie czy dziala jakos inaczej (podejzewam ze wiem jak masz to podlaczone ale wole zapytac i byc pewnym ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moge ci to narysowac

splyw wody jest do lewej komory w sumpie

srodkowa jert na odpieniacz

a w prawej jest pompa obiegowa

powrot jest takim gietkim wezem


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 36

Witam poraz kolejny ,akwarium ma się dobrze w końcu widać że dojrzewa ,na szybie widoczne są znikome ilośći okrzemków czyszczone rególarnie czyścikiem do szyb ,a na kaskadzie osiedliły się zielone glony nitkowate, zato na skale jest ich bardzo mało i praktycznie się nierozwijaja. Do akwarium trafił również mały pustelnik ( niewiem jakiego gatunku ) i ślimak turbo ,który przez pierwsze dwa dni siedział na korali nano ,a teraz zniknoł i ślad po nim zaginoł. Krab znalazł sobie jamke w skale i już od dłuższego czasu tam siedzi. Oba zwierzątka zakupione od kolegi z forum.

Na powierzchni wody unosi się cieniutka warstwa "chyba" kurzu pomimo tego, że kaskada powoduje ruch wody.

W najbliższym czasie do akwarium trafi automatyczna dolewka DIY . Zakupiłem tez świetlówki kompaktowe firmy Blau każda po 24W 1x Blue i 1x White/Blue ,niewiem czy niebędzie zbyt niebiesko -_-

Martwią mnie też zoaski które już długi czas się nieotwierają i niewiem co im jest ? :question: Za to inny koral ( prawdopodobnie Euphylia ) rozwija się i widać ze warunki w akwarium są znośne ( jak dla niej )

Jak wruce z imprezy dzisiaj wieczorem lub jutro rano dodam kilka zdjęc jak to wszystko wygląda

Pozdrawiam Zicher88 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam krabik i turbos ? :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik schował się w skale ,a turbuś zaginoł i niewiem gdzie jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2x24 i raz 18 dwie niebieskie i jedną białą...uważam to za optymalne oświetlenie...

Wydaje Mi się że będzie dobrze ale wszystko okaże się jak oświetlenie trafi do akwarium ,brakuje jeszcze stateczników i trzonków . Myślę że w tym miesiącu dokupie brakujące elementy i będzie śmigać :turned:

5498_5567.png

Edytowane przez Zicher88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem wrzucam fotke kraba

post-12761-0-34720800-1350210695_thumb.jpg

5498_5567.png

Witam po długiej nieobecności, niebęde pisał kolejnego posta więc przykleję do istniejącego

Dzień 79

Do akwarium jakiś tydzień temu trafiło kilka korali, jeżowiec Mespilia globulus i krab Calcinus elegans wszystkie te zwieżątka zakupione w Skrzydlicy jako że mam tam najbliżej ;) tylko Caulastrea zakupiona od kolegi z forum za co jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam :bow . Może mnie ktoś z bardziej doświadczonych kolegów ochrzani ale zdecydowałem sie na zakup tych zwierzat pomimo wysokiego NO3 (około 25 ) mierzonego salifertem choć mam wrażenie że to albo Ja nieumiem mierzyć albo test jest jakis do bani bo wszystko w akwarium żyje i niewygląda żeby było jakos tragicznie. Do akwarium trafiło również nowe oświetlenie teraz jest 2x 24W w świetlówkach kompaktowych firmy Blau jedna biało-niebieska i jedna niebieska. Znalazło się równiez miejsce dla automatycznej dolewki DIY także akwarium zaczyna jakos funkcjonować. Wrzucam kilka fotek i zapraszam do komentowania i KRYTYKI!!!

POZDRAWIAM ZICHER88 :waving

post-12761-0-34720800-1350210695_thumb.jpgpost-12761-0-60168200-1350212593_thumb.jpgpost-12761-0-64409700-1350212594_thumb.jpg

post-12761-0-90045100-1350212595_thumb.jpgpost-12761-0-38035600-1350212597_thumb.jpgpost-12761-0-33587700-1350212598_thumb.jpg

Ps. fotke jeżowca wrzucę puzniej jak znajdzie sie w jakimś dogodnym miejscu na sfotografowanie.

Edytowane przez Zicher88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 80

Dzisiaj do akwarium trafił mały Sacro i spora szczepka "chyba" Cladielli od kolegi Miodzia z naszego forum. Sacrophyton zaraz po włozeniu do akwarium zaczoł sie pompować i wypuszczać te swoje macki. Drugi koral tez niejest w najgorszym stanie został oderwany żywcem ze skały wiec dam mu jeszcze kilka dni na pozbieranie się i poczekam aż przyrośnie do skały.

Kilka fotek nowych mieszkańców :

Sakro zaraz po włozeniu do zbiornika

post-12761-0-75927000-1350292473_thumb.jpg

A tu po napompowaniu

post-12761-0-35185400-1350292497_thumb.jpg post-12761-0-96503400-1350292513_thumb.jpg

I Drugi koral

post-12761-0-05626800-1350292585_thumb.jpg post-12761-0-31906700-1350292586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.10.2012 Dzień 85

Dzisiaj całe 85 dni od zalania baniaka zrobiłem pierwsza podmiankę wody i zmierzyłem parametry. W akwarium na dzień dzisiejszy nastapił tylko jeden zgon i był to śliak turbo którego dostałem od kolegi z forum w ramach gratisu do zakupionego kraba. Okazało się że ślimak wyszedł z wody ,a muszelkę znalazłem za komodą na której stoi akwarium.

Parametry po podmiance:

PH- 8.0

KH- 8.0

Ca- 420

Mg- 1230

No3- 10

Edytowane przez Zicher88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.11.2012 Dzień 122

Kolejne dni mijają a w akwarium nieiwele zmian wizualnych. Doszły dwa nowe korale Rhodactis oraz Caulastrea. Grzybki bardzo ładnie się pompują i świetnie świecą pod aktyniką, drugi koral też niepozostaje w tyle i ładnie się rozwija. Oprucz tych zwierzaczków do akwarium trafiła ekipa czyszcząca w składzie

3x Trochus histrio

3x Strombus

oraz 2x Błazenki z tego niestety jeden juz nieżyje obie rybki były chore na brooklynelle ta która przeżyła została wykompana w słonej wodzie z dodatkiem błekitu metylowego + abioseptyny od Tropicala. Na koniec kilka zdjęć nowych podopiecznych

  • pb260050.jpg
  • pb260047.jpg
  • pb260046h.jpg
  • pb260055i.jpg

Ps. Błazenek niejest skory do jedzenia i to mnie troszke martwi bo wcześniej niemial problemówz jedzeniem . Pokarm to mrożony solowiec + omega 3 ,taki dostałem w sklepie przy zakupie zwierzaczków ,czy moge mu jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze fotke całości :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że tak późno wrzucam fotki ale było kilka problemów. Od ostatniego posta w akwarium zaszły pewne zmiany ,trafiło dużo zwierzaczków za sprawą znajomych z naszego forum ("Niejeden z nas" oraz "Jaro-M" ),którym należą się ogromne podziękowania. W akwarium znalazło się kilka odmian Zoasków, kolejny Sarcophyton, Xenia Pulsująca, Pachyclavularia, Parazoanthus i wiele innych korali. W filtrze znalazł się odpieniacz ze strzykawek DIY "by Tomko",a na pokrywie akwarium 3 wiatraczki sterowane odwróconym RT-2.

pc130113r.jpg

caor.jpg

pc130140k.jpg

pc130139.jpg

pc130137.jpg

pc130130p.jpg

pc130129.jpg

pc130126.jpg

pc130147r.jpg

pc130150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały UP ;)

Witam ! Od niedawna w zbiorniku pływa sobie Acreichthys tomentosus ,który jak narazie niejest zbytnio zainteresowany swoim przysmakiem i to mnie troche martwi ale poczekamy zobaczymy. Ponizej fotka rybki (która niejest skora do pozowania ) i całości akwa. Pozdrawiam Zicher88

p1130128f.jpg

p1130133m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,prosze o zamkniecie tematu ,akwarium juz nieistnieje.

Pozdrawiam

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.