Skocz do zawartości
Witek

Sprzedaję kilka rzeczy i czujnik poziomu wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witek :

Nowa bardziej profesjonalna wersja "dolewki"

dostępna na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76349979

Witam Cię

Coraz ładniej wygląda ten Twój system uzupełniania wody

Mam pytanie czy system ten bazuje na tym samym czujniku to ten starszy ??

Pytam, bo jak na tym samym to wiem, że jest bardzo mało zawodny

Jak na nowym to napisz może jak testy wypadły?

A i jeszcze jedno widzę, że jest tam zastosowany kawałek korytka kablowego ,w jaki sposób zamontować to na rogu akwarium ?

Pytam, bo jak zaleje większe akwarium to sie zgłoszę na zakupy

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlaczego cena tak rośnie w czasie :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem za sprzętami DIY bo czasem ceny markowych produktów naprawdę powalają.I jak ktoś zrobi taniej to chwała mu i uważam że może sprzedać za tyle ile go to satysfakcjonuje.

Tu małe ale

Na stronie Allegro jest //cytat// 1 czujnik + włącznik pompy akwarystycznej, która powinna być raczej o małej mocy i wolno dopełniać akwarium. Cena wyłączników poziomu wody w sklepie to 350 - 600 złoty.?//cytat//

Cena wyłczników ale z pompą to 350zł.To jest właśnie taka pompa która może pracować na sucho i dolewa wodę po kropelce.Odliczjąc w tym zestawie pompę wychodzi że taki czujnik kosztuje 90zł -a nie 350-600.Fakt że nie mozna go kupić osobno, ale IMHO taka informacja jest nieuczciwa

jak ktoś nie wierzy to:

http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=3013


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK " ta informacja jet nieuczciwa" pytam sie jaka informacja ????

Jak sam dobrze napisales nie da sie osobno kupic takiego plywaka tylko razem wiec koszt jest od 350zl za AM za delteca 700zl itd Wiec nierozumiem tego co napisales w ogloszeniu zostalo podane ze czujnik tyle i tyle kosztuje w sklepie i to sie zgadza.Na drugi raz czytaj uwaznie

Pozdr.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski,

TMK jest kobieta

uzyles zlej koncowki :)

A co do czytania ze zrozumieniem,

to czy jest dla Ciebie fair porownywanie samego czujnika i przekaznika

z calym urzadzeniem do dolewania wody?

Do tego amatorskiego czujnika dokup NOWA pompe AquaMedic Dosing pump SP3000 za 260zl (taka sama jak w zestawie z ktorym porownuje sie)

+ 77zl za czujnik z Allegro = 337zl.

A za 350 zl masz cale oryginalne urzedzenie firmy AquaMedic.

Pytanie czy warto kombinowac dla zaoszczedzenia 23zl ??????

Acha ... z Allegro zaplacisz jeszcze za przesyle, wiec roznica kosztow bedzie mniejsza niz 23zl.

A co do cen fabrycznych czujnikow i plywakow to

http://www.elektron.zgora.com.pl/cennik.php

Z tym ze to juz zupelnie inna klasa sprzetu,

profesjonalna w sensie jakosci,

a nie profesjonalna w sensie Allegro.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem właśnie poprzednią wersję i...

(jeszcze nie zamontowałem)

Moim zdaniem wygląda na dość solidne (np zalanie żywicą połączeń kabli ) i sprawia wrażenie niezawodnego.

Tylko ...

-brak sposobu zamocowania go w zbiorniku (oradziłem sobie - ale w standardzie nie ma)

-brak opisu jak go zainstalować w zbiorniku (trzeba potestować aby stwierdzić jak działa ) - a wystarczy kartka ksero z rysunkiem.

-wykonanie solidne ale strasznie nieestetyczne - krzywo wycięte , otwory z sladami wiercenia itp.

Mi to nie przeszkadza - ale są ludzi8e którzy po zobaczeniu tego powiedzą to co moja żona " co to za badziew....."

Teoretycznie możnaby było sprzedawać takie zestawy na wiekszą skalę - ale musza sprawiać wrażenie bardziej "profesjonalnych" .

Ps. mam pomysł jak zrobić pompę dozującą ballinga - więc moznaby było rozszerzyć ofertę o tego typu ofertę .


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem troche filozoficznie - uwazam, ze biedny czlowiek jest za biedny na sprzet kiepskiej jakosci.

Albo mamy o czyms pojecie i robimy to we wlasnym zakresie i z takim nakladem czasu, pracy i energii na efekt koncowy jaki nas satysfakcjonuje (jak na przyklad Swirlej)

lub kupujemy FABRYCZNE gotowe zestawy.

Cos co pozornie jest drozsze, suma sumarum wychodzi taniej w dluzszej perspektywie. No i mamy sprzet na gwarancji, sprawdzony przez ilus tam ludzi przed nami, zaprojektowany i wykonany przez firme ktora zajmuje sie tym zawodowo (wlasnie profesjonalnie).

Ale oczywiscie wybor (i pieniadze) sa sprawa indywidualna.

Tylko trzeba miec swiadomosc w co sie pakujemy. I ile naprawde to bedzie kosztowalo w ogolnym rozrachunku.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

TMK " ta informacja jet nieuczciwa" pytam sie jaka informacja ????

Jak sam dobrze napisales nie da sie osobno kupic takiego plywaka tylko razem wiec koszt jest od 350zl za AM za delteca 700zl itd Wiec nierozumiem tego co napisales w ogloszeniu zostalo podane ze czujnik tyle i tyle kosztuje w sklepie i to sie zgadza.Na drugi raz czytaj uwaznie

Pozdr.

Czytam uważnie .Jak do tego kupisz odpowiednią pompę,to zestaw robi się tańszy o kilkanaście złotych. A gwarancja? o estetyce nie napiszę.

Dla mnie UCZCIWA INFORMACJA brzmiała by tak :)( (nie wiem dlaczego robię reklamę za friko?)

Można do tego zestawu dokupić najtańszą małą pompkę koszt pewnie ze 40 zł. Z DRUGIM czujnikiem wody, który wyłączałby ją w przypadku pracy na sucho ( 15 zł), dostajesz zestaw odpowiadający firmowym za 350-600 a płacisz tylko.....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chodzilo mi tu o porownywanie cen Poprostu napisalem ze text na allegro jest jak najbardziej na miejscu i sie wszystko zgadza ze przedzial cenowy jest od 350zl w gore.

Nie do mnie pytanie czy jest fair porownywac AM do DIY tylko do TMK Ale jezeli jestesmy przy porownywaniu to tutaj mamy sam czujnik pojedynczy do dolewania wody bez pompy itd

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_360_361&products_id=2748&osCsid=e61390238b2290a67c88c0c8bbbea100

Mozna przeciez zamontowac zwykla pompke zamiast AM dozujacej i cena oczywiscie bedzie 3 razy mniejsza .Ale to juz jest sprawa kupujacych to urzadzenie .

Ja dokonalem wyboru i paru moich znajomych i jestesmy zadowoleni i tyle.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena produktu jest adekwatna do jakosci-u mnie chodzi juz rok i nie bylo awarii, jak sie policzy koszty czesci to zarobek producenta jest uczciwy, a poza tym mamy wolny rynek ,witek sprzedal juz tego duzo ponad 100 sztuk i caly czas z tego co wiem ma nowezamowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam poprzednią wersje i sprawuje się bardzo dobrze. Nie każdy musi ładować pompę dozującą i wtedy wystarczy zwykła pompka za kilkadziesiat złotych i za +/- 100zł mamy automatyczną dolewkę. Jak ktoś chce mieć piękne, ładne i estetyczne oczywiście może sobie zakupić w sklepie markowy produkti schować go do sumpa :), to ja wolę taką samoróbkę i jakiegoś korala za różnicę w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się z Wami zgadzam, sprzęt jest ok i cena też.

i należy do tych urządzeń, które raczej są niezawodne-bo wiele tam nie ma. Oczywiście płaci się za wiedzę tego kto to zrobił i słusznie

Tylko porównanie cenowe samego włącznika, do urządzenia gdzie głownym składnikiem ceny jest specjalistyczna pompa sugeruje, ze jak wydasz 77zł to będziesz mieć odpowiednik urządzenia z pompą pracująco na sucho. Tłumacząć na męski język :) Dla mnie to brzmi tak :

Nie kupuj nowego mercedesa klazy A, kup u mnie karoserię Pandy za 1/20 ceny.

a powinno

Kup karoserię pandy i tanią resztę. Nie musisz kupować nowego mercedesa żeby mieć samochód

Naraziłam się wszystkim?

:szok

ps sprzęt który posiadam to właśnie kupione DIY i bo po co przepłacać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem burzliwą dyskusję. więc krótko odpowiem na kilka pytań.

- pompa perystaltyczna jeżeli kogoś stać to 240zł odjąć od 350 to 110 za czujnik, ale zwykle chodzi na taniej pompce za 50 zł---- więc dużo taniej niż Niveau

- cena urosła bo czujnik pływakowy jest droższy niż majstrowany przezemnie.

- do estetyki nie przywiązuję takiej wagi bo pływak jest takisam jak orginał wtyczka to wtyczka i mogę tylko to wszystko pomalować na różowo

najważniejsze żę jest mało awaryjne, pierwsza wersja u mnie chodzi już dwa lata.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witek :

Wywołałem burzliwą dyskusję. więc krótko odpowiem na kilka pytań.

.....

- cena urosła bo czujnik pływakowy jest droższy niż majstrowany przezemnie.

....najważniejsze żę jest mało awaryjne, pierwsza wersja u mnie chodzi już dwa lata.

A to wszystko prawie moja wina

Ale myśłe że wiele osób interesuje jak może byc zawodność tej nowej dolewki

oraz jak to przymocować do zbiornika

Kazdy ma inną koncepcję , ja bym chciał sie dowiedziec jak Ty to rozwiazałeś.

Będe wdzieczny za wszelkie informację na temat nowej wersji.

Czekam bo tak jak pisałem będe musiał coś kupic do większego akwarium

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przy dolewkach jestesmy. Co sadzicie o zastosowaniu dolewki z kibla:D?? Dziala na cisnieniu takim jak w ro. Jedyny chyba problem to wymiary, no i z czasem sol moze go zatrzymac... wtedy powodz:( Ale to tez na pewno da sie jakos zalatwic:)

teraz jeszcze mam pytanko: co jest takiego w tym systemie do dolewek? Rozumie, ze chodzi to na 12v ale to jest po prostu zwykly przelacznik tak?? mozna do tego podlaczyc elektrozawor??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam starszego czujnika Witka i jestem zadowolony. chodzi bezawaryjnie, pompa tloczaca WOLNO wode to bzdura, ja mam podlaczona do tego TAKApompe ktora tloczy wode pod porzadnym cisnieniem i wszsytko dziala jak ta lala. a ze malo estetyczne - mnie to nie obchodzi, nikt tego w koncu nie montuje ma przedniej szybie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem do dolewek czujnik (taki o którym jest ta dyskusja) steruje on elektrozaworem do wody ciepłej (pralkowy- cena 28zł) podłączony do filtra RO (podciagnełem wode z RO bezposrednio do sumpa.

Dziś całość zmontowałem - zobaczymy jak sie sprawdzi....


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nie byla nt jakosci towaru z Allegro, tylko porownania tego z innym towarem, o zupelnie innych parametrach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO porównanie jak najbardziej ok., przecież chodzi o to samo ( dolewanie odparowanej wody) , porównanie cen hmm (jeśli ktoś chce zrobić to tanio, to z produktem Witka to zrobi), po co się czepiać- w ten sposób trzeba by krytykować 90 % opisów produktów :)

Jedyne co mnie razi to stwierdzenie „profesjonalny”:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty tam jest napisane "bardziej profesjonalna" co nie oznacza, że jest profesjonlna, tylko że poprzednia była jeszcze mniej profesjonalna :) :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję na allegro kilka pomp i innych rzeczy . Dla nano może być taniej - zapraszam.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77843438 ta i inne


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starą wersje czujnika ale niewiem jak mam ją dokłądnie zamontować w akwarium (panelu) przykleić ją do ścianki akwa ??-Jak wy to robicie?? może jakieś konstrukcje??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.