Skocz do zawartości
milek

Sol REDSEA

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos z Was uzywa soli Redsea??

Chodzi mi glownie o roznice pomiedzy Red Sea Salt a Red Sea Coral Pro Salt??

Ostatnio uzywalem tej pierwszej i rozpuszczala sie normalnie a teraz kupilem Pro i po 22godz mieszania jest troche metna,tak jakby drobny pyl,piasek lub cos takiego,czy to normalne dla tej soli?? :(


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak wsypałem RSCP do stojącej wody i dopiero po kilku godz włączyłem cyrkulację, 2 doby mieszania i poszło w kanał.

Jak wsypuję sól do wody która jest mieszana po 30 min woda kryształ tylko trzeba odczekać aż sól przereaguje i spadnie ph i kh, u nnie to trwa około 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsypuje do wody w miare ogrzanej i z wlaczona cyrkulacja tak ze sol jest odrazu mieszana i zawsze tak robilem,nie pamietam zeby w innej soli tak sie dzialo


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogrzewaj przed wsypaniem

To sól na bazie naturalnej i chyba stąd taka różnica, na solach syntetycznych też nie miałem takiego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemowie ze ogrzewam tylko wlaczam grzalke kilka,kilkanascie minut przed wsypaniem soli tak ze napewno nizdazy sie nagrzac do temperatury np 24.


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge lac do zbiornika taka jak jest?


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wsypałem sól jak zbiornik na podmianki był zalany tylko do połowy i jak po kilku godzinach napełniania włączyłem cyrkulację to po 2-ch dobach było mleko i na szybach, dnie i pompie był biały osad. Przez te kilka godzin leżenia coś zareagowało i jak normalnie ph i kh są w tej soli bardzo wysokie to w mleku ph było w okolicach 7,6 a kh koło 6

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe odgrzanie tematu.

Słuchajta chłopata mnie tu. Sól korallen-zucht zaraz mi się skończy a za drugie zaraz będe posiadaczem nowej soli Red Sea Coral Pro. Mam jakoś powoli przyzwyczaić baniak do nowej soli podczas podmian ? Podmieniam 9 litrów. Może pomieszać sole i zrobić tak:

1 podmiana- 2/3 starej soli + 1/3 nowej soli

2 podmiana- 1/3 starej soli + 2/3 nowej soli

3 podmiana- 3/3 nowa sól.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.