Skocz do zawartości
Miłosz

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę bo jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o solniczki. Mam pytanie jak kupie sobię taki odpieniacz:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_23_364&products_id=1039

To rozumiem, że jest on bez jakiejś pompy. Tylko jakiej? czy wystarczy jakiś zwykły napowietrzacz? Jak tak to jaki ? Jeśli można to proszę o link. Wiem, że "stare wilki morskie" pewnie mają niezły ubaw to czytając ale ja też pewnie będe miał za pare miesięcy jak się trochę w to "wczuję". Pozdrawiam i dziekuje za wszelie rady.


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na allegro ktos sprzedaje, chyba nawet komplecik. Warto, bo mozna go za male pieniadze zgarnac. jakie akwa w planach masz??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ze 150l może trochę mniej ale powiedz mi jak z tą pompą.


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to jaki typ pompy i za ile muszę dołożyć do tego odpieniacza.


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły napowietrzacz, myślę że dużo lepiej zrobisz jak kupisz weipro za 140zł i do tego pompkę za 100, nie będziesz musiał wymieniać kostek a i wydajność będzie lepsza. weipro ma zwęzkę, woda pompowana przez pompkę na wejściu powietrzza przez podciśnienie "wciąga" powietrze które następnie miesza na drobne pęchechrzyki. wtedy też wydajność spieniania jest o wiele lepsza , a do tego stała, bo kostki lipowe w midiflotorze trzeba wymieniać, nie rzadziej niż co miesiąc a najlepiej co 2 tygodnie.

świetnym pomysłem byłoby użycie beasta 400, za 410zł gdyż ostatnio jet bardzo chwalony. ma on wirnik igiełkowy i wejście powietrza (zwęzka) jest montowana przed pompką, a sam wirnik miesza wodę z powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi - nie wprowadzaj kolegi w błąd, nie wystarczy zwykły napowietrzacz, poza tym wielu akwarystów używa go w całkiem niemałych zbiornikach z dużym powodzeniem. Nie mam doświadczenia z odpieniaczami na kostki, ale wiem, że wymagane są pompki z określonymi minimalnymi parametrami.

@Miłosz - na stronie producenta http://www.aquamedic.pl/ znajdziesz potrzebne informacje w dziale osprzęt i wsparcie techniczne, z grubsza biorąc potrzebujesz pompki powietrza o wydajności minimum 380 l/h lub większej. Porozmawiaj z nowym klubowiczem "Brunon", który stosuje ten odpieniacz wraz z pompą o wydajności aż 550 l/h.

Oczywiście możesz też zastosować inny odpieniacz chociażby wspomnianego Beast 400 z pompą z wirnikiem igiełkowym.

Wszystko zależy od tego, jakie akwarium planujesz, czy z sumpem, czy z panelem, czy bez tych elementów. Jeśli nie będziesz miał sumpa i panela to myślę, że lepiej zakamuflujesz w zbiorniku midiflotora, gdyż nie wciskasz z nim do akwarium żadnej pompy. Dlatego nie można tobie w tej chwili udzielić jedynej słusznej porady, gdyż nie wiemy, jaki zbiornik planujesz.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah, chyba źle się zrozumieliśmy, ja piszę że nie potrzebuje jakiejś szczególnej pompy tylko zwykłej pompki powietrznej, o wydajności racja nie wspomniałem ale na pewno nie jest dowolna. producent zaleca pompkę mistral 300 o ile się nie mylę ma 300l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleanuje zbiornik około 150l bez sumpa ale wyjaśnijcie mi na czym polega ten panel.


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel to wydzielona przestrzeń w akwarium, albo osobny zbiornik za akwarium. pełni tę samą rolę co sump, z tym że w panelu można zrobić refugium

przykłady:

panel za akwarium:

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=4

panel w akwarium:

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=5

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=40

oczywiście panele można robić w większych baniakach. np. kolega amphiprion ma panel w 128l, a kraszan w jakichś 108 chyba (choć tego dokładnie nie pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Milosz

uzywam tego midiflotora w mojej 250 i spisuje sie swietnie. do teo stopnia ze nitraty musze sztucznie podbijac w gore. uzywam do niego pompki SCHEGO WS2, kostki zmieniam co miesiac, wydatek to groszowy a jak ktos nie ma sumpa to midoflotorka rzeczywiscie jest latwiej zamaskowac niz jakas kobyle z pompa

co do Twojego pytania, nie mozesz wsadzic tam byle jakiej pompki membranowej, potrzeba do tego pompki o sporej wydajnosci. 300 litrow na godzine to zdaje sie bylo minimum dla midiflotora, moje schego ma podana wydajnosc w podnoszeniu slupa wody a nie w litrach wiec nie wiem dokladnie jaka ma, ale w kazdym razie daje wieksze cisnienie niz 350 l/h


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

nitraty musze sztucznie podbijac w gore.

kuna o co chodzi, po co?!!:>

jaką masz obsadę rybną?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, zaobserwowalem ze spsy nie bardzo lubia niemiec wcale nitratu. dlatego zostawiam od czasu do czasu gabki wprefiltrach na trochu dluzej nieplukane i od czasu do czasu puszczam odpieniacz na "jalowy bieg" zeby nitrat sie trzymal na poziomie 5


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wildtom!

Zeby podniesc nitrat wlozylem troche waty do sumpa i po 3 tygodniach bylo O.K. W tym czasie mialem tez wylaczony odpieniacz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do midiflotora. Mam go w akwa 300l ale uzywam pompki Mistral 300 (produkcji rowniez AquaMedic polecany do tego odpieniacza) - dzialaja bardzo dobrze przynajmniej do tego momentu czyli ok 6 miesiecy. Nie wiem na jakiej podstawie pewne osoby wypowiadaja sie na temat wydajnosci tego odpieniacza skoro nigdy z niego nie korzystaly... co do kostek lipowych - mozna je spokojnie zmieniac co 2 miesiace - nie ma potrzeby czesciej (koszt kosztki ok 4zl). Odpieniacz ten polecil mi inny akwarysta ktory nietylko mial akwarium wieksze od wiaderka wody ale rowniez zamiescil swego czasu przepiekne zdjecia swojego akwarium:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.