Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Mam skale:D

Rekomendowane odpowiedzi

mi to też wygląda na małą kolonie zwiniętych zoanthusów :)

ale cóż Adi wie lepiej :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.zanclus.it/immagini/invertebrati/caulastrea_furcata.jpg no racja, tu widać caulastreę i wygląda zupełnie inaczej. nie chodzi o kolor bo te mogą być różne tylko o obwódkę polipa, tu widać jakby małe włoski, a caulastrae jest dookoła "gładka". to są zoanthusy, tak to niezbyt się temu przyglądnąłem bo sam zarażony pisał że to caulastrea, więc nie poświęcałem się szczegółom. szczerze: mam dokładnie to samo lecz nie za bardzo mogę patrzeć kiedy się składa a kiedy rozkłada, więc............... to są zoanthusy tak czy inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to powyzej na moje oko to tez jest niebieski grzybek, tyle ze zamkniety, sie klient otworzy na swiat to bedziesz dokladniej wiedzial


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzisiaj 2 wieloszczety wlasnie kolo 10cm. Ale szkoda mi ich:( Liczylem tez rozgwiazdy:D Jest ze 20 tylko na sciankach:P Mam tez 4 zodzaje slimoli:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarno-bialy slimak jest fajny. Dorasta do ok 1cm, wychodzi wieczorem i pomyka z taka śmieszna "rurką" wysunieta do przodu

Ma ich kilka - wyczuwaja padline z kilometra


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym slimolem to uważaj. sa generalnie dwa takie rodzaje. Jeden bezpieczny dla rafy, drugi nie. Są bardzo podbne. Jeśli się nie mylę to ten niebezpieczny ma panernie zamykane wejście do skorupy i jak się go wyciągnie to nie widać środka muszli. Ten bezpieczny dla rafy ma otwarte wejście do skorupy

a na prawym zdjęciu jest kolonia zoanthusów, na bank

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jalos nie chce mi sie na priv wiec tu napisze:) Adi kazal przekazac zebys wszedl na strone pkp i sprawdzil pociagi. To chyba nie zadna tajemnica?? Mam jeszcze pytanko. Na jednej ze skal jest cos co wyglada jak gruby zolty sluz wiecie co to?? Jutro dam fote.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy_zarażony:wiesz co nie wyglupiaj się i nie bądź przekaźnikiem Adiego, jak chłop nie potrafi się zachowac to jego problem

Pociągów sprawdzać za niego nie będę, może jeszcze go pod d*pie poklepać.

Przegina gnojek

pozdrawiam cię Nowy_zarażony i sorry za off-topic, no offence?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy w y nie przesadzacie??zaśmiecacie i tu i tam tematy jakimiś krabami.jałoś wpuść tego kraba do sumpa albo na dno do biostarfliotora i będziesz miał spokój


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

:) Najwiekszy moj ma kolo 6mm. Rozmnazaja sie w akwa?

Powiem tak - mam 2/3 duże po ok 1/1,5 i tysiące maluchów...tak, rozmnarzają się ;]

Czyszczą zarówno szyby jak i skałkę z wszelkich odpadziorów.

Jałoś albo jest więcej tego typu ślimoli albo cóś przekręciłeś bo mam te z zamykanym "wieczkiem" i nigdy nie było z nimi problemów...no chyba, że gustują w twardzielach, których nie trzymam u siebie - poliopów i miękkusów nie tykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilkaset małych, białych ślimaczków. są wszędzie na szybach, oprócz przedniej gdzie nie ma żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, chyba przesadzasz troche. U mnie te slimaki sie praktycznie wogole nie mnoza. Jest ich kilka. Za to innych jest sporo, ale one wyglądaja jak "normalne" slimaki, tzn nie mają takiej rurki z przodu i maja inną muszlę.

Fotka tego co się NIE mnozy u mnie wygląda tak

95-slimak1.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ja mam dokładnie takie jak pokazałeś na foto - u mnie się to mnoży jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktoś wie co to za gatunek ten moj slimak na fotce ?

Mam dwie odmiany. Jedna w biało czarne paski a druga w biało żółte paski. Prawie identyczne, tylko różnią się kolorem jasnego paska. Dorasta u mnie do ok 1cm a są długo i większe nie rosną

Wychodzą tylko wieczorem, łażą po skałach, zwabia ich padlina na pewno, bo jak zdychał/zdechł ślimak turbo to wszystkie zjawiły sie w tym miejscu


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berserk - to dlaczego więc u mnie nie ? moze są rozdzielnoplciowe i mam jdną płeć ?? :) albo jeszcze coś im nie pasi

Mam tez bardzo podobne, tylko właśnie duuużo mniejsze, ale po dokładnych oględzinach okazało się że mają znacznie bardziej stożkowatą muszlę - te się mnożą, ale są maleńkie ok 2-3mm i nie widziałem żadnego większego. Ma też takie co mówił Adi - zrobie jakies fotki to powiesze

BTW tak czy inaczej muszą się jakoś rozmnażać bo skąd by się w naszych akwariach wzięły :) ale u mnie NIE


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rozdzielnopłciowości to nie był bym pewien - dał bym sobie rękę uciąć(no może niekoniecznie ;} ), żena początku miałem tylko jednego - był całkiem mały, ok 3 mm. A teraz tak jak pisałem mam z trzy spore sztuki i maluchy, które wciąż rosną.

Te w żółte paski to Engina mendicaria, niestety tych "naszych" nie zidentywikowałem ale podejrzewam, że wiele względem pokarmowych potrzeb się nie róznią - resztki pokarmu, padlina, małe organizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem mojego. Dokladnie taki sam. Tez ma zamykana klapke:) Ide cykac foty, bo gadam i gadam...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem dzisiaj nowa forme zycia:D Stomatella Snails. Jest malutki na moze z 7mm. Dokladnie taki jak na focie http://seacrop.com/Merchant2/graphics/stomatella.jpg

Wyszly tez nowe apitasie:( Mam juz ze 4 gatunki. No i widzialem lepiej moje wezowidlo:) Ma moze z 5cm. Jest takie w paski raz jasne raz ciemne i pokryte takim meszkiem. Mam je czyms dokarmiac??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mambardzo podobne do tych ślimaczki, już wiem co to jest, tylko że mają z 4cm i 2cm, rosną naprawdę jak błyskawica, mi urosły 2-krotnie w 1 miesiąc

apropo wężowidła, żywią się one resztkami organicznymi i detrystusem więc nie powienieneś musieć ich dokarmiać, gdyż chyba sypie ci się syf z tej skały, nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.