Skocz do zawartości
tirno

Centropyge a koralowce

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zasiegnac opinii nt. roznych gatunkow z rodzaju Centropyge i ich relacji do koralowcow (skubia, nie skubia itd) i co w wypadku tych ryb oznacza "warunkowa mozliwosc trzymania w akwarium rafowym"


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem C.loriculus....

wyskubala wszystkie drobne rurowki...Turbo stracily te "wasiska"..ktore na dole skorupy mozna zaobserwowac u slimaka....Xenie wykonczyla..tak ze musialem ja usunac ze zbiornika....(..kolezanka flavescens dotrzymywala kroku centropydze...:)).i tez przylozyla sie do agonii xenii.)

...innych korali sie nie tykala....

ale bedziesz potrzebowal wiecej opini ..bo co zbiornik to ryby sie beda inaczej zachowywaly..


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem flameback angelfish - naprawdę bardzo spokojna, nic nie skubała, do błazenków się czepiła jak rzep psiego ogona i znimi wszedzie pływała...

...do czasu aż dodałem małego hepatusa - wtedy jakby się wściekła. Wykończyła go w 3 dni :)

Następny horror nastąpił jak po tym zarządziłem jej eksmisję - musiałem całe akwarium zdemolować żeby ją złapać i w 3 osoby łapaliśmy w baniaku 112L - w życiu mnie nikt nie namówi na kolejną Centropyge! Na podstawie moich doświadczeń nie polecił bym najgorszemu wrogowi. Żaden zwierzak mnie tak nie wkurzył jak ona - nawet krab który wykończył mi kupe zwierzaków.

Po 3h rozbierania baniaka i łapania jej naprawdę już miałem pomysły w stylu "zaraz podłącze urwany kabel 220V i ugotuje ku#$@ razem z innymi zwierzętami a co mi tam"

Jeśli ją kupisz to możesz się liczyć z tym że nic więcej nie dodasz do swojego akwarium (zależy oczywiście od wielkości baniaka) ale jest niesamowicie terytorialna.

Ale trzeba jej oddać że korali nie skubała.

A "warunkowo można trzymać na rafie" znaczy że niektóre osobniki skubią korale inne nie. IMHO zalezy to od miejsca gdzie są łapane, w jakim wieku zostały łapane i jakie miały do tej pory nawyki pokarmowe.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, panowie. C. loriculus to jakos tak dosc popularna i wlasnie- rozmaicie sie zachowuje. Interesuja mnie tez inne np. C. bicolor, C. argi itd. Ciekaw jestem czy ktos te bydlatka mial u siebie


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.loriculus nie jest aż taka popularna :) bo jest cholernie droga w porównaniu z innymi centropygami.

Ja mogę Ci tylko napisać, że długo sie wahałem przed zakupem C.Loriculus. Przeczytałem w necie masę rzeczy o centropygach i w końcu i tak kupiłem aby sprawdzić empirycznie :)

Mam ją pół roku i narazie zachowuje się wzorowo jednak obserwuję ją uważnie ponieważ często pisze się o niej, że złe nawyki przychodzą z wiekiem. Zobaczymy :)

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.. mowie popularna, bo jakos ja ludziska czesto kupuja- mimo ceny


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam na nia ochote, juz nawet upatrzylem sobie jeden egzemplarz i poza podgryzaniem xenii nic innego nie zaobserwowalem, plywa wszedzie , troche czepia sie innych mniejszych rybek, ale bardzo niewiele. Jest w obsadzie z mandarynem, chromisami, Zebrasoma veliferum, błazenkami,

Piekna tylko ze ...droga


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy: C. argi, C. bispinosa i C. loriculus.

Wszystkie trzy uparly sie na jedna acropore, jak tylko wierzcholki wybarwiaja sie na niebiesko, zaraz sa obgryzione. Innych koralowcow sie nie czepiaja.

DSC03964.jpg


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem loriculus i obskubała mi 2 stylophory i jedna pociloporę i to do gołego , jak sie jej pozbyłem to sierść na polipach odrosła. Dobrze że juz jej nie mam (ciężko było ją złapać ). Nie polecam do trzymania razem z koralowcami , piękna rybka ale tylko do wybranych zbiorników.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy inne korale niz SPS tez skubia?


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.