Skocz do zawartości
Qlfon

Kredyt hipoteczny obecnie - jacyś specjaliści tutaj?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuję się do kupna domu i jak to zwykle bywa trzeba będzie się wspomóc kredytem. Czy jest na sali jakiś specjalista od finansów, doradztwa itp. który byłby w stanie prześwietlić umowę kredytową tak by Kowalski wiedział do końca co podpisuje? Akcje Getin Banku w ostatnim czasie jakoś mnie zaniepokoiły, szczególnie że "doradca" z OF podkreśla jakoby ich bardzo dobrą ofertę obecnie...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a w jakiej walucie planujesz ten kredyt brać?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innej jak PLN już nie dają :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówki, na franka czy € to mnie nie stać - w sensie zabezpieczenia jakie stosują banki są lekko mówiąc odstraszające:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówki, na franka czy € to mnie nie stać - w sensie zabezpieczenia jakie stosują banki są lekko mówiąc odstraszające:)

Jeśli PLN to część "problemów" raczej Ci odpada związanych z kosztami przewalutowań, spread'em itp.

Ja bym porównywał takie parametry jak:

- oczywiście samo oprocentowanie - a konkretniej np jego powiązanie np z WIBOR'em, w jakich okresach jest aktualizowane i ogólnie możliwość banku do swobodnego kształtowania oprocentowania w czasie

- dodatkowe opłaty za samo udzielenie kredytu - typu marże, prowizje, obowiązkowe ubezpieczenia. O ile pamiętam banki chciały przynajmniej dodatkowe ubezpieczenie do czasu uprawomocnienia się wpisu w hipotece.

- jakieś dziwne dodatkowe wymogi typu posiadania ROR'u w tym banku itp

- ewentualne koszty związane z wcześniejszą spłatą kredytu

- parametry związane z możliwością wypowiedzenia przez bank umowy i/lub żądania dodatkowego zabezpieczenia w trakcie trwania umowy. (jak dla mnie to kuriozum ale jak widać banki mają takie wpisy w umowach)

Moje ogólne przemyślenie jest takie że trudniej wybrać miejsce na lokatę niż kredyt - w przypadku zawirowania z bankiem kredyt Ci nie ucieknie.. a lokata może ;)

Nie śledzę co tam w umowach wpisują banki, ale podejrzewam że drastycznych różnic w nich nie ma - grunt to spokojnie sobie wziąć do domu umowę , przeczytać na zdrowy rozsądek, jak masz wątpliwości z interpretacją to dopytać itp itd. Reasumując i tak będziesz mial akumulator na ... typu hipoteka, tytuł egzekucyjny, weksle itp.

Aha, jeśli masz taką możliwość (np rozdzielność majątkowa) to nie pchał bym się w przystąpienie do kredytu wspólnie z żoną tylko brał na jedną osobę.

Wszystko powyższe to tylko oczywiście jakieś tam moje prywatne przemyślenia, zawodowo się tym nie zajmuje i monopolu na prawdę nie mam ;)

ps. Kiedys tam można wpaść do Ciebie obejrzeć szkiełko? - do końca tygodnia tak pomiędzy 16-18 siedzę obok Ciebie i czekam aż żona skończy pracę..

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, w sumie to mój 3ci kredyt będzie, dwa razy brałem na mieszkanie, w tym raz na spłatę połowy, która należała do ex. Co do rozdzielności majątkowej to chyba nie przejdzie, nie mam pojęcia jak temat ugryźć żeby Małżonka się nie poczuła dotknięta:)

Mniej więcej wiem na co zwracać uwagę (czyli wszystko to o czym napisał FOX) raczej chodziło mi o to czy ktoś z Was przerabia temat kredytu i wie co w trawie piszczy. Na czym mi zależy to brak opłat za wcześniejszą spłatę i możłiwość spłacania raty+x% bez jakiś wielkich zawirowań. Z tym ostatnim pewnie będzie ciężko ale w mojej robocie czasem pojawiają się wolne środki, które mógłbym szybko przeznaczać na spłatę zobowiązania. RORy i ubezpieczenia to chyba obecnie wymów w większości banków. na szczęście z tego co wiem, to nie trzeba tych ubezpieczeń robić we wskazanych TU tylko w dowolnie wybranym z cesją.

PS. Fox - wpadać możesz choćby zaraz bo siedzę w domu nad papierami, dziś 16-20 będę zajęty bo idę się dowiedzieć czy mały pokój będę malował na niebiesko czy różowo;) Dzwoń i się umówimy.

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge Ci polecic mojego doradzce kredytowego. Facet nie jest zwiazany z zadnym bankiem i sensownie umie doradzic :) Jak cos to PW ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Getin w mojej opinii nie jest najtańszym rozwiązaniem. Robi, a raczej robiło się tam zazwyczaj tematy, które gdzie indziej nie miały szans powodzenia z uwagi na specyfikę transakcji, nieruchomości itp. Jak ktoś miał wybór drożej albo wcale to wybierał drożej czyli Getin. Doradcy finansowi (niektórzy) chętnie go proponują bo dostają większe prowizje niż od innych banków. Z tego co słyszałem bank ten lubi podwyższać marże w trakcie trwania umowy z uwagi na np. wzrost ryzyka jakie ponosi itp itd. Osobiście odradzam, chyba że nie masz wyboru z uwagi na specyfikę transakcji, której inne banki np nie robią ...

Getin to taka ostatnia deska ratunku, jak nie da rady w innym banku to robi się tam lub w Alliorze ...

Edytowane przez Ezechiel (wyświetl historię edycji)

8313_8559.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że Heron jest drogi to wiem. Jest na liście rezerwowej ale jak sobie poczytałem i wałach jakie robią ludziom to lekko ścierpła mi skóra. O Alliorze w sumie to nawet nie myślałem. W comperia.pl dobrze wychodzi Kredyt Bank i słyszałem dobre opinie o Nordea. Ktoś ich może ćwiczył ostatnio?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.