Skocz do zawartości
kiflu

Tropic Marin Test Calcium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat juz poruszany na forum ale bez skutku :)

Jesli ktos wie jak robic tego testa to prosze o opis bo nie umie sobie poradzic :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja kupilem ten test ??


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę mial czas to wieczorkiem przetłumaczę skrótowo instrukcję - trochę cierpliwości :)


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się nawet wcześniej niż obiecywałem :)

Ale do rzeczy :

1. Wymieszaj dobrze buteleczki z odczynnikami

2. Wypłukaj kilka razy próbówki wodą ze zbiornika a następnie napełnij każdą 5 ml wody

Jedną odstaw jako próbkę do porównania koloru .

3. Nałóż żółtą końcówkę na CZERWONĄ 1ml strzykawkę i napełnij odczynnikiem A do 20 jednostek i dodaj do testowanej próbki

4. Zatkaj próbkę korkiem i krótko wymieszaj

5. Dodaj miarkę odczynnika B do próbki , zatkaj korkiem i wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia się proszku.Roztwór powinien mieć lekko niebieski kolor.

6. Nałóż żółtą końcówkę na CZARNĄ 1ml strzykawkę i napełnij odczynnikiem C dokładnie do znaku 1ml .

Dodawaj po jednej kropli do niebieskawej próbki mieszając lekko po każdej kropli aż próbka stanie się bezbarwna .*

Dla łatwiejszego poznania kiedy kolor się zmieni porównuj z próbką do której nie były dodawane odczynniki (pkt.2) .

7. Po zmianie koloru próbki odczytaj ile zostało w strzykawce odczynnika C (odczyt na poziomie czarnego O-ringa) .Porównaj odczyt z tabelką .

8. Pozostały w strzykawce odczynnik C wlej spowrotem do butelki z odczynnikiem C

* Jeżeli po pierwszych 2 kroplach próbka odbarwi się to jest to znak na wysoki poziom Ca.

W takim wypadku napełnij próbówkę testowaną 4 a nie 5 ml wody a uzyskany wynik odczytany z tabeli pomnóż przez 1.25 .

Uff

:)


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

serdeczne dzieki :)

juz wiem czemu zdecudowanie mi sie kolor nie zminienial i poco droga probowka :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calcium już wiadomo, natomiast ja mam Magnesium-Calcium, czy ktoś wie jak zbadać Mg ?


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.