Skocz do zawartości
MANTA2

Moja pierwsza solanka 200L

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym was prosić o ocenę mojego projektu oraz o ewentualne sugestie .

Akwarium 100x50x40,w tylnym rogu komin 20x12,w kominie spływ i rewizja 32.Powrót 20 planuje umieścić na środku tylnej ściany.

Sump 35x40x40 a wiec 56l (taki mi się zmieści do szafki) podzielony na trzy komory.

Odpieniacz Turboflotor blue 1000

Pompa obiegowa NJ2300

Pompy cyrkulacyjne 2 szt. jeszcze nie wybrałem jakie.

Oświetlenie T5 2x39 mam możliwość dołożenia jeszcze jednej takiej belki.

Planowane ok 25-30 kg żywej skały.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumialość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno doloz jeszcze jedna belke oswietlenia na poczatek..az 30kg skaly ci trzeba..wystarczy 20-25..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały sump podzielony na trzy komory będzie strasznie ciasny, lepiej zostać przy dwóch komorach. Oświetlenie będzie za słabe dla większości zwierzaków, pomyśl o lampie 4x39W-lepiej na starcie odpalić dwie świetlówki, a potem włączyć pozostałe, niż bujać się później z dodatkową lampą. Moim zdaniem na spływ i rewizję spokojnie wystarczą 25-ki.

Witamy na forum, zapraszam też tutaj :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama pompe.u mnie jest splyw 32 rewizja 25 i powrot 20..wszystko gra..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama pompe.u mnie jest splyw 32 rewizja 25 i powrot 20..wszystko gra..

przeloty 32 już kupiłem (za poradą sprzedawcy)

co do żywej skały to opieram się na wiadomościach z forum i wywnioskowałem że taka ilość dobrze wspomoże filtracje

a jeśli chodzi o sump to 1 komora na pompę odpieniacza 2 na skałę 3 na pompę obiegową (tak to sobie wykombinowałem) :)

Edytowane przez MANTA2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomoze,tylko z czasem napewno bedziesz korale dokupowal na skalkach i dokladal..ani sie obejrzysz jak nie bedziesz mial miejsca wolnego w akwa a skala zdominuje zbiornik..to tak z moich obserwacji..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na początku z 20 kg skały, poustawiaj w baniaku i zobacz jak wyszło, ew. nadwyżkę wrzuć do sumpa. A jak będzie za mało, to dokupisz i tyle.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na początku z 20 kg skały, poustawiaj w baniaku i zobacz jak wyszło, ew. nadwyżkę wrzuć do sumpa. A jak będzie za mało, to dokupisz i tyle.

troszkę z innej strony

Nemezis ma do sprzedania roczny Deltec MC 500

jak ten odpieniacz ma się do Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę z innej strony

Nemezis ma do sprzedania roczny Deltec MC 500

jak ten odpieniacz ma się do Turboflotor blue 1000

[/quote

http://sklep.aquamedic.pl/turboflotor-blue-1000.html

http://www.morskie.com/deltec-mc500-p-126.html

Witam tutaj masz różnice pomiędzy tymi dwoma odpieniaczami pamiętaj że lepiej zawszę kupić nieco większy.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bober

biorę turboflotor

Co do sumpa idę za radą Kapuhy ,będą dwie komory (faktycznie za mało miejsca na trzy)

Edytowane przez MANTA2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kończę kompletowanie sprzętu mam kilka pytań natury technicznej

1. zamierzam umieścić wewnątrz sumpa odpieniacz turboflotor 1000 czy ktoś z was może podać jaki poziom wody ustalić w tej komorze( instrukcja jest bardzo lakoniczna i nie podaje tej wartości)

2.wiele osób pisze ze lepiej zamontować 2 słabsze pompy cyrkulacyjne niż jedną mocną tylko czy te słabsze znaczy ze ich moc może zejść poniżej 20-25 X objętość akwarium czy tez należy przyjąć że te wartości są bezwzględnym minimum

Edytowane przez MANTA2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.