Skocz do zawartości
nowy_zarażony

bez odpienka??

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze sie da, w malych akwa przy malej obsadzie. Kombinuje sobie zeby zamiast niego zastosowac zywice. Np. cos takiego: http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_135_139&products_id=580&osCsid=9a407c8d76bfb9af5c1cd1675719c82f

Jak myslicie moze to zastapic odpienek?? Teoretycznie wydaje sie byc lepsze. Nie usowa tak jak odpienek "dobrych" substancji(chyba).


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 litrów od kilku lat i nie mam odpieniacza.

Niestety twardzielki nie chcą rosnąć z dwoch szczepek, które trafiły przypadkiem żyje jedna ma dwa miesiące i jest to coś z drobno polipowych.

Nie chcą mi rosnać zooantusy i wyzsze glony .Grzybowieńce maja się dość dobrze, krewetki i parka mandarynów też.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec ta zywica jak nie pomoze to nie zaszkodzi:) W sumie to zbije wszystkie szkodliwe produkty przemiany materii, woda nie bedzie smierdziala, wspomoze skale i nie bedzie szpecic akwa jak moj miniflotor. To zapewnia producent:) Stosuje to ktos??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 30 litrow jak nizej bez odpieniacza. Po trzech wpadkach (caulastrea przyszla z uszkodzona tkanka miekka i nie przezyla, dendronephtya odeszla w zaswiaty po jakichs dwu miesiacach, a takze mialem wrednego slimola, ktory mi palythoa podjadal) wszystko hula pieknie. Zycia jest tak duzo, ze sie nie zmiesci nic wiecej- z twardych: goniopora, po kryzysie zwiazanym ze smiercia dendronephtyi, doszla do siebie i wydluzyla ramiona o jakies 2-3 cm, puszcza tez nowe polipki (jest naprawde w doskonalej formie), Trahyphyllia, od kilku tygodni w zbiorniku, ale sie zadomowila i pieknie sie w nocy otwiera. Miekkie rosna, rosna... Uwazam, ze zywa skala, zywy piach (jak najwiecej- przestanmy wreszcie powtarzac MITY, ze gruba warstwa piachu to bomba ekologiczna, bo to zwyczjnie nieprawda, chyba, ze na dziendobry wybijesz w nim wszystko co zyje), dobra cyrkulacja i swiatlo to jest podstawa. Osobiscie do tego nie stosuje zadnych suplementacji (w szczegolnosci zadnej suplementacji wapnia, bo to stoi na ksiazkowym poziomie), tylko podmiany rzedu 10-20% tygodniowo. Sol to u mnie Tropic Marim Pro Reef


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, Caulerpe tne na potege, bo by zarosla wszystko


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tirno, czym oświetlasz swoje akwarium? Jaką barwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam power compacty 2x24 jedna to daylight w okolicach (niestety..) 6500K, druga to aktynika


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Ja mam 30 litrów od kilku lat i nie mam odpieniacza.

Niestety twardzielki nie chcą rosnąć z dwoch szczepek, które trafiły przypadkiem żyje jedna ma dwa miesiące i jest to coś z drobno polipowych.

Nie chcą mi rosnać zooantusy i wyzsze glony .Grzybowieńce maja się dość dobrze, krewetki i parka mandarynów też.

Cześć

A masz chyba jeszcze jedno akwarium (większe)

Ja z powodzeniem mam też 30l (40x33x23wys)

Skały 5,5kg a zycia tyle że szok

Zooantusa mam od początku i było około 8 polopów aktualnie ma juz ponad 14-15

Rośnie jak zwariowany ale zrzarł mi wszystkie małe krewetki.

Xenie mam około miesiąca moze nawet mniej w ciągu kilku tygodni z 4 sztuk mam chyba ze 6 ale bardzo gęste.

Bardzo ładnie sie dzieli i szybko nawet.Grzybki maiłem 2 może 3 (były 2 ale teraz widze 3 możliwe że nie zauwazyłem tego najmniejszego jak był zwinięty)

Wielkosć to około 50 gr a teraz większe niz 5 zł

Rośnie ładnie i dosyć szybko

A i glony wyższe w ciągu kilku dni zaczeły rozrastać sie dosyć szybko

Myśle ze niestety chyba nie zdąze dać jeszcze cos bardziej wymagającego ale zobaczymy jak przez te kilka miesięcy bede rozwijac sie to co mam

Na zakońćzeni napisze mam Odieniacz DIY

wywala codziennie troszkę brązowego szalmu.

Podłoże mam tylko z przodu akwarium około 1 do 1,5 cm żwirek 2mm spora cyrkulacja 3x300l/h oraz kaskada ponad 380l/h

i 40W

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazej wlasnie probuje zapodac fotke, ale jako ze jestem "stary, a nowy" cos mi nie wychodzi...... Ani zalacznik, ani galeria, no kiszka...


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tirno :

@blazej wlasnie probuje zapodac fotke, ale jako ze jestem "stary, a nowy" cos mi nie wychodzi...... Ani zalacznik, ani galeria, no kiszka...

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4804

Czekam na Twoje zdjęcia

Pamiętej w nazwach zdjęc nie moze byc polskich liter

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1197-myreef11_05.jpg

No to dzieki- chyba sie udalo:satisfied


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chwila, najpierw sie zastanowmy co robi odpieniacz, a pozniej mowmy - potrzebmy lub nie.

Odpieniacz wybija bialka z wody, zanim te rozloza sie na prostsze zwiazki, ktore z kolei beda obciazeniem dla bakteri nitryfikacyjnych i pozniej denitryfikacyjnych.

Jak "producentow syfu" (czyli fauny) malo, a "sprzatajacych" (czyli m.in. LR) duzo, ruch wody duzy, natlenienie tez, to "sprzatajacy" poradza sobie z "producentami".

Jak jest odwrotnie, to "sprzatajacym" trzeba pomoc uzywajac odpieniacza. Tez do napowietrzenia wody.

Mozna tez pomoc "sprzatajacym" robiac czestsze i wieksze podmiany wody.

Tak samo jak z wapnem, mozna to uzupelniac reaktorem/mixerem/balingiem, a mozna swieza sola podczas podmiany wody. Albo zmniejszyc zapotrzebowanie ograniczajac ilosc koralowcow twardych. Metody sa rozne.

I to tyle - mowiac tak krotko i w duzym uproszczeniu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale jest jeszcze kwestia prostoty. IMHO LS+LR jest prostrze w obsludze niz tabun urzadzen i buteleczek. Ale to kwestia gust- wiadomo chlopaki lubia majstrowac przy maszynkach:D


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tirno@

ile ma to akwarium?2-3 miesiące?- ładne, dobre oświetlenie jak na nano:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne akwarium ile ma miesięcy ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane 1 czerwca br. skala przyszla 10 czerwca, piach pare dni potem, pierwszy zwierzaczek 1 wrzesnia


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa naprawde piekne:) Juz postanowilem. Odpienka nie bedzie. Na razie zwirzat zbyt wiele nie ma, skala jest prawie dojzala. Potem jak zaczne zasiadlac dodam zywice. Polepszy parametry i klarownosc wody. Mierzylem ostatnio parametry. No2 i no3 nie ma. PH 8.2. Zasoalenie podbielm do 1,023. Po4 3 dni temu bylo ponizej 0.1 wczoraj juz 0. Skala jest od soboty. Na razie glonow brak. Pozdr.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to skała jest z prosto z frachtu ????

Jeszcze poczekaj, że nie masz glonów na drugi czy trzeci dzień to nie oznacza że ich nie będzie :D ja miałem prawdziwą plage gdzieś tak od trzeciego tygodnia teraz zostało tylko troche makroglonów i jakieś paskudy na jednej.Podejrzewam że w tym miejscu gdzie rosną te paskudy mam za mały ruch wody ponieważ w żadnym innym miejscu ich nie ma w dużych ilościach.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony:

Akwa naprawde piekne....Na razie glonow brak

Cześć

Raffy ma rację

JA moze nie miałem bezpośrednio z frachtu ale była w zbiorniku ponad tydzień.

Akwarium wyglądało fajnie przez 4 dni a potem nie nadązałem wycierać z przedniej szyby glonów

W ciągu kilku gdzin glony pojawiły sie z ogromnej ilości

Przez 2 tygodnie tak było potem sie zmniejszyło teraz prawie już nie widać

dzis zrobie zdjęcia i całkim inaczej to wygląda

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skala jest dojzala. Lezala w duzyma akwa. Ponadto w akwa od miecha krecil sie zywy zwir i kawaleczek skalki. Dodalem jakies 15l dojzalej wody. Tez sie nie rozpalam. W wielu przypadkach krytycznym dniem jest 4 dzien po wlozeniu skaly. Poczekamy zobaczymy. Jestem dobrej mysli, ale dojzewanie mnie chyba nie ominie:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy_zarazony, co sie tak uparles przy tej zywicy, koniecznie chcesz jakas zabawke???:) Po co polepszac dobre? Jak pisalem u mnie woda krysztal, a parametry ksiazkowe, ale jak chcesz sie zabezpieczac, to prosze, choc troche to dla mnie tak jakby zabezpieczac przed wybuchem gazu dom, w ktorym nie ma instalacji gazowej- ja bym wolal za te pieniadze jakies zwierzatko kupic.

Simple is the best


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z mysla o zwierzetach przyszlych chce dodac zywice:) planuje 2 blazny a to duze obciazenie jak na takie akwa...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob jak chcesz. Co prawda ja bym dwu rybek nie wpuszczal do takiego litrazu, ale juz widzielismy takie akwaria i hulaly. Ale ja i tak bym sobie dal spokoj z zywica- wysyp lepiej tak z osiem cm LS


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.