Skocz do zawartości
Jacek1305765940

cos mi zjada skałe ????

Rekomendowane odpowiedzi

hejka, mam problem , własnie cos mi zjada skałe i żywa i tuff wapienny i zwykły wapień , od jakiegos czasu zauwazylem na dnie spore ilosci niby brudu, ale jak sie okazało to nie wynik przemiany materii jednej zebrosomki tylko przetarty wapień, zywa skała niby taka jak kupiona , ale moj tuff i wapień taki z pola ma dziury takie jakby ktos jakims dzialem laserowym / kosmicznym / wypalał, napewno twardy jest bo zamin włozyłem do akwarium mniejsze kawałki to pod sporym młotkiem nie chciał ustąpic a teraz widze dziury- najwieksze srednicy do 2 cm i tak samo głebokie , wczesniej nie zwrocilem uwagi tylko syfik na dnie mnie ....., i co tydzień go rurka wyciagam ..., jak tak dalej pójdzie to za jakis rok bede miał piasek wapienny a nie skały , czy ktos wie co to mi wżera moje skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zywej skale jest mnostwo robakow ktore wlasnie to robia. Po jakims czasie one zdechna bo w wiekszosci sie nie rozmnazaja i problem zniknie. Ja czyscilem swoje akwa co 2-3 dni z takich roznych kupek czegos tam , szczegolnie po nocy, a teraz nie ma nic.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym się cieszył że borują i dziurawia mi wapień. zwykły lity wapień/tuf jest bezużyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem ze fajnie ze robia dziurki w skale, ale u mnie to one chyba otworzyly fabryke ... jak tak dalej pojdzie to rachej zdechna z braku skaly , po prostu wkurza mnie ten syfek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegiel, panie kolego, tylko wegiel. jak Cie takie glupstwa wkurzaja to co bedzie jak ci kraby zaczna przestawiac korale? albo krewetka zryje dokumentnie caly baniak ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj krab dzis poprzestawial nowe zaszczepki seriatopory, troche sie zezlilem na niego, bo jeszcze sie dobrze nie przykleily jak je zwalil, wiec musialem przyklejac na nowo.

Na ten czas i za kare krab elegans poszedł "na dołek" czyli do sumpa do jutra :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

też mam takiego jednego robala ma około 5-7 cm ale jak sie rozciągnie to nawet i 12 cm potrafi mieć.

nie wyszedł nigdy w całosci obrabia wyszstkie skałki na około.

Sufu co nie miara jednak jakos sie tym nie przejnuje

jak by za szybe sie zabrał to juz gorzej a tak mylśle tak jak wszystcy ze dobrze sie dzieje

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.