Skocz do zawartości
Pirotechnic

[375-450l] Pierwsze Morskie akwarium (rozwój projektu)

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odbiegając od tematu ale proponuję obejrzeć ten filmik (można się zgadzać lub nie - ale obejrzeć warto):

Fragment na temat kosztów - szczera prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy rozwój projektu, powstały pierwsze plany zagospodarowania przestrzeni

:)

50312106310398148804_thumb.jpgopis : SUMP widok od góry

Pomyślałem że warto mieć tyle przegród, zwłaszcza że troszkę miejsca do zagospodarowania jest. Pytanie moje czy ilość 30cm x 30cm x 80 cm wysokości będzie wystarczające na odpieniacze ?

Czy dobrze planuję by dopiero przy końcu dawać refugium z glonami ?

Jeśli ma ktoś propozycje na lepsze rozwiązanie to z chęcią przyjmę.

38010289369892648512_thumb.jpg opis : Widok od przodu z kanapy, która będzie także w przyszłości :)

Oczywiście pion, jak i cały sump znajdą się w szafce obok. Sump dokładnie na poziomie akwarium.

91434653308901749409_thumb.jpg Widok na około 3/4 pomieszczenia w którym będzie stało akwarium.

Akwarium zostanie zamówione na wymiar z szkła Full Opti White o grubości 12mm (albo Myciok, albo Trzmiel)

Do akwarium zamierzam kupić dwa falowniki tunze z możliwością podłączenia sterowników (dobór pomp do obsady - czyli głównie ukwiały oraz błazenki). Myślałem o tych tunze-turbelle-nanostream-6045 , ale nie wiem czy idzie je podpiąć pod jeden kontroler, ewentualnie prosiłbym o poradę czy lepiej kupić niezależnie działające ?

Start akwarium planowany na grudzień przyszłego roku, obecnie kompletacja sprzętu i kończenie pracochłonnego remontu :) Ale czego się dla pięknego baniaczka się nie robi :thumbsup:

A z ukwiałów obecnie myślę o takich :

*cerianthus orientali ukwiał fluo

*heteractis crispa koloru białego z niebieskimi tipami

EDIT : Update również w pierwszym poście

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Pana Przemka ze Szczecina. Fachowo i w przystepnej cenie. Niedawno brałem w podobnych wymiarach. Z tym że ją odbieralem osobiście a co do wysyłki musiał byś się dogadać. Jak coś to na pw podam namiary :)


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.